Galvenā Dzīvo 5 pazīmes, ka jūs dzīvojat IZDZĪVOŠANAS režīmā

5 pazīmes, ka jūs dzīvojat IZDZĪVOŠANAS režīmā

ieva

Ikdienā mēs piedzīvojam samērā lielu stresu, ko izraisa dažādas problēmas darbā, problēmas ar naudu jeb tuvojas kādi termiņi, kuros darbi ir atlikti uz pēdējo brīdi. Nelielā devā stress iedarbojas pozitīvi, liekot cilvēkam virzīties uz priekšu, uzlabot savu dzīvi un attīstīties. Bet, kad cilvēks ilgstoši atrodas izdzīvošanas režīmā, tas var izpostīt viņa paša labklājību, izraisot spēku izsīkumu un dzīves nepanesamību.

Tātad, vai esat kādreiz domājis, kādas ir pazīmes, kas liecina, ka cilvēks dzīvo izdzīvošanas režīmā? Tālāk ir norādītas pazīmes, kurām jums noteikti vajadzētu pievērst uzmanību:

1. Jūs viegli nogurstat

Jūs pamostaties no rīta pēc 8 stundu miega, tomēr joprojām jūtaties noguris. Pabrokastojiet, izdzeriet tasi kafijas un dodieties uz darbu, bet joprojām nespējar atbrīvoties no noguruma un spēku izsīkuma sajūtas.

Kad cilvēks “izdzīvo” pārāk ilgi, viņš var ļoti ātri justies izsmelts, neskatoties uz ierasto ikdienas rutīnu. Pārmērīga stresa reakcijas hormonu iedarbība var izraisīt emocionālu izsīkumu, kas var izpausties emocionālos un fiziskos simptomos. Fiziski tu visu laiku jutīsies noguris, un emocionāli var justies, ka esi “iestrēdzis” situācijā, no kuras nav izejas.

Free A Woman Covering Half of Her Face With Her Hand Stock Photo

2. Ātri aizsvilsties sīkumu dēļ

Jūs strādājat virsstundas, lai ievērotu termiņus. Šodien jums ir slikta diena darbā, jo priekšnieks aizrādīja par nelielu kļūdu kolēģu priekšā. Tu centies savaldīt dusmas un neapmierinātību, vienīgais, ko gaidi pēc darba – atgriezties mājās, noskatīties iecienītāko seriālu, apgulties ērtā gultā un aizmigt. Jūs izejat uz ielas no darba, un garāmgājējs uzkāpj uz jūsu kājas, un tad vētra…

Cilvēks, kurš atrodas izdzīvošanas režīmā, pastāvīgi būs nervozs, viegli aizkaitināms un var viegli sākt raudāt par kādu sīkumu. Tas ir tāpēc, ka viņš tik ilgi ir nēsājis milzīgu nastu.

3. Grūtības iesaistīties sarunā vai palikt emocionāli noslēgtam

Jūs esat emocionāli atdalījies, un jūsu sarunas griežas tikai ap virspusējām lietām, piemēram, laikapstākļiem, dzīvi, darbu. Šī ir iespēja pārdomāt savu emocionālo stāvokli.

4. Dodiet priekšroku “tūlītējam komfortam”

Jūsu jaunā gada apņemšanās bija ēst veselīgi, tomēr teju katru dienu notiesājat kūkas gabalu vai hotdogu. Cilvēki izdzīvošanas režīmā bieži piedzīvo negatīvas sajūtas, kas noved pie emocionāla tukšuma. Tāpēc, lai nomierinātu šīs sajūtas un aizpildītu tukšumu, viņi ķeras pie emocionālas ēšanas, kas rada maldīgu “pilnuma” sajūtu.

5. Dzīve autopilotā

Jūs neatceraties mājupceļu, un jūs nemaz neatceraties, par ko vakar runājāt ar savu draugu pa tālruni. Cilvēki, kuri atrodas izdzīvošanas režīmā, darbojas pēc inerces un dzīvo autopilotā. Viņiem šķiet, ka viņi vienkārši eksistē un nedzīvo. Lielākā daļa darbību tiek veiktas nepārdomāti, nevis apzināti. Grāmatā “Stumbling on Happiness” ir aprakstīts pētījums, kas parādīja, ka 47% no vidusmēra cilvēka nomoda stundām tiek pavadītas “prāta klejošanai”. Šī ir situācija, kad viņi domā par pagātnes, tagadnes vai nākotnes notikumiem, kas viņus dzīves brīdī padara nelaimīgus.

Apturēt izdzīvošanas režīma ciklu ir diezgan grūti. Daudziem cilvēkiem, pat ja tas nav nepieciešams, izdzīvošanas režīms kļūst par automātisku reakciju uz stresu. Tāpēc pievienojiet savai dzīvei veselīgus ieradumus un lietas, kas ļauj uzlabot garīgo stāvokli.

Lasi arī:

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More