Galvenā Dzīvo Frāzes, kuras jāaizmirst katrai omītei

Frāzes, kuras jāaizmirst katrai omītei

ieva

Nav noslēpums, ka daudzas omītes attiecas pret mazbērniem citādāk, kā pret saviem bērniem. Bet ne visas metodes ir pieņemamas bērnu audzināšana. Lūk, frāzes, ko labām omītēm nevajadzētu teikt.

„Ar ko jūs viņu barojat?”
Barošanas jautājums ir tikai vecāku ziņā. Vecāki paši sastāda ēdienkarti un izveido režīmu. Ja vecmamma piebaros mazo ar kotletēm vai saldumiem, nekas labs nesanāks. Pabrīdiniet vecmammu, ka par ēdiena izvēli esat atbildīgi jūs, un bez jūsu piekrišanas nevienam nav tiesību ko mainīt.

„Es sev nekad neko tādu neatļautu”
Jebkāds salīdzinājums nestrādā. Viņu bērnība pagāja pilnīgi citos apstākļos, ar citām vērtībām, kas lika bērniem arī būt citādākiem kā tagad.

„Manos laikos…”
Frāze var kļūt par ievadvārdiem interesantam stāstam, bet patiesībā aiz tās stāv slēpta kritika. Maigi atgādini mammai vai vīramātei, ka kopš tiem laikiem ir daudz kas mainījies, mūsdienu bērns tai skaitā.

„Es neesmu laba vecmamma”
Ar līdzīgiem vārdiem vecmamma mēģina izvilkt no jums atzinību savai neaizstājamībai. Nevajag ļauties provokācijām, īpaši, ja abas vecmammas cīnās par uzmanību.

„Es dzīvoju tikai jūsu dēļ” 
Izklausās pēc apsūdzības, vai ne? Pamēģiniet paskaidrot vecmammai, ka viņai ir jādzīvo sevis dēļ un jāredzas ar mazbērniem tikai tad, kad tas nes viņai prieku.

„Negribu iejaukties, bet…”
Šie vārdi jau liecina par iejaukšanos, turklāt neprasītu. Centieties ar iejūtību uzklausīt sakāmo un paskaidrot, ka tie jautājumi ir tikai tavas ģimenes kompetencē.

„Es jūs neredzēju jau divas nedēļas”
Tas nav nekas traks. Katram ir kas vairāk dzīvē kā tikai ģimene – darbs, mācības, hobiji, draugi. Palīdziet vecmammām atrast sev hobijus un viņas pārstās terorizēt ar līdzīgām frāzēm.

„Pārliecināti, ka tas ir droši?”
Tas, kas liekas pilnīgi normāls, vecmammas skatījumā viss notiek citādāk. Viņām ir grūti saprast, ka bērnam ir vajadzīga brīvība, un līst uz rampām palīdz bērnam attīstīties.

„Viņš nezina, kas ir disciplīna”
Pārāk stingra disciplīna ne pie kā laba nenoved. Turklāt patstāvīgi aizliegumi un ierobežojumi iespaido bērna psihi. Rezultātā bērns var izaugt nospiests un negatavs pieaugušo dzīvei. Padomājiet, pirms bērnu sūtīt pie omes pāraudzināšanā.

„Kā jūs viņu ģērbjat”
Apģērbu un apavu izvēles kritika ir piemērota tikai tad, kad vēl ir mazulis un ir skaidri redzams, ka nav komfortabli aukstuma vai karstuma dēļ.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More