Galvenā Padomi Kā tīrīt dažādus dārgmetālus. Rotaslietas mirdzēs kā jaunas!

Kā tīrīt dažādus dārgmetālus. Rotaslietas mirdzēs kā jaunas!

ieva

Lādīte ar rotaslietām parasti atrodas tālu no virtuves, taču tieši tur var atrast lielu daļu no līdzekļiem, ar ko var tīrīt sudrabu, zeltu un pat izstrādājumus ar dārgakmeņiem. Lielākoties nebūs nepieciešama speciālista palīdzība, ja uzzināsi, kā kopt rotaslietas mājas apstākļos. 

Apsūbējums, tumši pleķi – to visu var viegli notīrīt ar dažām kustībām, bet dažkārt vajag vairākas stundas. Šeit sagatavots saraksts ar produktiem, kas palīdzēs Jūsu gredzeniem, auskariem, kuloniem un ķēdītēm spīdēt kā jaunām.

Kā tīrīt zeltu

как почистить украшения

Laulības gredzenu ņem nost reti, tāpēc tie paliek netīri visātrāk – uz tiem iedarbojas tīrošos līdzekļu agresīvais sastāvs, ādas taukvielas, sviedri, tie skrāpējas un skrāpējumu vietas pildās ar netīrumiem un nosēdumiem. Atgrieziet vērtīgajai rotai agrāk daili ar viena līdzekļa palīdzību.

  1. Sāls. Sajauciet 5 ēdamkarotes sāls glāzē ūdens, Iemērciet tajā zeltu un ļaujiet būt šķīdumā visu dienu vai nakti. Pēc tam noskalojiet ar tīru ūdeni un noslauciet ar mīkstu lupatiņu. 
  2. Cukurs. Iemērciet zeltu saldā ūdenī, izmantojiet 3 tējkarotes uz glāzi. Cukurs labāk šķīst karstā ūdenī, pēc tam atstājiet atdzist. Skāba vide (tieši tādu rada cukurs!) iztīrīs rotaslietu nakts laikā. 
  3. Etiķis. Viens no vienkāršākajiem veidiem: vienkārši noslauciet zeltu ar etiķi, tas var aizņemt tikai 5 minūtes. Pēc tam nomazgājiet un nosusiniet. 
  4. Trauku mazgāšanas līdzeklis. Ne tikai šķīvji, bet arī iemīļotais kulons, piespraude vai rokassprādze alkst pēc maigas tīrīšanas. Sajauciet 1 ēdamkaroti nelielā katlā ar ūdeni, tilpumā līdz litram, uzvāriet maisījumu un vāriet izstrādājumu šķīdumā 15 minūtes. Nomazgājiet, noslaukiet un gatavs!

Ātri notīrīt zeltu mājas apstākļos izdosies katram. Turklāt etiķa vietā var izmantot sīpolu vai citronu sulu vai arī olas baltumu sajauktu ar alu 1:1. 

Lasi arī: “Kāpēc Dievs pieļauj nelaimes un nerūpējas par cilvēkiem?” Ko par to ir teicis izcilais Alberts Einšteins

Kā tīrīt sudrabu

как почистить серебро

Augstākās raudzes sudrabu (tāpat kā balto zeltu ir labāk uzreiz nodot speciālistam kārtīgai tīrīšanai, toties populāro un zemāku raudžu sudrabu var viegli tīrīt mājās. 

  1. Trauku mazgāšanas līdzeklis. Šis veids vislabāk iedarbojas uz sudrabu. Tieši tāpat kā tīrot zeltu, ir jāsagatavo šķīdums no 1 tējkarotes līdzekļa un jāvāra tajā rotaslietas 10–15 minūtes, pēc tam akurāti jānotīra ar mīkstu birstīti. 
  2. Citronu sula ar ožamo spirtu. Sudrabs bieži pārklājas ar pleķiem, un lai varētu tos notīrīt, sajauciet ūdens glāzē pa tējkarotei citronu sulas un ožamā spirta. Nolaidiet izstrādājumu šķīdumā uz minūti, pēc tam noslaukiet. 
  3. Svaigs kartupelis. Ja iegremdēt sudraba rotaslietas smalki sarīvētā kartupelī, efekts būs tāds pats kā no citronu sulas un ožamā spirta šķīduma. 

Tagad Jūs zināt, ar ko ir jātīra sudrabs, bet atcerieties: jebkurām rotaslietām ir nepieciešama rūpīga un maiga tīrīšana, kad jāizvēlas lupatiņa vai birstīte, jāpievērš uzmanība, lai neskrāpē izstrādājumu. 

Kā tīrīt dārgakmeņus

средства для серебра

Ar akmeņiem ir cits stāsts – lai varētu pareizi notīrīt izstrādājumus, kuros ir dārgakmeņi, ir nepieciešams zināt akmens cietību. 

  1. Mīkstie akmeņi ir opāls, malahīts vai mēnessakmens. Tos iegremdē aukstā šķīdumā, kas sastāv no trauku mazgāšanas līdzekļa (1 tējkarote uz glāzi), pēc tam kopā ar metālu tiek noslaucīti. 
  2. Organiskie akmeņi ir dzintars, koraļļi un pērles. Tie necieš straujas temperatūras maiņas un agresīvu vidi. Šiem būs piemērots spirta šķīdums 1:1, vai arī degvīns.
  3. Cietie akmeņi ir cirkonijs, dimants, safīrs, rubīns un smaragds. Tos viegli var notīrīt ar trauku mazgāšanas līdzekli vai ožamo spirtu. 

Akmeņu tīrīšana – sīkumains un delikāts process. Bet, lai izstrādājumi kalpotu ilgāk, glabājiet tos tālāk no tiešiem saules stariem un augstas temperatūras.

Virtuve ir maza labarotorija. Nekad neuzzināsi, kam vēl var noderēt sāls vai etiķis, bet vienmēr ir noderīgi turēt pa rokai šo špikeri. Jo galu galā visas rotaslietas tīrīt pie speciālista nav lēts prieks. 

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More