Galvenā Padomi Kā var pazaudēt dzīvokli… Eksperti nosaukuši galvenās briesmas

Kā var pazaudēt dzīvokli… Eksperti nosaukuši galvenās briesmas

ieva

Ja jūs domājat, ka īpašumtiesībām ir nebeidzama garantija un jūs to nepazaudēsiet, tad jūs kļūdāties. Māju un dzīvokļu īpašniekiem ir ne tikai tiesības, bet arī atbildība un pienākumi. Mēs nedrīkstam aizmirst par komunālajiem maksājumiem un nodokļiem, tāpat jāuzrauga īpašuma drošība, jācenšas nenokļūt krāpnieku nagos. Patiesībā zaudēt savu īpašumu mūsdienās ir īpaši vienkārši. Lūk, daži no iemesliem, kāpēc tā var notikt.

Ieķīlāšana

Šis var būt īpaši bīstami, ja kredīts ir ņemts mikrofinansēšanas organizācijās. Šādas iestādes piedāvā kredītus ar ārkārtīgi augstām procentu likmēm, jo pārējām iestādēm ir augstas prasības pret vērtrspapīriem, procedūra ir sarežģītāka un ilgāka. Ātro kredītu iestādēs naudu var iegūt gandrīz jebkurā vecumā, bet dzīvoklis var palikt bez nodrošinājuma. Turklāt, ja parāds netiek laicīgi samaksāts, tad tas nonāk bankas īpašumā.

Nepārbaudīta īpašuma iegādāšanās

Pērkot īpašumu, jums vienmēr jāsazinās ar profesionāliem nekustamo īpašumu tirgotājiem. Jā, darījums maksās dārgāk, bet aģentūru darbinieki rūpīgi pārbaudīs īpašumu, dokumentāciju. Paļaujoties tikai uz notāru, jūs riskējat iekļūt nepatikšanās. Notāri tikai apstiprina darījumu, bet nepārbauda īpašuma vēsturi.

Ir jāatšifrē visu īpašnieku ķēde ne tikai no publiski pieejamiem avotiem, bet arī veicot detalizētāku analīzi. Tas ir tieši tas, ko starpnieki dara par maksu. Bet tad no zila gaisa neuzradīsies mantinieks, kurš, piemēram, tikko atgriezies no cietuma.

Lasi arī: Sapratu, ka pēc otrajām dzemdībām esmu kļuvusi “vecene” gan iekšēji, gan ārēji! Atgriezt sev pievilcīgas sievietes tēlu palīdzēja 5 vienkārši soļi

Kļūt par krāpnieku upuri

Atklāta krāpniecība nav izplatīta, tomēr ar katru gadu krāpnieki kļūst arvien rafinētāki. Šeit var būt runa par viltotiem dokumentiem, zagtiem personu datiem, cilvēku maldināšanu utt. Visbiežāk krāpniecība saistās ar pasu un citu dokumentu viltojumiem. Tāpat ir iespējams pazaudēt īpašumu, ja tas tiek vienreiz izīrēts krāpniekam. Piemēram, izīrējot īpašumu krāpnieks ar viltu iegūst pases kopiju. Ar šādiem starpgadījumiem var būt tā, ka tiek dota pilnvara rīkoties ar īpašumu un pat policija jums nespēs palīdzēt.

Lieli parādi

Šis ir viens no izplatītākajiem iemesliem kā var zaudēt savu īpašumu. Cilvēki zaudē darbus, notiek nelaimes gadījumi, ārstēšanās prasa lielu naudu, tad cilvēki ir spiesti atsacīties no īpašumiem. Tas pats attiecas uz saistību neizpildīšanu, kad “aizmirst” komunālos maksājumus, nodokļiem, alimentiem utt. Visbiežāk cilvēki tiek izlikti no dzīvokļiem, jo ilgtermiņā nepilda saistības. Vietējās varas iestādes vienmēr sākotnēji risina šādas situācijas sarunu ceļā, bet, ja parādi netiek apamksāti, tad sākās tiesu procedūras. Tiesa pensionāri, bāreņi un invalīdi var būt daudz mierīgāki.

Fiktīvu darījumu slēgšana

Šāda rakstura darījumi tiek veikti saskaņā ar ziedojumu shēmu – tā ir vieglāk krāpties un ir mazāk problēmas ar dokumentiem. Nākotnē pircējs paliek bez naudas un bez dzīvokļa. Turklāt reizēm arī tiesas ceļā ir neiespējami pierādīt, ka tas bijis fiktīvs darījums.

Dokumentu parakstīšana tos neizlasot

Pēdējos gados šādi starpgadījumi ir aizvien retāki, jo cilvēki ir kļuvuši daudz apdomīgāki. Bet vecāka gadagājuma cilvēki joprojām ir pakļauti riskam ar lielu krāpšanas varbūtību.

Īpašuma neapdrošināšana

Līdz šim īpašuma apdrošināšana ir veikta pēc brīvprātības principa, tomēr katru gadu neapskaužams skaits cilvēku nonāk situācijās – ugunsgrēki, dabasgāžu sprādzieni, plūdi, vētras utt. Turklāt pastāv risks nodarīt bojājumus arī kaimiņu īpašumam. Apdrošināšana pasargā no šādām nepatikšanām, protams, ne visām, bet tā ir daudz lielāka garantija.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More