Kad ir savs dārzs vai zemes pleķītis, daži noderīgi padomi nekad netraucēs. Amatnieki visu laiku izdomā kaut ko interesantu, un ar metodēm, kas strādā, labprāt dalās ar citiem. Lūk, piemēram, vienā no oriģinālajiem padomiem tualetes papīra rullītis ir jāieliek zemē.
1. Skaistums un kārtība
Kad visiem augiem pierakstīti nosaukumi, dārzā ir miers. Ir ļoti ērti, kad visiem augiem ir klāt nosaukums un kad tie ir izstādīti noteiktās dārza zonās. Ļoti labi noder plastmasas norādes, uz kurām ar marķieri var uzrakstīt visu nepieciešamo
informāciju. Tiem nekaitēs mitrums, un būs gandrīz mūžīgi. Turklāt izskatās visnotaļ estētiski. Ja būs nepieciešams nomainīt uzrakstu, talkā nāks smilšpapīrs – ļoti ātri noņems rakstīto un ļaus marķējumu izmantot daudzkārtīgi.
2. Laba ideja dobēm
Pierakstīt nosaukumus kā mākslas darbus. Kad negribas tērēt naudu plastmasas norādēm vai tērēt laiku, lai ar smilšpapīru noņemtu uzrakstus, var uztaisīt jaunus improvizētus marķējumus no jogurtu tukšām pudelēm vai plastmasas glāzītēm. Vēl interesantāks un ilgstošāks variants – ar marķieri uzrakstīt uz gluda akmens vai izmantot nevajadzīgas podu vai māla jumtu dakstiņu lauskas. Uz pēdējiem jāraksta ar baltu krāsu vai kancelejas korektoru.
3. Ātra attāluma pārbaude
Kad pie rokas ir mērinstruments, veidot ideālas dobes ir daudz vienkāršāk. Dārza darbos ļoti noderēs mēramkoks. Ja šo domu apvienot ar bieži izmantojumu instrumentu, būs lieliski. Tāpēc pieredzējušie dārznieki dod padomu, ka mērījuma iedaļas jāatzīmē uz lāpstas. Stādot augus, būs viegli pārbaudīt, lai attālums starp stādiem ir komfortabls augšanai. Idejas realizācijai būs nepieciešams marķieris un mērlente, kas palīdzēs izveidot precīzas iezīmes uz jebkura dārza instrumenta koka roktura.
4. Neparedzēta salna
Vienkārša ideja var glābt dīgstus no bojāejās. Ja laika prognozē solīta drīza salna, bet visas dobes jau sasētas un sastādītas – vajag rīkoties ātri. Lai augi neciestu, tos var apsegt ar māla podiem vai apgrieztu pudeļu apakšām. Katram dīgstam būs improvizēta mini siltumnīca, kas saglabās siltu gaisu. Kad salna būs garām vai saulainas dienas laikā, siltumnīciņas var ņemt nost.
5. Efektīva cīņa ar laputi
Oriģināls, bet iedarbīgs līdzeklis pret laputi. Kad uz zemesgabala ir dārzs, neizbēgami pienāk brīdis, kad tam uzbrūk laputis. Daži dārznieki, kuri cenšas cīnīties bez ķīmijas, stundām ilgi ar rokām ņem nost laputi vai cenšas no tās tikt vaļā ar spēcīgu ūdens straumi. Tas ir nepatīkams un laikietilpīgs darbs, ko var nomainīt pret efektīvāku līdzekli. Palīdzēs skočs – aptiniet ap plaukstu ar lipīgo pusi uz āru. Noslauciet lapas, kas ir ar laputi. Īpaši jāpievērš uzmanība lapu apakšai, jo laputīm īpaši tur
patīk slēpties.
6. Vēl vairāk ražas
Tomātus un gurķus no sakalšanas var izglābt vienkāršs izgudrojums. Padoms ir aktuāls tiem, kas dzīvo īpaši karstā klimatā vai kuriem dārzs ir tieši saules staros. Augi cieš no ūdens trūkuma, bet visu dienu tos laistīt ir darbietilpīgi, ja tikai vakarā – tad nepietiekami. Lai risinātu šo problēmu kā nākas, vajadzēs mazliet pastrādāt, bet rezultāts būs tā vērts. Ņemam plastmasas pudeli, nogriežam apakšu, savukārt korķī izduram dažus caurumus, lai ūdens varētu tecēt. Jāierok šāds veidojums līdzās augam, pēc tam jāpiepilda ar ūdeni. Ūdens pamazām līs lejā, regulāri aplejot saknes.
7. Cīņa ar ietiepīgām sēklām
Zirņi un pupiņas augs ātrāk. Dažām sēklām, piemēram, zirnīšiem vai pupiņām, ir ciets apvalks. Pēc izstādīšanas tās ilgi
dīgst, šī iemesla dēļ kavējas raža. Padarīt procesu ātrāku palīdzēs viegls triks – pirms izstādīšanas iemērciet sēklas uz nakti siltā ūdenī. Tas padarīs mīkstāku cieto apvalku un palīdzēs tām ātrāk dīgt.
8. Zirņu ražas uzlabošana
Saknes ir kārtībā, paldies tualetes papīram. Daži dārzeņi kā pupas un zirņi ļoti nemīl, kad tiek traucētas viņu saknes. Tāpēc visi stāda uzreiz zemē, nevis pārstāda. Tomēr ar šādu pieeju veidojas dažas grūtības, jo sēklas var sākt iepūt aukstā augsnē. Lai izvairītos no sēklu bojājuma un nabadzīgas ražas, vajag izmantot tualetes papīru. Precīzāk – kartona rullīti. No vienas puses veicam trīs iegriezumus ar vienādu attālumu, ielokām iegriezto kartonu uz iekšu, lai sanāktu kas līdzīgs podiņam, un sējam tur iekšā sēklas. Tā sēklas nesals, bet, kad kartons sapūs, saknes atradīs izeju.
9. Vertikāls dārzs
Oriģināli, skaisti, bet galvenais – ražas kļūs vairāk. Ja izveidot vertikālu balstu no zariem vai klūgām piramīdas vai cilindra veidā, daudzi augi ar prieku atbalstīsies uz tās un augs vijoties. Vairāk dzinumu – vairāk ražas. Izveidot vienkārši, un efekts noteikt ir tā vērts!