Galvenā Attiecības 9 pazīmes, kas liecina, ka partneris jums neder

9 pazīmes, kas liecina, ka partneris jums neder

ieva

Ja jūs esat auguši nelabvēlīgā ģimenē vai ģimenē ar neveselīgu klimatu, jūs riskējat stāties attiecībās ar nelabvēlīgu partneri. Visdrīzāk, jūs tajās jau esat stājies, uzskata ģimenes psihoterapeite Odrija Šērmane.

Visbiežāk nelabvēlīgas vai neveselīgas attiecības ar partneri ir līdzīgas tām, kuras bija vērojamas jūsu ģimenē. Gan šeit, gan tur pastāv problēmas, kas ir saistītas ar pieķeršanos, personīgajām robežām, pašvērtējumu, atkarību no otra, pārliecības trūkumu un gatavību paciest fizisku un emocionālu vardarbību. 

Izredzētajā mūs piesaista nevis viņa īpašības, kas bieži vien ir nepatīkamas, bet tikai tas, ka visa attiecību dinamika ir jau zināma. Mums liekas, ka mēs varam kontrolēt to, ko jau zinām, pretstatā jaunajam, kas biedē. Ja kāds pret mums attiecas pārāk labi, mēs sākam gaidīt kaut kādu viltību, ja nu viņš izliekas un tūlīt pat parādīs savu īsto seju? Smadzenes cenšas pārliecināt, ka labāk uzreiz zināt patiesību.

Nelabvēlīgas attiecības ir sliktāk nekā to neesamība

Ja mēs jau esam apguvuši neveselīgu attiecību dinamiku, tad esam iemācījušies spēlēt pēc šiem noteikumiem. Ja kāds mūs pārāk kontrolē, mēs sākam reaģēt pasīvi-agresīvi. Ar cietsirdīgu un agresīvu cilvēku mēs “staigājam uz pirkstgaliem”, lai neprovocētu. Ja partneris emocionāli attālinās, mēs zinām, kā viņu pie sevis piesiet, parādot, cik mums ir slikti, un mums visu laiku ir vajadzīga palīdzība. Visi šie uzvedības šabloni izliekas nosacīti normāli, jo tie ir pazīstami.

Nelabvēlīgas attiecības ir sliktāk, nekā attiecību neesamība. Tās izsūc enerģiju, kuru mēs būtu varējuši tērēt sevis pilnveidošanai. Tās grauj sociālo dzīvi, atsaucas uz veselību un traucē meklēt partneri, lai būvētu veselīgas attiecības.

9 признаков того, что партнер вам не подходит

Lūk, 9 pazīmes, kas liecina, ka partneris nav tas cilvēks, ar kuru būtu vērts uzturēt attiecības:

  1. Viņš (viņa) jūs apvaino, sāpina un pazemo ar vārdiem. Pat, ja atvainojas, nemāniet sevi, tāda uzvedība ir nepieļaujama.
  2. Partneris ir bīstams vai agresīvs. Viņš draud nodarīt pāri jums vai sev, ja jūs viņu pametīsiet? Jūs tur par ķīlnieku, attiecības ir jāizbeidz.
  3. “Par sodu”  ne pārāk labai uzvedībai viņš vai viņa sāk jūs ignorēt vai attiekties maksimāli vēsi. Tā ir manipulēšana.
  4. Partneris jūs lamā, kliedz, atļaujas iepļaukāt, grūst, iesist.
  5. Viņš (viņa) pēkšņi pazūd uz kādu laiku bez paskaidrojumiem.
  6. Viņš atļaujas uzvesties tā, kā aprakstīts augstāk, bet vaino tajā jūs vai bijušos partnerus par neveiksmīgu attiecību iznākumu.
  7. Partneris no jums slēpj informāciju par savu dzīvi. Jūs nepiedalāties lēmumu pieņemšanā, partnera ģimenes un finanšu lietās. 
  8. Jūsu viedoklis neko nenozīmē. Partneris uzreiz noraida jebkuru piedāvājumu.
  9. Jūs nepiedalāties viņa sociālajā dzīvē, viņš kontaktējas tikai ar saviem draugiem. Jūs paliekat viena, taču no jums tiek prasīts gatavot, mazgāt veļu, rūpēties par bērniem un pildīt citus pienākumus. Jūs jūtaties kā kalpone bez atlīdzības.

Ja jūs pamanāt attiecībās kaut ko no uzskaitītā, ir jāiet prom. Jūs esat pelnījuši labklājīgu un priecīgu dzīvi ar cilvēku, kurš jūs mīlēs un rūpēsies par jums.

Tie, kas atrodas labvēlīgās attiecībās un kam ir draugu un tuvinieku  “atbalsta grupa”, ilgāk dzīvo un mazāk slimo, nekā tie, kas ir vientuļi vai uztur nelabvēlīgas attiecības. Tās noved pie vientulības, ka’arī trauksmes, depresijas, hroniskas dusmošanās, nespējas koncentrēties un citām problēmām. Vienīgais veids, kā atbrīvoties no šiem simptomiem, – izrauties no pastāvīgā negatīvisma apburtā loka.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More