Advokātiem laulības šķiršanas jautājumos savā praksē bieži nākas šķetināt attiecības, un viņi var dot daudz derīgu padomu. Viņi zina, ar kādiem cilvēkiem ir īpaši sarežģīti un nekomfortabli, bet tātad arī to, kādām jaunā partnera rakstura īpašībām un uzvedības īpatnībām piegriezt vērību. Protams, neviens nav ideāls, un vienu-divas pazīmes var atrast katrā, taču, ja to ir vairāk, ir vērts nopietni aizdomāties!
1.Pārāk bieži runā par laulību
Intervijā pirms desmit gadiem aktieris Kriss Prats pastāstīja, ka uzreiz pēc iepazīšanās ar savu nākamo sievu (tagad jau bijušo) saprata, ka vēlas viņu precēt. “Es uzreiz vēl nesaņēmos tajā atzīties, jo lūgt roku pirmajā iepazīšanas dienā ir neprāts. Bet es tik tiešām to varētu!” – atceras viņš.
“Tāda pārliecība nesola stipras attiecības, – skaidro ģimenes tiesību speciāliste no Sanfrancisko Liēta Sedlera. – Bieži gadās tā, ka daudz kas cilvēkā liekas pierasts un pazīstams, un, tātad, aktivizējas vecie uzvedības šabloni, uzpeld vecās vēlmes un problēmas. Ja jūs vēlaties atrast partneri, attiecības ar kuru varētu palīdzēt izpausties jūsu labākajām īpašībām, ir jāizvairās no tiem, kuri šķiet pazīstami. Nedrošība un šaubas jaunā partnera sakarā iepazīšanās sākumā ir pilnīgi normālas sajūtas.”
2.Pārspīlē savas labākās īpašības iepazīšanās saita anketā
“Daudzi sliecas nedaudz piepušķot savu tēlu, lai parādītu sevi izdevīgā gaismā, – spriež laulību konsultante un advokāte no Čikāgas Kārena Kouvi. Taču, ja profilam saitā nav gandrīz nekā kopēja ar reālo cilvēku, bēdziet. Ja attiecības sākas ar meliem, ir grūti gaidīt godīgumu turpmāk.”
3.Stāstot par iepriekšējām attiecībām, pozicionē sevi kā upuri
“Ja viņš (viņa) savu bijušo sauc par psihopāti un histēriķi, tā ir izvairīšanās no atbildības par savu lomu attiecībās. Visdrīzāk, tas pats būs arī jūsu pārī, – ir pārliecināts laulību šķiršanas advokāts no Ņujorkas Morgans Ričardsons. – Attiecības prasa pūliņus no abiem. Tas, kurš atsakās atzīt kļūdas, diez vai pieliks savas pūles, un glābt attiecības nāksies jums.”
Lasi arī: Kāpēc, esot attiecībās, mēs pieņemamies svarā: četru sieviešu stāsti
4.Nejūt fizisku pievilcību
“Ja jūs nezaudējat galvu no kaisles attiecību sākumā, tas vēl nenozīmē, ka tām nav nākotnes, – skaidro Liēta Sedlera. – Attiecību sākumā partneri jūtas neveikli. Bet ja vēlmes pēc intīmās tuvības nav pat attiecību sākumā, tā diez vai radīsies nākotnē. Nav nekas briesmīgs, ja sekss abiem partneriem nav galvenais. Dažiem svarīgāka ir komunikācija, kopīga laika pavadīšana un savstarpējs atbalsts. Arī ar “garlaicīgu” intīmo dzīvi var radīt bērnus un vēlāk izšķirties kā draugiem, jo tādas savienības pamatā jau sākotnēji ir bijusi draudzība. Taču daudzos pāros fiziskās tuvības trūkums noved pie neuzticības, kas sagrauj laulību.”
5.Vairākas reizes šķīries (šķīrusies)
“Diemžēl daudziem no mums ir pastāvīgie klienti, – atzīst laulību šķiršanas advokāts no Atlantas Rendals Keslers. – Tie, kas ātri apprecas, tikpat ātri pēc tam izšķiras. Dažiem vienkārši ir jābūt precētiem, lai viņi būtu “normāli” cilvēki.
6.Liek nojaust par savu nestabilo finansiālo stāvokli
“Ja partnera finanšu situācija nav saprotama, tas ir iemesls pārdomām, – uzskata Morgans Ričardsons. – Piemēram, vispirms viņš jūs aicina uz restorānu un apber ar dāvanām, bet pēc tam sūdzas, ka viņam tiek atslēgta elektrība par nemaksāšanu. Vai arī viņa visu laiku gaida, kad finanšu situācija uzlabosies un ļaus atrisināt nepareizo pagātnes lēmumu sekas. Kas gan būs, kad jūs nodibināsiet ģimeni? Vai esat gatavi, ka viss finansiālais slogs gulsies uz jūsu pleciem, sevišķi, kad radīsies bērni? Kāda kliente tikai to vien darīja, kā centās segt sava vīra pārmērīgos tēriņus. Viņa bez panākumiem centās vīru kaut kā ierobežot, kas noveda pie savstarpējiem aizvainojumiem, skandāliem parādu dēļ un laulības šķiršanas.”
7.Formāli ir precējies (precējusies)
Ja viņš (viņa) nav jūs brīdinājis (-usi), ka atrodas laulībā, vai pastāsta par to tikai kādā trešajā tikšanās reizē, tā ir satraucoša zīme, – atgādina Rendals Keslers. – Viņi var pateikt, ka jau sen nedzīvo kopā, un laulība ir tikai uz papīra. Tas, kā minimums, nozīmē, ka priekšā vēl ir laulības šķiršanas process ar savstarpējo apvainojumu sarežģījumiem, kuru dēļ neizdodas vienoties mierīgā ceļā. Sliktākajā gadījumā šīs cilvēks melo un šķirties nemaz negrasās.”
8.Pārmērīga alkohola lietošana
“Nav nekā briesmīga izdzert glāzi vīna vakariņās. Taču, ja partneris katrā tikšanās reizē pasūta vienu dzērienu (īpaši stipro) aiz otra, tā ir satraucoša zīme, – brīdina Kārena Kouvi. – Nav svarīgi, ka cilvēks it kā neapreibst. Alkoholisma pirmajā stadijā organisma pretestība spirtotajiem dzērieniem paaugstinās, tā kā, ja cilvēks daudz dzer un nereibst, tā var būt sākotnējas atkarības pazīme.”
9.Visu savu laiku vēlas pavadīt kopā
“Esiet modri, ja jaunais partneris vēlas visu un uzreiz, – iesaka Liēta Sedlera. – Viņš vai viņa var censties jūs pārliecināt, ka jūs jau esat pietiekami tuvi, lai gan jūs tikko esat iepazinušies. Kad jūs katru mirkli pavadāt kopā, tas var likties par kaislīga romāna pazīmi. Jūs it kā saplūstat vienā, tā ir brīnišķīga sajūta, ja tā rodas tikai īpašos brīžos. Taču tad, ja tā ir jūtama pastāvīgi, tā ir bīstama pazīme. Tas var novest pat pie vardarbības, kad vienam no partneriem sāks trūkt savas brīvās telpas, un viņš mēģinās norobežoties. Ja cilvēks burtiski nespēj dzīvot bez attiecībām, viņam vajadzētu ieturēt pauzi mīlestības meklējumos, lai vispirms paceltu savu pašvērtējumu un pārliecību par sevi.”