Galvenā Padomi Kā jāstāda lielie loksīpoli, lai zaļumi būtu pieejami visu cauru gadu

Kā jāstāda lielie loksīpoli, lai zaļumi būtu pieejami visu cauru gadu

ieva

Lielie loksīpoli ir vieni no visideālākajiem zaļumiem. Lai arī cik daudz tu tos grieztu, tie ataug atkal un atkal, it kā organizējot mums tādu sava veida zaļumu piegādi no agra pavasara līdz pat vēlam rudenim.

Šodien mēs jums pastāstīsim, kādos apstākļos lielie loksīpoli vislabāk uzdīgs un dos vislabāko ražu. Tā ir daudzgadīga un aukstumizturīga dārza kultūra!

Lielie loksīpoli atklātā augsnē

Loksīpoli ir populāri visā pasaulē, jo tie nav pretenciozi, ir viegli kopjami un ar oriģinālu garšu. Tautā tos mēdz dēvēt par ķīniešu lokiem, jo daudzus gadsimtus tie tika audzēti Ķīnā un Japānā.

Loksīpoli ir daudzgadīgs augs, kas neveido sīpola galvu, taču zaļā masa aug visu sezonu. Šo sīpolu veidu ir vērts stādīt kaut vai tā garšas īpatnību un vienkāršās agrotehnikas dēļ. Loksīpolus var audzēt vairākos veidos: iesējot sēklas atklātā augsnē vai ar stādiem. Turklāt pirmais variants ir daudz vienkāršāks, bet ne mazāk efektīvs!

Šī ir aukstumizturīga sīpolu šķirne. Tāpēc to droši var stādīt, tuvojoties ziemai. Tāpēc, ja vēlaties iegūt sulīgus un veselīgus zaļumus ātrāk, tad šo sīpolu sēklas ir jāsēj jau novembrī. Tad raža būs ievācama jau maijā-jūnijā. Ja ir silts pavasaris, tad arī agrāk!

Loksīpolus var sēt arī pavisam agrā pavasarī, tiklīdz nokūst sniegs. Sēklas pirms sēšanas ir jādezinficē: tās uz 20 minūtēm ir jāiemērc kālija permanganāta šķīdumā. Pēc tam šķidrums caur sietu jānolej, un sēklas jānoskalo tekošā ūdenī. Sēklas jāizklāj uz nedaudz mitra papīra dvieļa un jāatstāj traukā. Pēc 2 dienā, sēklas būs gatavas sēšanai.

Loksīpolus var stādīt gan atklātā augsnē, gan arī speciālos ar augsni pildītos konteineros, piemēram, uz palodzes. Turklāt visu cauru gadu! Loksīpoli lieliski aug arī siltumnīcā.

No agrotehnikas skatu punkta būtu tikai jāatgādina tikai tas, loksīpoliem nepatīk skāba augsne. Tāpēc, tos stādot, vēlams iestrādāt pelnus. Stādīšanai labi der arī augsne pēc gurķu, kāpostu, tomātu, pākšaugu un zaļumu augšanas. Sēklas jāsēj ne dziļāk par 2 cm un 2-3 cm attālumā vienu no otras. Starp vagām jāatstāj atstarpe, ne lielāka par 20 cm.

Sīpolam galva neveidojas, bet garais baltais kāts atgādina puravu un arī ir ļoti garšīgs. Loki ir sulīgāki un maigāki, ne tik asi kā parastajiem sīpoliem. Loksīpolu garša nemainās ne karstumā ne aukstumā. Tie saglabājas tikpat sulīgi un ar vieglu asumiņu!

Lasi arī: Ko darīt ar HOSTĀM pēc asnu parādīšānās, lai tās izaugtu kuplas un lielām lapām: 5 obligātas darbības

Šos lokus var audzēt vienā vietā vairākus gadus. Tas ieekonomē ļoti daudz laikā, nekā tad, ja tie būtu jāstāda katru gadu no jauna. Sezonās laikā tos var nogriezt vairākkārtīgi. Pēc nogriešanas vai, tuvojoties ziemā, tiem var piebērt trūdvielas. Loksīpoli vairojas ar sēklām, tos atliek iesēt vienu reizi, jo tas ir daudzgadīgs augs.

Lietot uzturā loksīpolus var jebkurā gadalaikā. 150 grami loksīpolu satur vitamīnu A un C diennakts normu, kā arī piekto daļu kalcija un kālija normas. Tie satur arī ēteriskās eļļas, karotīnu, K vitamīnu un askorbīnskābi.

Ja teiksi, ka neproti izaudzēt lociņus, sasmīdināsi visus. Ir jāizvēlas tikai kvalitatīvi stādi vai sēklas, jāiestāda mitrā augsnē un jānovieto gaismā. Rezultāts neliks sevi ilgi gaidīt!

Loksīpolus var audzēt arī mājās uz palodzes vai balkona. Tad zaļumi mājās būs visu cauru gadu. Sevišķi jau tik aromātiski, ar patiesi maigu, bet tomēr sīpolu garšu. Tas ir tik lieliski, ka jebkurā brīdi vari smalki sagriezt lociņus, pielikt tiem sāli un krējumu un apēst kopā ar rupjmaizīti! Cik tas ir garšīgi!

Ieejot sēklu veikalā, pievērs uzmanību loksīpolu sēklām. Ja ieraugi tos pārdošanā, noteikti iegādājies. Nenožēlosi!

Bet vai tu audzē lielos loksīpolus savā dārzā vai mājās?

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More