Galvenā Mīli Lietas, kuras mammai nevajadzētu darīt bērna klātbūtnē

Lietas, kuras mammai nevajadzētu darīt bērna klātbūtnē

ieva

Bērnam mamma ir visdārgākais, vismīļākais un vissvarīgākais cilvēks uz pasaules. Mamma vienmēr pasargās, pažēlos, palīdzēs pieņemt lēmumu, iemācīs derīgas lietas, tādēļ bērnam viņa ir galvenā autoritāte un atdarināšanas objekts. Tieši tādēļ mammām nevajadzētu bērna klātbūtnē darīt dažas lietas, lai neradītu viņos vilšanos un novēršanos.

1. Stāstīt bērnam par noteikumiem, bet pašai tos pārkāpt

Ja jūs radiniet bērnu pie uzvedības noteikumiem, tad nevajag viņa klātbūtnē pašai tos pārkāpt, jo viņš uzskatīs, ka, ja mamma tā rīkojas, tātad tas ir normāli.

Ja jūs to pārkāpsiet kaut vai tikai vienu reizi, bērns padomās, ka nav obligāti jāpieturas pie visa, par ko jūs runājat. Jo jūs ar savu rīcību padarījāt savus vārdus bezvērtīgus.

2. Kliegt uz tēti vai citiem cilvēkiem bērna klātbūtnē

Kad mamma saka, ka pacelt balsi uz citiem nav labi, jo panākt vēlamo var mierīgā ceļā, bet pēc tam zvana tētim un kliedz uz viņu par to, ka viņš nav nopircis īstās zāles, tad nopietni uztvert viņas vārdus kļūst sarežģīti.

Un ja vēl viņa pastāvīgi lamājas ar apkalpojošo personālu un paaugstinātā tonī sarunājas ar radiem vai draudzenēm, tad bērns vispār sāks uztvert rupjību kā kaut ko pilnīgi normālu. Jo viņam svarīgi ir nevis vārdi, bet rīcība.

3. Slikti atsaukties par citiem cilvēkiem bērna klātbūtnē

Reizēm māmiņas nenovērtē to, cik labi bērni atceras nejaušas vecāku frāzes. Tieši tādēļ reizēm gadās situācijas, kad bērns izdzird sarunu par dumju un neglītu draudzeni, bet, satiekoties ar šo būtni, jautā mammai, vai tā ir tā pati dumjā draudzene ar līkām kājām un briesmīgo gaumi.

Jo bērns taču neaptvers, cik aizvainojošas ir šīs frāzes, toties draudzene uzreiz sapratīs, no kā viņš to ir dzirdējis.

4. Uzvesties depresīvi, nomākti

Bērns vienmēr tieksies pie mammas, pat ja viņa būs nedaudz nomākta un melanholiska. 

Tomēr viņš sāks no viņas pārņemt negatīvismu un drīzumā pats atskārtīs, ka pasaule ir pārāk cietsirdīga un netaisna, jo tā taču uzskata mamma. Lai to nepieļautu, centieties vienmēr bērnā uzturēt ticību labajam pat visgrūtākajos laikos. Jo tas viņam palīdzēs nākotnē nekad nepadoties un precīzi sekot saviem mērķiem.

5. Pastāvīgi mānīt bērnu

Reizēm pat visnevainīgākie meli liek bērnam noticēt, ka melot – tas ir normāli. Vispirms viņš noslēgsies no vecākiem un pārstās viņiem uzticēties, bet vēlāk arī pats sāks pastāvīgi melot. 

Tāpēc centieties vienmēr bērnam teikt taisnību, lai arī tā viņam liks kaut kādās lietās vilties vai izliksies biedējoša, bet jūs taču palīdzēsiet viņam tikt galā ar šīm grūtībām. Galvenais, lai viņš turpinātu jums uzticēties.

6. Ļaut citiem cilvēkiem sevi aizvainot

Nav svarīgi, vai tie būtu sveši cilvēki, radinieki vai vīrs, bērnam nav jāskatās, kā mamma pacieš pazemojumus un izliekas, ka viss ir kārtībā.

Jo viņš taču var pārņemt šādu pozīciju un to izmantot nākotnē, vispirms paciešot pazemojumus no klasesbiedriem, pēc tam no draugiem, kolēģiem un otrās pusītes.

7. Strīdēties ar vīru par bērna sodīšanu

Kad tētis liek kaktā par sliktu uzvedību, bet mamma pēc piecām minūtēm bērnu palaiž un ļauj darīt palaidnības tālāk, uzskatot sodu par pārāk bargu, tad ģimenes galvas autoritāte tiek ievērojami iedragāta.

Jo bērna acīs tētis kļūst par stingro tirānu, bet mamma par labo glābēju, kurš viegli piedos jebkuru kļūdu. Bet ģimeni nedrīkst dalīt labajā un ļaunajā, ir jāprot vienoties ar vīru attiecībā par bērna sodīšanu, nedodot arī bērnam pārāk lielas atlaides, citādi ģimenes harmonija izjuks.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More