Mēs pievilcību esam raduši uzskatīt par dabas dotu dāvanu, apskaužot tos, kuri gūst cilvēku simpātijas ar vienu smaidu vai galvas kustību. Vai to var iemācīties? Piedāvājam jums apgūt šos piecus soļus, kas palīdzēs attīstīt pievilcību.
Mēs pazīstam tādus cilvēkus: viņi piesaista uzmanību, izraisa cieņu un nepieliek tam ne mazākās pūles. Viņi vienmēr atrodas jautrības centrā un atrod draugus visur, kurp viņi dodas. Viņos ir kaut kas tāds, dēļ kā apkārtējie vēlas ar viņiem pavadīt pēc iespējas vairāk laika. Mēs gribam, lai arī mums būtu šis “kaut kas”.
Mēs sevī varam attīstīt šo netveramo “kaut ko”. Pievilcība nav iedzimta īpašība, tā netiek nodota ģenētiski. Tas ir vairāku faktoru kopums, kas cilvēku padara patīkamāku un pievilcīgāku citu acīs. Un nav nozīmes tam, kāds jūs esat piedzimis. Nozīme ir ieradumiem un attieksmei, kurus ir pa spēkam mainīt. Tas jūs padarīs par vienu no tiem sabiedrības mīluļiem, kurus jūs apskaudāt vēl vakar.
1.Izmantojiet ķermeņa valodu
Par jaukiem cilvēkiem bieži saka: “Viņš ar savu klātbūtni piepilda visu telpu”. Tas ir vienkārši izskaidrojams: viņi uzvedas tā, ka kļūst pamanāmāki. Piesaista sev skatienus un notur tos. Pat ja jūs ļoti centīsieties pievērsties kādam citam, jūsu uzmanība tik un tā atgriezīsies pie šiem cilvēkiem.
Kādēļ tā notiek? Varbūt tam par iemeslu ir debešķīgs skaistums vai ideāla figūra? Nebūt nē. Ārējie dotumi, protams, var palīdzēt, bet pievilcībā tam ir otršķirīga nozīme. Būtība ir nevis tajā, kā izskatās ķermenis, bet gan tajā, kā jūs to izmantojat.
Šie cilvēki iekļauj savu ķermeni saskarsmē, viedokļa izpaušanas procesā, stāstot notikumu vai anekdoti. Tas notur uzmanību un padara šo cilvēku interesantāku un pievilcīgāku.
Piekrītoši mājiet ar galvu, kad klausāties, – tas sarunu biedram liks saprast, ka jūs iesaistāties sarunā, un jums ir interesanti
Ja jūs sarunas laikā izmantojat žestus, tad varat ilustrēt stāstījumu, akcentēt vajadzīgos momentus. Parādiet to, par ko stāstāt. Stāstot par apskāvieniem, var sakļaut kopā rokas; runājot par depresiju, var skumji nolaist plecus un rokas; ilustrējot stāstu par strīdu vai sašutumu, var pacelt saspiestas dūres. Šie paņēmieni piešķirs jūsu vārdiem dzīvīgumu, patiesumu. Īsi un precīzi žesti, tādi, kā plaukstu sasišana vai klauvējieni, piešķirs vārdiem izteiksmīgumu.
Mācieties izteikties ne tikai ar žestiem, bet izmantojiet arī mīmiku. Silts un sirsnīgs smaids iepriecinās to, kam tas ir adresēts. Cilvēks, saprot, ka viņš jums patīk. Papildiniet smaidu ar acu kontaktu, kas ilgst aptuveni 2-3 sekundes.
Piekrītoši mājiet ar galvu, kad klausāties, – tas ļaus saprast, ka jūs esat iesaistījies sarunā, un jums ir interesanti. Ja jūsu seja atspoguļo emocijas, kas atbilst teiktajam, tas jūs padara izteiksmīgāku un apburošāku sarunu biedra acīs, viņš jūt piedāvājumu dalīties emocijās un pievienoties tām. Akmeņaina sejas izteiksme atgrūž, cilvēks šķiet iedomīgs, vēss un ne visai labs. Tas ir pievilcīgas personības pretstats.
2.Atrodiet saskarsmes punktus
Pievilcīgs cilvēks izraisa sajūtu, ka jūs jau sen esat pazīstami. Jums var būt atšķirīgs dzīvesveids un dažādas intereses, bet jūs tik un tā jūtat, ka jums ir kaut kas kopīgs. Kā viņi to dara? Koncentrē uzmanību uz to, kas jūs vieno.
Jūtot, ka cilvēks līdzinās mums, mēs automātiski sākam izjust simpātijas pret viņu, tiecamies pēc saskarsmes
Tā var būt līdzīga dzīves pieredze, kopīga interese par kaut kādu tēmu, pat ja tā ir tikai viena vienīga pa radio dzirdēta dziesma, uzskatu sakritība kaut kādā jautājumā, kas var būt visai maznozīmīgs. Ja vēlaties izveidot kontaktu ar cilvēku, atrodiet saskarsmes punktus. Jo to ir vairāk, jo vieglāk jūs tos atradīsiet, un jo vairāk paudīsiet savu prieku par to, jo ātrāk radīsies uzticēšanās un savstarpējās sapratnes sajūta. Jūtot, ka cilvēks līdzinās mums, mēs automātiski sākam izjust simpātijas pret viņu, tiecamies pēc saskarsmes.
Lai atrastu saskarsmes punktus, ir uzmanīgi jāklausās. Kad pievilcīgie cilvēki kādu klausās, viņi bieži iestarpina vārdus “jā”, “tiešām, tā tas arī ir” un “es tevi saprotu”. Tas ļauj sarunu biedram just, ka viņu saprot un pieņem, ka viņa pieredzei ir nozīme. Mums patīk cilvēki, pateicoties kuriem, mēs izjūtam šādas emocijas.
Nepiekrītot šie cilvēki vispirms akcentē uzmanību uz to, kam viņi piekrīt. Viņi parāda, ka sarunu biedra viedoklis ne ar ko nav sliktāks par viņu viedokli: “Tu to veiksmīgi pamanīji”, “Saprotu, par ko tu runā”, “Diezgan loģiski”. Un kad pēc šiem vārdiem seko vārds “bet”, tas netiek uztverts kā kaut kas nepatīkams, jo jūs saprotat, ka cilvēks jūs ir uzklausījis un atzīst jūsu tiesības domāt tā, kā jūs vēlaties. Strīdā viņš cenšas akcentēt to, ka, neskatoties uz atšķirīgajiem viedokļiem dažos jautājumos, jums tāpat ir daudz kopīga.
3.Nebaidieties kļūt ievainojams
Daudzi uzskata, ka parādīt savu ievainojamību – tā ir vājuma pazīme. Īpaši tas attiecas uz vīriešiem: ja esi atzinis, ka tev ir bail, esi apjucis vai tev ir vajadzīga palīdzība, tas nozīmē, ka tu neesi īsts vīrietis. Patiesībā cilvēki, kas atļaujas būt ievainojami, ir par sevi pārliecināti. Viņi pazīst sevi un nebaidās, ja citi iepazīs viņus pa īstam, un tas iedvesmo.
Mums bieži liekas, ka tie, kurus mēs apbrīnojam, ir nevainojami. Viņi visu kontrolē. Viņi nekļūdās, virzās uz mērķi, neraugoties uz šķēršļiem. Mēs apbrīnojam viņu spēku un pārliecību, taču paši nejūtamies viņiem piederīgi. Mēs viņus uztveram kā kaut kādu ideālu, kas zina atbildes uz visiem jautājumiem, tajā brīdī, kad mēs, vienkāršie mirstīgie, esam iestiguši sīkās neatrisināmās problēmās. Tādēļ jūtīguma un nepilnības izpausmes uz mums spēcīgi iedarbojas. Mēs turpinām apbrīnot elku, bet tagad jau jūtamies tuvāk viņam. Jūtam, ka esam līdzīgi. Ka šie ideālie cilvēki pārdzīvo tieši to pašu, ko mēs, un pieļauj kļūdas tāpat, kā mēs. Turklāt ievainojamība viņus padara “īstākus” mūsu acīs.
Pasaulē, kurā viss ir retušēts, kurā mēs ik dienu cenšamies parādīt savu un savas dzīves labāko versiju, īstums kļūst par spēcīgu saskarsmes instrumentu. Tas demonstrē augstu pārliecinātības līmeni: cilvēks pieņem un atzīst ne tikai savas stiprās puses, bet arī vājās, ļaujot sev izjust visu emociju spektru un neuzskata ne par ko sliktu izrādīt simpātijas jaunajam paziņam (piemēram, jums), mīlestību pret draugiem un ģimeni, vai arī izjust bailes un sāpes smagā situācijā. Tāds atklātums prasa drosmi, bet drosme pievelk kā magnēts.
Pievilcības būtība ir interesē par citiem, nevis vēlmē izvirzīties priekšplānā
Nevajag jaukt jūtīgumu ar emocionālu nenoturību. Cilvēks, kurš nemitīgi sūdzas par dzīvi, un pastāvīgi atrodas uz histērijas un asaru plūdu robežas, pievilcīgs nekļūst. Pārlieks jūtīgums nenozīmē, ka jūs izgāžat savas jūtas uz apkārtējiem, nepievēršot uzmanību kontekstam, nedomājot, vai tas ir savlaicīgi un vietā, un arī nenozīmē to, ka citi ir atbildīgi par jūsu emocionālo stāvokli. Jūtīgums – tā ir ne tikai savu emociju, bet arī atbildības par tām pieņemšana. Iespējams, ka tās liek jums izskatīties neideālam, bet tas jūs padara par sevi pašu.
4.Izrādiet iniciatīvu
Tā ir viena no galvenajām pievilcīgu cilvēku atšķirībām. Viņi negaida, ka kaut kas notiks pats no sevis. Viņi ņem un dara, pat ja par panākumiem nav ne mazākās pārliecības. Tieši tādēļ viņi ir tik pievilcīgi: mēs apbrīnojam cilvēkus, kuri viegli uzņemas atbildību un demonstrē ticību mūsu spēkiem.
Vairums cilvēku ir tendēti nogaidīt brīdi un ilgstoši pārbaudīt augsni, pirms kaut ko darīt vai izteikt viedokli. Pievilcīgi cilvēki pārliecinoši iet uz priekšu, it kā būtu tam dzimuši. Iedomājieties sevi ballītē, kur jūs nevienu nepazīstat. Cik ļoti tad gribas pieplakt pie sienas un gaidīt, līdz jūs ar kādu iepazīstinās, vai pateiks, kur jāiet. Cilvēks, kurš prot apburt, pirmais ies iepazīties. Tā viņam ir kā tāda likteņa dāvana, jo viņš taču var sastapt draugu, kuru agrāk nav pazinis. Viņš pats iepazīstinās cilvēkus ballītē, piedāvājot interesantas sarunu tēmas.
Pievilcīgs cilvēks kautrīgi nenoklausīsies sarunā, baidīdamies iestarpināt kādu vārdu. Viņš pats veidos sarunu, uzdos jautājumus un ar interesi klausīsies atbildes. Viņš viegli novirzīs sarunas tēmu uz tādu, kurā viņš var izpausties, vienkārši pasakot: “Jūsu teiktais man atsauca atmiņā vienu gadījumu, kad…” Viņa runā parādīsies uzmanību noturošas frāzes, tādas, kā “Vai saprotiet, par ko es runāju?”, “Jums noteikti ir pazīstama šī sajūta” vai arī “Es domāju, ka ikvienam ir līdzīgs stāsts”. Tieši tas arī rada šo kopības un piederības sajūtu.
Kompānijā pievilcīgu cilvēku balss skan nedaudz skaļāk, viņu žesti un mīmika papildina teikto, un tieši tā “viņi ar sevi piepilda visu telpu”. Viņu pārliecinošajai uzvedībai nav nekā kopīga ar agresiju un vēlēšanos dominēt. Centieni piespiest apkārtējos un uz viņu fona izskatīties vislabākajam nevienu nedara pievilcīgāku. Pievilcības būtība ir interesē par cilvēkiem, nevis vēlmē izvirzīties priekšplānā.
5.Iedvesmojiet
Mēs mīlam tādus cilvēkus, jo, pateicoties viņiem, mēs jūtamies labi. Turklāt mēs sākam labāk attiekties paši pret sevi, bet tā patiešām ir nenovērtējama dāvana. Kā viņi to dara? Ļoti vienkārši: ar visiem spēkiem viņi parāda, kā viņu mūs apbrīno, cik interesanti un jautri ir ar mums. Un galvenais, viņi to dara patiesi un no sirds, atrodot katrā cilvēkā kaut ko brīnišķīgu un unikālu.
Viņi sev nes līdzi pozitīvu radīšanas enerģiju un dalās tajā ar apkārtējiem
Tas mūs paceļ emocionālas svētlaimes augstumos. Mēs esam tendēti noklusēt atzinību, it kā cilvēkam tā būtu jānopelna un labie vārdi būs kā balva. Mākslīga apbrīnošana, kas ir virzīta uz to, lai iegūtu labvēlību, atrodas emocionālās vardarbības sfērā. Kad jūs kāds ir apbrīnojis pēdējo reizi? Kā jūs tobrīd jutāties, cik ļoti jums negribējās pārtraukt komunikāciju ar šo cilvēku? Iedomājieties, ka kāds no visas sirds apbrīno pat nelielus sasniegumus. Kā tas ceļ jūsu pašapziņu un ticību sev, cik daudz spēka tas dod?
Atcerieties to sajūtu, kad jūsu vārdi vai izjūtas tik ļoti sakrita ar otra cilvēka vārdiem vai izjūtām, ka jūs aiz priekiem devāt “pieci”! Apbrīna, vienotība, eiforija. Šī sajūta ir dāvana. Kuru pievilcīgie un jaukie cilvēki dāvā visapkārt bez maksas.
Viņi smejas par jokiem, vienmēr priecājas par panākumiem un izpauž to vārdos, aplipina jūs ar smaidu un optimismu. Viņi tic jūsu spēkiem, līdz ar to ļaujot arī jums noticēt pašiem sev. Viņi jums dāvā visu savu uzmanību. Klausās uz uzdod jautājumus. Viņi nes sev līdzi pozitīvu radīšanas enerģiju un dalās ar to. Viņi vēlas, lai jums būtu labi.
Šis pozitīvais noskaņojums un ticība tam, ka jūs esat jauks un brīnišķīgs cilvēks, padara viņus neatvairāmus jūsu acīs. Šo sajūtu dēļ mēs meklējam kontaktu ar viņiem. Pievilcība varētu likties par retu maģisku dāvanu, taču tas ir ieradumu, uzvedības un attieksmes pret citiem jautājums.