Galvenā Padomi 6 iemesli, kāpēc nedrīkst dzert ūdeni, kas atstāts glāzē uz nakti

6 iemesli, kāpēc nedrīkst dzert ūdeni, kas atstāts glāzē uz nakti

ieva

Kas notiek, kad naktī atstājat ūdeni blakus gultai, un kāpēc to nevajag darīt?

Ja jūs kādreiz naktī turējāt ūdens glāzi blakus gultai, iespējams, pamanījāt, ka no rīta ūdens garša bija mazliet dīvaina. 
Jums var šķist, ka ūdens ir zaudējis svaigumu, bet vai tas var sabojāties? Patiesībā jums neizliekas. Nakts laikā nenoslēgtā ūdens glāzē notiek nelielas ķīmiskas izmaiņas, kas maina ūdens līdzsvaru.Ar laiku mainās ūdens skābums glāzē
Fakts ir tāds, ka nakts laikā ūdens ķīmiskais sastāvs mainās pat par nelielu procentuālo daļu. Apmēram 0,13% tiek pārveidoti par ogļskābi, kas vēlāk veido bikarbonātus un karbonātus. Tas nenozīmē, ka ūdens kļūst nedrošs. Izšķīdušās gāzes ir viens no iemesliem ūdens garšas maiņai. Kamēr ūdens stāv, ūdenī izšķīst neliels daudzums oglekļa dioksīda. Tādējādi veidojas oglekļa dioksīds, kas var nedaudz pazemināt pH līmeni un nedaudz mainīt ūdens garšu. Lai arī tam nav seku, šāds ūdens var slikti garšot. Laika gaitā var izšķīst arī neliels daudzums citu gāzu, piemēram, acetons un aldehīdi. Pētījumi liecina, ka, atstājot tīru ūdeni pat uz pusstundu, tas ātri iegūst dažādus piemaisījumus.

вода в стакане

Ūdens, kas atstāts neaizvērtā veidā, ir pakļauts ārējo faktoru iedarbībai. 

Piemēram, ūdens, kas palicis mājā nenosegts, piesaista sīkas putekļu daļiņas. Uz tā var apmesties arī odi, mušas un citi mazi kukaiņi. Dzerot šādu ūdeni nakts vidū, jūs, iespējams, to nepamanīsit. 

Ūdens var iegūt sliktu garšu pat mazāk kā pusstundas laikā. 

Krāna ūdens iet caur pazemes caurulēm, kur parasti ir vēsāks. Daudzi no mums pievieno ledu vai dzer saldētu ūdeni. Kad ūdens temperatūra paaugstinās līdz istabas temperatūrai, tā smarža sāk mainīties. Jo siltāks dzēriens, jo ātrāk ūdens molekulas sāk dalīties, un smarža pastiprinās. Neaizmirstiet, ka krāna ūdenī ir hlors, ko pievieno dezinfekcijai. Hlors ir gāze istabas temperatūrā, un ūdenī tā ir gaistoša viela, kas nozīmē, ka tās molekulas izkliedējas ūdenī un galu galā pazūd gaisā. Tas ir vēl viens iemesls, kāpēc ūdens garša var šķist nedaudz dīvaina.

Ar katru izdzerto ūdens malku pievienojas miljoniem mikrobu. 

Ūdens ir dzīvības avots. Ja jūs to atstājat uz ilgu laiku, tajā sāk vairoties baktērijas. Cilvēka mutes dobumā dzīvo daudz baktēriju, jo mute ir silta un mitra vide, kas labvēlīga to pavairošanai.Tiek uzskatīts, ka mutē dzīvo apmēram 800-1000 dažādu veidu baktērijas. Ar katru malku mikrobu skaits ūdens glāzē palielinās. Pat tad, ja dzeram no pudeles malku ūdens, tur nokļūst ādas šūnu daļiņas, sviedri un deguna izdalījumi. Šie un citi faktori var izraisīt faktu, ka mikrobu skaits ūdenī, kas atstāts uz nakti, palielināsies līdz ievērojamam līmenim.

Izliets ūdens var izraisīt īssavienojumu elektroierīcēs. 

Daudziem cilvēkiem ir ieradums naktī uzlādēt tālruni, pulksteni un citas elektroniskās ierīces. Ja ūdens glāzi novieto blakus elektroniskajām ierīcēm to uzlādēšanas laikā un nejauši pa miegam apgāžat to, tas ir potenciāls drauds elektronikai. Dažos gadījumos var rasties īssavienojums, un tas sabojās jūsu ierīces.

стакан воды

Miegs ir traucēts.

Ja noliec sev blakus glāzi ūdens un dzer nakts vidū, tad vari sajust vēlmi bieži urinēt. Šāda celšanās no gultas nakts laikā izjauc dabisko miega ciklu, tāpēc nākamajā dienā jūs varat pamosties noguris. Eksperti iesaka atteikties no ūdens 3 stundas pirms gulētiešanas. Šajā laikā jūsu ķermenis spēs pārstrādāt visu šķidrumu, jūs aiziesit uz tualeti, un miegs būs netraucēts.

Kur vēl nedrīkst atstāt ūdeni uz ilgu laiku? 

Neatstājiet ūdeni automašīnā, it īpaši saulē, kur ūdens pudele var sakarst, kas padara to par baktēriju perēkli, it īpaši, ja jūs jau no tās esat dzēris. Ja pudeli novietosit zem sēdekļa, tas mazinās siltumu, bet baktērijas tomēr vairosies. Daži plastmasas pudeļu veidi satur bisfenolu A vai līdzīgas ķīmiskas vielas, kas var nokļūt ūdenī, it īpaši, ja tiek pakļautas saules gaismai. Vairākos pētījumos bisfenols A ir saistīts ar veselības problēmām, kas ietekmē smadzenes un cilvēku uzvedību, lai gan tiek uzskatīts, ka tā līmenis pudelēs ir drošās robežās.

Padomi: 

Protams, ir ļoti svarīgi novērst dehidrāciju, lai saglabātu veselību. Tomēr jāievēro vairāki noteikumi:

  • Vislabāk ir izdzert glāzi ūdens, kad jūtat nepieciešamību pēc tā, nevis atstāt glāzi nakts laikā nenosegtu un, ja tas ir absolūti nepieciešams, turēt ūdens pudeli.
  • Ja jūs sākat dzert ūdeni no pudeles, izdzeriet to un pēc tam izmetiet to.
  • Nelieciet pudeli pie mutes. Pirms dzeršanas vienkārši ielejiet ūdeni glāzē vai ielejiet tieši mutē.
  • Nedzeriet ūdeni, kura derīguma termiņš ir beidzies (jā, ūdenim ir derīguma termiņš).
  • Mazgājiet glāzi, no kuras dzerat ūdeni, nelietojiet to bezgalīgi.
  • Nedaliet savu glāzi ar citiem.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More