Daži veļas mazgājamo mašīnu lietotāji joprojām strīdas par to, vai mazgāšanas cikla beigās ir jāatstāj vaļā veļas mašīnas durvis. Kāds, lai izvairītos no sēnīšu attīstības un nepatīkamas smakas, ir pieradis noslaucīt visas iekšējās daļas. Citi, gluži pretēji, cieši aizver iekraušanas lūku līdz nākamajai mazgāšanai un neliekas traucēti. Kā ir pareizi?
Daudzi pieredzējuši veļasmašīnu remonta tehniķi piekrīt, ka nav nepieciešams atstāt atvērtu iekraušanas lūku, jo nepieciešamo ventilāciju jau nodrošina ražotājs. Turklāt pastāvīgi atvērtas durvis var radīt daudzas problēmas iekārtas darbībā.
Durvju nosēšanās
Pirmkārt, automātiskās automašīnas lūka ir elements, kas nodrošina hermētiskumu un aizsargā aprīkojumu no noplūdēm. Tam nav piešķirtas citas funkcijas. Parasti tās ir izgatavotas no bieza rūdīta stikla, tāpēc smagās durvis atverot var viegli noslīdēt. Eņģes, kas to nostiprina pie korpusa, nav paredzētas šādām slodzēm, jo bieži vien ir izgatavotas no trausliem alumīnija sakausējumiem. Un tas noved pie citas, ne mazāk nepatīkamas problēmas.
Kļūdas durvju bloķēšanas ierīcē
Sakarā ar to, ka durvis pakāpeniski nolaižas zem sava svara, mašīnas virsbūves elektroniskās slēdzenes ass galu galā pārstāj sakrist ar lūkas fiksatora asi. Rezultātā bloķēšanas mēlīte vairs nesasniedz caurumu un nevar cieši nofiksēt durvis. Tas izraisa gan paātrinātu lūkas bloķēšanas ierīces (HLD) iekšējo elementu nodilumu, gan kļūdas tās aizvēršanas pozīcijā un pat durvju iesprūšanu.
Galvenā ūdens atlikuma funkcija mašīnā
Mēģinot ar spēku izžāvēt tvertnes dobumu, jūs pārkāpjat arī mašīnas konstrukcijas īpašības. Fakts ir tāds, ka automātiskajā automātā vienmēr ir jāpaliek kādam ūdens daudzumam (no 0,5 līdz 2 litriem). To nodrošina ražotājs. Ūdens, kas dabiski paliek mašīnas iekšpusē pēc mazgāšanas, darbojas kā ūdens blīvējums. Tas aizsargā iekšējos mehānismus, tostarp caurules un drenāžas sūkni, no vēdināšanas.
Turklāt ūdens ir nepieciešams arī mašīnas iekšpusē, lai atlikušās pulvera un auduma šķiedras (visa veida spoles, pūkas un diegi) pēc mazgāšanas paliktu “uzkarinātas” un nākamajā iedarbināšanas reizē tiktu izskalotas no mašīnas. Ja jūs pastāvīgi atverat durvis, visas šīs sīkās daļiņas sāk izžūt un nogulsnēties uz sildelementu virsmas, saīsinot to kalpošanas laiku.
Kā ar vertikālajām veļasmašīnām?
Gandrīz visas iepriekš minētās problēmas attiecas arī uz veļas mašīnām ar augšējo ielādi. Neskatoties uz to, ka vertikālo lūku dizains atšķiras no priekšējām lūkām, arī nav vērts tās turēt atvērtas starp mazgāšanas cikliem. Turklāt vertikālo mašīnu durvīm visbiežāk ir dobs dizains. Tāpēc to īpašniekus sagaida vēl viena problēma. Ja starp cikliem pastāvīgi turat vāku atvērtu, mitrums, kas mazgāšanas laikā uzkrājas zem vāka, pastāvīgi plūst uz eņģēm, pakāpeniski izskalojot no tām smērvielu. Laika gaitā tas noved pie skavu korozijas, kas notur vāku vertikāli, un tas sāk karāties.
Un visbeidzot
Neaizmirstiet, ka, ja durvis bieži ir atvērtas, palielinās nejaušu bojājumu risks. Bieži ir gadījumi, kad bērni, atspiedušies uz lūkas, vienkārši nolauž tās aizbīdņus. Tas pats attiecas uz mājdzīvniekiem. Daudzi suņi nevar pretoties košļāt mīksto gumijas blīvējumu, un zināms, ka kaķiem patīk iekļūt veļasmašīnās. Rezultātā tvertnē paliek vilna, kas priekšlaicīgi aizsprosto drenāžas filtru.