Bieži vien dzeltenos rūsas traipus, kas veidojas uz tualetes poda virsmas, ir diezgan grūti likvidēt. Pat dārgi tīrīšanas līdzekļi ne vienmēr tiek galā ar šo uzdevumu. Tomēr atrisināt problēmu spēj palīdzēt dažu tautas līdzekļu pielietošana.
Galda etiķis
Glāze 9% galda etiķa ir jāuzsilda līdz 40 grādiem, jāpievieno 1 ēdamkarote dzeramās sodas un daži pilieni joda. Pēc tam, kad soda ir pilnībā izšķīdusi, ar iegūto šķīdumu jāapstrādā pods, bet tā atlikums jāizlej notekcaurulē. Šo procedūru labāk ir veikt vakarā, lai ļautu šķīdumam iedarboties visu nakti, un no rīta noskalot.
Problemātisko vietu apstrādei var izmantot šķīdumā samērcētas salvetes, uzliekot tās uz šīm vietām.
Citronskābe
Paciņa citronskābes ir jāizšķīdina ūdenī tā, lai izveidotos pastas veida konsistence. Šis maisījums jāuzklāj problemātiskajām vietām un pēc dažām stundām jānoskalo ar birstītes palīdzību.
Skābeņskābe
Sausās skābeņskābes granulas jāuzber uz mitras švammes, lupatas vai birstes un kārtīgi jānotīra visas netīrās vietas. Pēc 2-3 stundām poda virsmu varēs notīrīt ar birstīti un noskalot. Neaizmirstiet par cimdiem, veicot šādu darbu.
Akumulatoru elektrolīts
Pēc savas būtības elektrolīts ir tā pati skābe, un nopirkt to var jebkurā autopreču veikalā.
Lai iztīrītu tualetes podu, ielejiet tajā glāzi šīs vielas, cenšoties ar to noklāt visas netīrās vietas. Pēc 15 minūtēm noskalojiet ar ūdeni.
Jāatzīmē, ka nedrīkst pieļaut elektrolīta nonākšanu saskarsmē ar plastmasu.
Monohlorīda jods
Šo preparātu, kurš lieliski likvidē dažādus aplikumu veidus uz emaljētām virsmām, var iegādāties veterinārajās aptiekās. Dzelteno svītru likvidēšanai šis līdzeklis jāuzklāj uz attiecīgajām virsmām un pēc 2-3 minūtēm jānoskalo ar ūdeni.
Taču jāņem vērā, ka koncentrēts monohlorīda jods izraisa jebkuru metālisku elementu koroziju.
Ožamais spirts un ūdeņraža pārskābe
Lai atbrīvotos no dzeltenajām svītrām tualetes podā, var pagatavot šķīdumu no 100 ml 3% ūdeņraža pārskābes un 10 ml 40% amonjaka. Iegūto maisījumu ar izsmidzinātāju uzklāj uz netīrajām virsmām, bet atlikumu izlej notekcaurulē. Maksimālā efekta iegūšanai ir nepieciešamas 5-6 stundas. Pēc tam pods jāizmazgā.
Neskatoties uz šā paņēmiena efektivitāti, tam ir viens būtisks trūkums – amonjakam piemīt spēcīga, gandrīz nepanesama smaka. Tieši tādēļ veiciet šo darbu labi vēdināmā telpā un lietojiet respiratoru.