Galvenā Padomi Kā sevi uzmundrināt, ja nav izdevies izgulēties

Kā sevi uzmundrināt, ja nav izdevies izgulēties

ieva

Mūsdienu cilvēkam, kurš dzīvo pilnasinīgi, miega trūkuma problēma gandrīz vienmēr ir visaktuālākā. Noskaidrojām, kā rīkoties, ja no rītiem vienmēr nāk miegs, un pastāstām, kā šo sajūtu pārvarēt.

Dzeriet kafiju zinātniskā veidā (#1)

Saka, ka īsa snauda pēc kafijas tases palīdz vairākas reizes pastiprināt dzēriena efektu. Mikromiegs, kā sauc šīs 15-20 minūtes, palīdz atjaunot spēkus un sagatavot organismu kofeīna iedarbībai. Šīs “power nap” tehnikas mehānika ir šāda: izdzer nelielu tasi stipras kafijas (palielinātam efektam var iekost arī tumšo šokolādi) un ej gulēt, iestatot modinātāju uz maksimums 20 minūtēm, lai jums būtu laiks piecelties pirms dziļā miega fāzes sākuma. Tieši pamostoties, kofeīns sāks iedarboties uz ķermeni, un miegs pastiprinās uzmundrinošo efektu.

Košļāt piparmētras (vai kaut ko ar piparmētru)

Ja pie rokas nav piparmētru, labi derēs mentola košļājamā gumija, jo īpaši tāpēc, ka tās efekts būs divreiz izteiktāks. Pats mentols darbojas kā enerģijas avots, stimulējot organismu, un košļājamās kustības aktivizē smadzenes, kuras sāk domāt, ka nu būs jāsāk pārtikas sagremošanas process. Lai to izdarītu, tas ražo insulīnu, kas izraisa enerģijas sajūtu.

Dzeriet kafiju zinātniskā veidā (#2)

Ir arī noteikums, ka stundu pēc pamošanās nedrīkst dzert kafiju. Jaunākie pētījumi liecina, ka šajā laika periodā mūsu organisms ražo kortizolu, kas palīdz organismam pamosties. Kofeīns traucē šo dabisko procesu, bloķējot iepriekšminētā “stresa” hormona veidošanos. Līdz ar to organismam nepieciešams vairāk laika, lai pēc miega atjaunotu ierasto ritmu.

Mazgājiet rokas

Burtiski noskalojiet rokas ar aukstu ūdeni. Ne seja, ne galva, ne ķermenis, bet tieši rokas. Šis paņēmiens ļauj ātri nākt pie skaidra prāta un ir labs ne tikai kā miegainības apkarošanas paņēmiens, bet arī tad, ja karstumā gribas atvēsināties, kā arī mazināt nervu spriedzi stresa situācijā. Šī reakcija ir saistīta ar to, ka uz mūsu rokām ir savienojuma punkti ar visu ķermeni (atcerieties austrumu masāžas paņēmienus).

Veiciet pašmasāžu

Mūsu ķermenim ir vairāki punkti, uz kuriem mērens spiediens ļauj palielināt asinsriti organismā, kas arī palīdz atbrīvoties no miegainības. Masējiet sevi, lēnām ar apļveida kustībām spiežot uz galvas augšdaļas, kakla aizmugures, ausu ļipiņām, punktu starp īkšķi un rādītājpirkstu un aiz ceļgaliem.

Apsēdieties uz koka krēsla

Vai arī būt dzelzs, čuguns, plastmasa – uz jebko, bet ne uz mīksta, un jo īpaši ne uz dīvāna. Tavs uzdevums ir uz kādu laiku radīt sev visneērtākos dzīves apstākļus. Cietā virsma, uz kuras jūs īslaicīgi sēdēsiet radīs diskomforta sajūtu, un miegs pazudīs kā ar roku, jo jūs nevēlaties gulēt, kad ir neērti.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More