Mīlestība var kļūt par lielu problēmu. Reizēm liekas, ka vieglāk būtu visu pamest un aiziet. Bet, ja kopīgiem spēkiem tiksim galā ar krīzēm, mīlestība būs mūžīga. Tiem, kuri ir pārdzīvojuši šīs 6 attiecību fāzes, ir labas izredzes tās pagarināt uz visu dzīvi.
Veselīgas mīlētāju attiecības nedrīkst uztvert kā pašu par sevi saprotamu. Ja gribam, lai tās turpinātos visu dzīvi, ir daudz jāstrādā, jāatrod jauni veidi, kā reaģēt uz partnera vēlmēm un vajadzībām, un neaizmirst arī par sevi.
Ir pilnīgi normāli, ja ģimenē notiek šādas tādas rīvēšanās, bet reizēm pat jūtamas krīzes, kas liek mums nopietni aizdomāties, vai vispār ir vērts saglabāt laulību.
6 laulību krīzes, kuras ir jāpārdzīvo
Tās ir sešas tipiskas attiecību fāzes, kuras daudziem pāriem ir jāpārvar, lai izveidotu patiešām ilgstošas attiecības un stipru laulību.
Kritika
Bieži rodas kritika pret partneri, pie tam, viņam tās tiek vairāk, nekā jebkuram citam cilvēkam mūsu dzīvē. Bet tieši tas, kurš atrodas līdzās, ir pelnījis, lai pret viņu mēs būtu īpaši iecietīgi un mīloši.
Taču ir pilnīgi skaidrs, ka tur, kur cilvēki dzīvo īpaši cieši un sastopas ar ikdienas vajadzībām, rīvēšanās iespēja ir lielāka, bet reizēm pat nonāk līdz milzīgam emocionālam sprādzienam. Visbiežāk tad, ja viens vai abi partneri neprot uztvert kritiku.
Tā var kļūt par jūtamu problēmu attiecībās. Šajos brīžos visgraujošākās frāzes skan tā:
“Tu vienmēr dari to vai šito” vai “Tu nekad nedari to un šito”
Pāriem, kuru mīlestība ir ilgstoša, ir divi stabilu attiecību noslēpumi:
- Agresīva ilgtermiņa kritika reti palīdz un parasti noved vienīgi pie pretestības, nevis sapratnes.
- Dažas lietas var mainīt ar kompromisu palīdzību. Tā pieņemšana var nest mieru laulībai.
Nicinājums
“Viņa nekad nesaņemsies palūgt paaugstinājumu” vai “Viņš vienmēr izdabā
savai mammai”
Mīlestībā ir brīži, kad ir jāparāda un jāpieņem vienam otra vājības. Saprotams, ka pastāvīgi trūkumi ar laiku var sākt kaitināt. Taču, ja vēlamies, lai attiecības turpinātos ilgi, būtu saprātīgi neizsmiet partnera vājības, lai arī cik kaitinošas tās būtu.
Mīlestība sevī ietver vājību pieņemšanu. Tas ir kā spogulis: ja jūs vēlaties izjust cieņu un iecietību pret sevi, tad jums tāpat ir jāattiecas arī pret savu tuvo cilvēku. Jo vairāk pozitīvu emociju jūs sniegsiet, jo vairāk to saņemsiet atpakaļ.
Toksiskas domas
Stress un nicinājums var likt aizdomāties: vai nav pienācis laiks šķirties un meklēt jaunu partneri? Šādas domas laulībai ir toksiskas.
Lai mīlestība būtu mūžīga, ir jāiepriecina savs partneris katru dienu, atkal un atkal, un ar mīlestību jāvelta sevi pozitīvu attiecību veidošanai ar šo cilvēku.
Tie, kas mīl pa īstam, dāvā tuvajam cilvēkam pozitīvas emocijas no visas sirds – un nemeklē citus.
Strīdi
Reizēm problēmu var būt pārāk daudz. Bērni, finansiāls spiediens, stresi ģimenē, strīdi vienam ar otru – tāds sajaukums parasti noved pie lielas kliegšanas, vārdiem, kurus vēlāk nākas nožēlot, un visbeidzot, pie pilnīga laulības sabrukuma.
Bet! Katrs dzīves izaicinājums, ko mēs pārvaram kopīgiem spēkiem, padara mīlestību stiprāku.
Depresija un bēdas
Dzīve var būt cietsirdīga, un nereti iestājas fāzes, kad ir grūti sev palīdzēt. Daži cīnās ar tumšajiem depresijas mākoņiem. Citi bezgalīgās skumjās cieš no mīļoto cilvēku zaudējuma.
Palikt kopā šajā laikā varētu būt diezgan grūti. Taču, ja pārdzīvosim tumšos laikus, tad nāks arī spilgtāki brīži. Tad būs vieglāk novērtēt vienam otru.
Piedošana
Katrs, kurš ir pārdzīvojis visas šīs grūtās fāzes, reiz saprot, cik vērtīgas ir attiecības, cik tās ir stipras, lai stātos pretī visām dzīves grūtībām.
Mīlēt, piedot, turēties vienam pie otra un novērtēt to, ko mums devusi dzīve – lūk, noslēpumi, kas padara iespējamu mīlestību uz visu dzīvi.