Galvenā Dzīvo Kā savā dzīvē atpazīt manipulatorus

Kā savā dzīvē atpazīt manipulatorus

ieva

Psiholoģisko manipulāciju var interpretēt kā vēlmi iegūt varu pār indivīdu, lai viņu “emocionāli pakļautu”. Rezultātā manipulators gūst varu pār savu upuri. Šajā aspektā ir ļoti svarīgi iemācīties nošķirt veselīgu sociālo influencēšanu ar psiholoģisku manipulēšanu.

Visbiežāk veselīgā ietekmēšana ir starp cilvēkiem, kas konstruktīvi mijiedarbojas starp personīgo izaugsmi un veselīgām attiecībām. Bet psiholoģiskā manipulācija rada viepusīgu ieguvumu un vara tiek negodīgi sadalīta tā, kā manipulatoram ir visērtāk.

Lasi vēl: Esmu daudz sāpināta… Tāpēc, ja vēlies būt ar mani, lūk, kas tev jāzina

Lūk, biežāk izpaltītās manipulatoru pazīmes:

  • Spēja veiksmīgi sajust citu vājās vietas.
  • Tendence izmantot iepriekš minētos trūkumus savā labā.
  • Izmantojot šo taktiku, viņi pārliecina upuri kaut ko dot vai ziedot, lai apmierinātu savas intereses.
  • Tiklīdz manipulators ir guvis panākumus, viņi neapstāsies, kamēr upuris nebūs pilnībā pakļauts.

Hroniska manipulācija ir dziļi iesakņojusies un ļoti sarežģīts mehānisms, kas nodara ārkārtīgi lielu kaitējumu personai ar kuru tas tiek darīts. Tieši šī iemesla pēc ir ārkārtīgi svarīgi manipulatorus atpazīt un situācijas censties risināt.

Bailes, saistības un vaina

Manipulatīva uzvedība sastāv no trijiem faktoriem: bailēm, saistībām un vainas. Šie apstākļi noved pie tā, kad tad, kad kāds ar jums psiholoģiski manipulē, tad jūs beigu beigās darāt ko tādu, ko nemaz nevēlaties darīt. Tāpēc jūs jūtat zināmas bailes un saistības, un vainu. Tāpēc jūs to darāt.

Ir divu veidu manipulatori: “iebiedētāji” un “upuri”. Pirmie galvenokārt izmanto agresiju, lai upuris kļūtu bailīgs, tādējādi manipulators iegūst kontroli. Turpretī otrais tips galvenokārt strādā ar vainas sajūtu.

Nepārliecinātība par sevi

Manipulācijas taktika, kas liek cilvēkam apšaubīt paša spēju loģiski domāt, pasliktina atmiņu un sevi kopumā. Manipulators visbiežāk savij tavus vārdus, dominē sarunā vai vienkārši rada tevī sajūtu, ka kaut kādā veidā esi visu izdarījis nepareizi. Lielos vilcienos viņi neuzņemas atbildību.

Divas stratēģijas

Pirmā ir tāda, ka ar maziem jautājumiem jūs nonākiet pie lielām tēmām un lūgumiem. Savukārt otra stratēģija ir pretēja: manipulators sākotnēji lūdz kaut ko lielu līdz beigās nonāk pie mazā jautājuma un panāk sev vēlamo efektu.

Savstarpējās izpalīdzēšanas ilūzija

Manipulators var būt ļoti izpalīdzīgs, tomēr, kā beigās izrādās, visam ir sava cena, jo manipulators neko nadara tāpat vien. Viņš vienmēr gaidīs kaut ko atpakaļ.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More