Galvenā Padomi Kā mācīt un mācīties maskās, ja to prasa situācija

Kā mācīt un mācīties maskās, ja to prasa situācija

ieva

1.septembrī beidzot visi skolnieki atgriezās skolā. To ar nepacietību gaidīja gan skolēni, gan skolotāji un vecāki. Taču kā viņi reaģē uz kardinālajām pārmaiņām ierastajā skolas ritmā? Pagaidām sanitārās prasības vairāk skar fizisko distancēšanos. Tomēr eksperti neizslēdz varbūtību, ka situācijas pasliktināšanās gadījumā aizsargmaskas skolā var kļūt par normu.

Kā skolotājam mācīt maskā, kā bērniem paskaidrot, ka tā ir jānēsā gan stundu laikā, gan arī starpbrīžos?  Piedāvājam pieredzējušu pedagogu padomus.

маски в школе

Attālinātā mācīšanās daudziem vecākiem kļuva par smagu pārbaudījumu. Tāpēc mums neatliek nekas cits, kā pieņemt šo laikmeta izaicinājumu un kopīgiem spēkiem tikt galā ar klātienes mācību problēmām koronavīrusa infekcijas izplatīšanās apstākļos. 

Maskas skolās

Vēl pirms neilga laika tika ziņots, ka masku nēsāšana skolās un augstskolās būs obligāta. Taču vēlāk tika nolemts nelikt bērniem vilkt maskas, bet viņi tās var nēsāt, ja to vēlas viņu vecāki. 

маски в школе

Atgādināsim, ka pastāvīga personīgo aizsardzības līdzekļu nēsāšana pēc ārstu domām draud ar nopietnām problēmām. Pie ilgstošas lietošanas maska kļūst mitra un var kļūt par iemeslu hronisku elpošanas ceļu slimību paasinājumam. Tāpēc maska ir jāmaina ik pēc divām stundām, bet tie ir papildu izdevumi.

Jā, maskas – tas nav ērti

Bērni noteikti sūdzēsies, ka nēsāt masku nav ērti: grūti elpot, seja svīst, aizsvīst brilles… Un vispār tā kaitina.

в маске в школу

Tas viss ir tiesa. Taču maskas nēsāšana ir gandrīz vai vienīgais veids, kā pasargāt sevi un savu ģimeni no vīrusiem.

Kad mēs izprotam prasību iemeslus, tad ar tām ir vieglāk samierināties. Tāpēc pedagogi iesaka nenoliegt negatīvās emocijas, kuras izjūt bērni masku sakarā. Uzticēšanās gaisotnē apspriežot visas šīs neērtības, mēs bērniem ļausim vieglāk tās “ielaist” savā dzīvē.

Lasi arī: Es mīlu savu vīru, taču man ir nepieciešama citu vīriešu uzmanība”

Lai tava maska smaida

Līdz šim mēs pat nenojautām, cik daudz informācijas varēja nolasīt no sarunu biedra sejas. Jo maska paslēpj ne tikai pusi sejas, bet arī lauvas tiesu emociju un mīmikas.

в маске в школу 2020

Sevišķi aktuāli tas ir sākumskolā un svešvalodu stundās. Tāpēc maskas varētu nomainīt pret caurspīdīgiem vairogiem. 

в маске в школу

Psihologi iesaka skolotājiem katru dienu uz maskas zīmēt smieklīgus smaidiņus. Tas uzjautrinās bērnus un noņems spriedzi klasē. Aī bērni var kaut ko uzzīmēt uz savām maskām, izrotāt tos ar iemīļotajiem komiksu varoņiem.

Zvaigznes maskās

Nav noslēpums, ka popzvaigznes, blogeri un tiktokeri mūsdienās ir kļuvuši par lielākām autoritātēm pusaudžu vidū, nekā skolotāji un vecāki. Tad kāpēc gan to neizmantot?

в маске в школу правила

Daudzas slavenības aktīvi propagandē masku nēsāšanu. Piemēram, ļoti populāra ir kļuvusi deja Instagram, kas attēlo sešus ieteikumus koronavīrusa izplatības ierobežošanai.

Videoklipā caur horeogrāfiju ir šifrēts vēstījums jaunajai paaudzei: biežāk mazgā rokas, neaiztiec seju, cilvēkos uzvelc masku, dezinficē personīgās lietošanas priekšmetus. Ceram, ka tas ļaus saglabāt ne tikai tavu, bet arī apkārtējo cilvēku veselību.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More