Smēķēšana un alkohols – tās, pirmām kārtām, ir psiholoģiskās atkarības un centieni aizbēgt no realitātes, abstragēties. Pēc atteikšanās no šīm atkarībām jūsu dzīvē notiks daudz psihisku izmaiņu.
Aplūkosim galvenās!
Depresija, apātija, agresivitāte
Pirmais, ar ko jūs sastapsieties, ir dziļa depresija un apātija, kuru izpausmes pakāpe ir atkarīga no toksisko atkarību stāža.
Tāpat ir novērojama paaugstināta nervozitāte un agresivitāte.
Tas notiek tādēļ, ka jūsu psihe ir pieradusi izvairīties no problēmas un nomierināties ar dažu dūmu vai pāris vīna glāžu palīdzību, tāpēc jūsu prasmes turēties pretī stresam pazeminās.
Jūs vairs nespējat nomierināties bez papildus darbībām, un arī nomierinošā līdzekļa deva ar gadiem aug ģeometriskā progresijā.
Pēc smaga iekšējās pārkārtošanās perioda jūs iemācīsieties patstāvīgi cīnīties pret stresu un trauksmes stāvokļiem bez kaitējuma organismam.
Jūsu psihe iemācīsies pieņemt situāciju un risināt to bez papildus mēģinājumiem abstragēties ar alkohola vai cigarešu palīdzību.
Tomēr atsevišķos gadījumos var būt nepieciešama speciālista – psihoterapeita vai psihiatra – palīdzība, kurš var jums izrakstīt neiroleptiķus un iemācīs jūs tikt skaidrībā ar savām emocijām.
Stresa noturības paaugstināšana
Kad jūsu psihe ir adaptējusies cīņā pret stresu bez smēķēšanas vai alkohola, jūs kļūstiet mierīgāks.
Ikdienas grūtības jums sāk izraisīt arvien mazāk emociju, jūsu nervu sistēma atjaunojas, un nervozitāte ievērojamā pakāpē izzūd no jūsu dzīves.
Koncentrēšanās un uzmanības paaugstināšana
Tā kā jūs jūtaties mierīgi un protiet tikt galā ar stresu, jums kļūst vieglāk arī fokusēt uzmanību.
Jūs sākat vieglāk attiekties pret daudzām dzīves situācijām un izpildīt domāšanas uzdevumus ātrāk, nekā parasti.