Iedomājies par skaņdarbu, kas tev vislabāk patīk, un atsauc atmiņā sajūtu, ko tas tevī rada.
Ja tev tas sagādā grūtības, tad noklausies šo Ennio Morikones (Ennio Morricone) darbu “Zelta ekstāze” (Extasy of Gold).
Vai matiņi uz jūsu rokām saslējās gaisā? Vai varbūt sajutāt tirpoņu pakausī? Ja tā, tad jums varētu būt īpašākas smadzenes, nekā jūs domājat.
Metjū Sača pētījums Dienvidkalifornijas Universitātē ir atspoguļojis to, ka cilvēkiem, kuriem mūzikas dēļ metās zosāda ir īpaša smadzeņu darbība.
Pētījumā tika testēti 20 studenti, kuri klausījās 3 – 5 muzikālas kompozīcijas. 10 no viņiem izjuta dreboņu, kamēr pārējiem 10 nebija nekādas reakcijas. Pēc tam tika skenēta studentu smadzeņu darbība.
Desmit no viņiem, kuri juta drebuļus izrādījās, ka smadzeņu darbībā notiek daudz lielāka mijiedarbība starp dažādām smadzeņu daļām. Tas atklāj to, ka tiem cilvēkiem, kuriem ar mūziku ir atgriezeniskā saikne ir daudz lielāka izpratne, kā arī viņi veiksmīgāk uztver skaņdarbu jēgu.
“Cilvēki, kurus pārņem drebuļi, ir daudz uzlabotāja spēja just intensīvas emocijas,” atzīmē Metjū. “Šobrīd to var attiecināt tikai uz mūziku, jo tikai pētīta tikai dzirdes garoza.”
Pētījums arī atklāja, ka tie kuriem metās zosāda piedzīvo daudz intensīvāku emociju spektru. Ja noklausoties pirmo skaņdarbu jūs nepārņēma reakcijas, tad noklausieties Deivida Linča filmas fragmentu, kurā Rebeka del Rio izpilda dziesmu “Llorando” (Raudāšana), kas aizrauj elpu.
Kuras kategorijas klausītājs esi tu?