Galvenā Padomi Kā bez zemes izaudzēt mikrozaļumus… Lielisks vitamīnu avots!

Kā bez zemes izaudzēt mikrozaļumus… Lielisks vitamīnu avots!

ieva

Mikrozaļumi ir vitamīnu un mikroelementu koncentrāts. Tie satur 40 reizes vairāk noderīgu vielu nekā pieaugušais augs. Šī iemesla dēļ “DIY” mikrozaļumu audzēšana ir kļuvusi ļoti populāra. Vai vēlaties šo superēdienu uz savas palodzes? Parādīsim, kā izaudzēt mikrozaļumus bez augsnes (mājās).

Šodien parunāsim par zirņu asniem. Šis mikrozaļuma veids palīdz mazināt tūsku un normalizē nieru darbību. Jaunie zirņu dzinumi palīdz izvadīt no organisma atkritumus un toksīnus, samazinot asins recekļu veidošanās risku.

Mikrozaļumu audzēšana bez augsnes: ceļvedis

Pirmais etaps

Vispirms ņemam zirņus un tos rūpīgi nomazgājam. Zirņus atstāj uz nakti ūdenī, lai tie kārtīgi izmirkst. Tad pārejam pie konteineru izgatavošanas mikrozaļumu audzēšanai. Pārgrieziet vairākus putu konteinerus uz pusēm. Paletes ir gatavas. Pēc tam neizgriezto putuplasta paliktņu apakšējās daļās izveidojam lielu skaitu caurumu.

Otrais etaps

No plastmasas pudelēm ieliekam vāciņus sagrieztajās pusītēs (bez caurumiem). Tie darbosies kā atbalsts. Ielejiet traukā ūdeni. Vāku augšpusē novietojam veselus konteinerus ar caurumiem apakšā. Piepildiet tos ar iepriekš izmērcētiem zirņiem. Pārklājiet putu konteinerus ar vākiem. 24 stundu laikā jūs jau varēsiet ieraudzīt zirņu dīgšanu.

Trešais etaps

Mēs aplejam un apsmidzinam zirņu dzinumus divas reizes dienā ar krāna ūdeni. Vēlams arī apakšējo trauku izmazgāt, lai ūdens ir tīrs. Tā kā konteineriem ir caurumi, tas būs neticami viegli izdarāms. Pēc 3 dienām sāks parādīties zaļi dzinumi. Pēc tam jūs varat audzēt mikrozaļumus ar atvērtu vāku. Atceramies regulāri mainīt paplātēs ielieto ūdeni un apsmidzināt jaunos dzinumus.

Pēc nedēļas (maksimums, pēc 8 dienām) zirņu asnus jau var lietot uzturā. Mikrozaļumi ir lielisks papildinājums ātrām uzkodām un veselīgām brokastīm. Turklāt tik īsā laika periodā tiem nebūs laika absorbēt kaitīgās vielas no vides. Tāpēc šādi vitamīni nesīs lielu labumu ķermenim. Starp citu, mikrozaļumus var audzēt arī uz salvetes. Izvēlieties graudus, kurus vēlaties diedzēt, piemēram, kāpostus, brokoļus vai bietes. Un tad ķeries pie lietas.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More