Ļoti bieži sievietes apprecoties pieļauj vienu no visizplatītākajām kļūdām – viņas sāk ieguldīt savus līdzekļus ģimenes budžetā tāpat, kā vīrietis.
Kāpēc tā ir kļūda? Tāpēc, ka vīrs pieradīs pie tāda ģimenes dzīves scenārija, bet, kad sieva aiziet bērna kopšanas atvaļinājumā un vairs nepelna, sākas galvenās problēmas.
“Mans stāsts ir šāds: pirms trim gadiem es apprecējos. Pelnījām mēs vienādi, visā ieguldījāmies uz pusēm, visus pirkumus vienmēr apspriedām. Man likās, ka tas ir ideāls ģimenes variants.
Kad es aizgāju dekrētā, protams, vairs nepelnīju, taču izdevumi tikai pieauga: es nestrādāju, un vēl mazs bērns. Vīrs sāka čīkstēt, ka naudas pietrūkst, sāka tērēt to pats, neapspriežoties ar mani.
Visi mani mājieni, ka vīram mūs būtu jāuztur, atdūrās kā pret sienu. Viņš paziņoja, ka man ir ātrāk jāatsāk strādāt un jāieguldās ģimenes budžetā tāpat, kā agrāk.
Tas man bija nepatīkams atklājums. Tātad, ja es kaut kādu iemeslu dēļ nevarēšu strādāt, kas tad notiks? Vai viņš aizies vispār, lai nebūtu jātērējas uz mani un uz savu paša bērnu? Vai man tagad jāgaida laulības šķiršana?”
Lūk, tieši tādēļ es vienmēr saku, ka jums, manas dārgās, nav jāieguldās ģimenes finansēs 50/50 ar vīrieti! Vīrietim, kā ģimenes galvai, ir jāsaprot un jāpieņem sava atbildība par jums un jūsu bērniem, tajā skaitā arī finansiāla.
Ja jūs viņu esat pieradinājusi, ka vienmēr par visu tiek maksāts uz pusēm, izmācīt viņu jau būs visai grūti. Jau pašā sākumā nolieciet savu izredzēto fakta priekšā, ka viņš būs atbildīgs par ģimeni un uzturēs to.
Lasi arī: Kā šodien izskatās meitenīte no Etiopijas, kuru no bada 15 gadus atpakaļ izglāba Andželīna Džolija
Par ģimeni vienmēr pirmām kārtām ir jāgādā vīrietim. To saprotot, viņš centīsies nopelnīt vairāk, viņam sāks izstrādāties nepieciešamais testosterona līmenis, kas palīdzēs viņam virzīties uz nospraustajiem mērķiem un lepoties ar saviem sasniegumiem.
Ja vīrietis tomēr jau ir pieradis pie ieguldīšanās 50/50, jums vai nu nāksies tāpat arī turpināt guldīt savus līdzekļus vienlīdzīgi, vai arī mēģināt ar vīru pārrunāt šo situāciju, lai mainītu viņa uzskatus šajā jautājumā.
Aprakstiet viņam to, ka tad, kad jūs rūpējaties par bērnu, barojat viņu, liekat gulēt, staigājat ar viņu, nodarbojieties ar bērna attīstīšanu, kā arī padarāt citus ar mājsaimniecību saistītos darbus jūsu kopējā mājoklī, vīram par jums ir jāparūpējas un jānodrošina ģimene finansiāli.
Tātad, jūs rūpējaties par bērnu un mājokli, bet vīrs gādā par jums – tādējādi jūs abi sniedzat savu ieguldījumu. Bet, lai vīrs ātrāk un labprātāk pārkārtotos, centieties no visas sirds viņam pateikties par viņa centību, iedvesmojiet jauniem mērķiem, esiet sievišķīga un koķeta, neaizmirstiet arī paflirtēt!
Piepildiet vīru ar enerģiju un motivāciju, tad viņš centīsies attīstīties un augt jūsu dēļ. Speriet pirmo soli pārmaiņu virzienā!