Galvenā Dzīvo Sedona metode: spēcīgākā psihotehnika izejai no emocionālās bedres

Sedona metode: spēcīgākā psihotehnika izejai no emocionālās bedres

ieva

Sedona metodes radītājs Lesters Levensons ar šīs psihotehnikas palīdzību spēja tikt galā ar nopietnām saslimšanām un dzīvoja daudz ilgāk, nekā bija noteikuši ārsti. Viņš uzskatīja, ka visu cilvēcisko problēmu risinājums atrodas emociju līmenī. Ar viņa vienkāršās un efektīvās metodes palīdzību tās var atbrīvot, izraisīt spēka pieplūdumu un vēlēšanos kaut ko mainīt. Atbrīvošanas metode ir vērsta uz cīņu ar dažādiem emociju veidiem. Tā izpaužas kā piecu jautājumu apstrāde, kas jāuzdod sev pastāvīgi. Regulārs darbs ar sevi ļaus izmainīt stāvokli “viss ir slikti” uz “brīnišķīga dzīve”. Metode liek trenēties un panākt ātrāku uztveri, dzīves harmoniju, izvēlēties pozitīvas emocijas.

Sedona metode emociju apstrādei

Lai izrautos no emocionālās bedres, uzdodiet sev tikai 5 jautājumus.

Pirmais – kas šobrīd ar mani notiek?

Cilvēkam ir sev jāpajautā, kas ar viņu notiek dotajā laika sprīdī, ko viņš jūt, ko domā, kas ar viņu noticis. Pēc tam viņam jānosaka savs stāvoklis un jāatbild uz jautājumu. Piemēram, viņš atbild, ka šobrīd izjūt trauksmi. Tad viņam jāuzdod sev nākamais jautājums.

Otrais – vai es to varu pieņemt? Atbildei jābūt pozitīvai

Pat, ja jūs nemaz neesat gatavi pieņemt to, kas ar jums notiek – kādu slimību, sliktu garastāvokli, niknumu, aizvainojumu, jums jāapstiprina gatavība. Jo, ja jūs nepiekritīsiet, nekas nenotiks. Jūs nekā nespēsiet iespaidot notikumus, kas ar jums šobrīd notiek. Ja jūs cīnāties ar nespēju pieņemt notiekošo, visi jūsu spēki aiziet tieši cīņai ar šo stāvokli, bet ne tā izmainīšanai. Taču, tiklīdz jūs samierināsities ar esošo situāciju, uzreiz kļūst vieglāk. Un tad atbrīvojas enerģija tam, lai to ietekmētu, mainītu.

Trešais – vai es spēju atlaist? Vienmēr jāatbild “jā”

Pat, ja ir stingra vēlēšanās pateikt “nē”, ir jāapstiprina gatavību atlaist. Nepieciešams sevi nevis mānīt, bet noformēt vēlēšanos patiešām uztvert un atlaist situāciju. Kamēr jūs uz situāciju skatīsities, izjūtot tikai negatīvas emocijas, viss kļūs tikai sliktāk. Taču stāvoklī “man ir slikti” jūs nekad neko neatrisināsiet.

Ceturtais – vai es atlaidīšu? Un jāatbild apstiprinoši

Kad notikumu atlaiž, tas vairs neliek izjust savu nelaimi. Kāpēc tā notiek? Tāpēc, ka jūs jau piekritāt samierināties ar to, kas noticis. Tikai pēc tam, kad jūs esat piekritis, ka problēma tiešām pastāv, jūs varat sākt to risināt. Piemēram, kamēr jūs neatzīstat, ka esat alkoholiķis, jūs nevarat sākt cīņu ar to, jo nevar taču cīnīties ar to, kā nav. Piekrišana pastāvošajai realitātei ir vajadzīga tam, lai varētu izdarīt nākamo soli. Atlaist problēmu var tikai pēc tam, kad jūs atlaidīsiet visus ar to saistītos pārdzīvojumus. 

Piektais – kad es to izdarīšu? Atbilde ir “tūlīt”

Atbildot ir jāiedarbojas ar domām – atbrīvot šo stāvokli. Kā ir jāsajūt “atlaišana”? Katram cilvēkam tas notiek savādāk. Katrs var izjust savas emocijas. Šī psihofizioloģiskā darbība var tikt pavadīta ar sajūtu, ka tas izgaro no ķermeņa kā tvaiki, vai nokrīt kā ķieģelis, kāds sadedzina kā ugunskurā, bet cits izlej no sevis dubļu straumi. Galvenais, lai jūs sajustu, kā negatīvā emocija iziet laukā, izjustu atvieglojumu, ka esat tikuši no tās vaļā.

Jūs atlaidiet un atkal atkārtojiet jautājumus. No pirmās reizes, visticamāk, jūs vēl neko nesajutīsiet, bet atkārtojot vairākkārt, jutīsiet arvien lielāku un lielāku atvieglojumu. Sākumā iestāsies svētlaimīgs vieglums. Turpināt vai jau apstāties? Turpiniet. Sajūtas arvien uzlabosies. Tas notiek tāpēc, ka sākumā jūs atbrīvojaties no ikdienas problēmu nastas. Bet pēc tam pienāks kārta arī citiem slāņiem, pagājušajai dzīvei, pagātnes aizvainojumiem un problēmām, tiem, kas ir “iestrēguši” un neļauj attīstīties tālāk. 

Atbrīvojoties no apspiestajām emocijām, ar laiku jūs panāksiet mierīgu un nesatricināmu stāvokli, kad jūs nekas nespēs sadusmot, apbēdināt, skumdināt. Jūs pārstāsiet just slinkumu. Jūs uzkrāsiet daudz spēka, kuru vēlēsieties izmantot reālu mērķu sasniegšanai.

Kā strādā Sedona metode

Šai psihotehnikai piemīt uzkrājoša iedarbība.Tādā apjomā, kādā atbrīvojušās emocijas, atbrīvošanās saņem enerģijas lādiņu, kas palīdzēs domām piešķirt skaidrību, mierīgi atrast labākos risinājumus jebkādām problēmām. Tādā veidā visi atbrīvojušies spēki tiks tērēti nevis problēmas apdomāšanai un atlikšanai, bet gan tās risināšanai.

Метод Седоны: сильнейшая психотехника для выхода из эмоциональной ямы

Cilvēki, kas izmanto šo metodi, atzīmē, ka viņiem notikušas pozitīvas izmaiņas gan garīgajā, gan fiziskajā plānā. Viņu dzīves mērķi un tiekšanās iegūst pozitīvu raksturu un skaidras aprises. Cilvēkos atgriežas bērnišķā spēja izjust spēcīgākas un priecīgākas emocijas, bet nesajust pret tām neveselīgu tieksmi.

Šā vingrinājuma pildīšana ik dienu pusstundas garumā ļauj atbrīvot sevi no milzīgiem aizvainojuma un baiļu slāņiem, depresīviem stāvokļiem, daudzajiem ierobežojumiem un neattaisnotām gaidām, kas nosēdušās galvā un dvēselē un traucē tālāko virzību. Šīs domas un sajūtas pastāvīgi pavada cilvēku, kurš tās piebaro ar savu enerģiju un izjūt mocības no tā. Tāpēc turpmākā miera iegūšanai no tām ir jāatbrīvojas.

Šos vingrinājumus var veikt jebkur – pastaigā, transportā, jebkurā laikā, kad smadzenes ir brīvas no ikdienas uzdevumu risināšanas. Pastāvīga to pildīšana pamazām atbrīvo cilvēku no negatīvām domām, jo viņš veido sev ieradumu apstrādāt un atlaist jebkuras domas un emocijas, līdz ar to atbrīvojot viņu sava emocionālā tonusa pacelšanai. Darbs ar sevi tikai 25 minūtes dienā mēneša garumā ir pietiekošs, lai atbrīvotos no pastāvīgas apkārtējās pasaules nepieņemšanas, dusmām un naida, un pārietu mierīgā, priecīgā stāvoklī. 

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More