Galvenā Padomi Ko darīt ar HOSTĀM pēc asnu parādīšānās, lai tās izaugtu kuplas un lielām lapām: 5 obligātas darbības

Ko darīt ar HOSTĀM pēc asnu parādīšānās, lai tās izaugtu kuplas un lielām lapām: 5 obligātas darbības

ieva

Vai hostas jau izlīdušas no zemes? Daudzviet pirmie dzinumi jaun sen kā izspraukušies no zemes. Un šis ir īstais laiks, lai veiktu virkni ar pasākumiem, lai hostas izaugtu ar sulīgām, skaistām un biezām lapām. Lūk, darāmo darbu saraksts, ja jūsu darbā aug šis augs!

1.Attīriet un sairdiniet augsni

Ja rudenī nenogriezāt hostu lapas, tad tagad ir pienācis laiks sakopt puvušās atliekas. Neiesakām tās atstāt, jo tās var kļūt par patvērumu kaitēkļiem un sēnītēm, kā arī sabojāt puķu dobes izskatu, ierobežot jaunu dzinumu augšanu un deformēt tos. Tad, kad grieziet vecās lapas, tad tikai tad, ja jaunie asni sasniegusi 7 – 10 cm augstumu, kārtīgi uzirdiniet augsni.

2.Sadalīšana

Gadu gaitā hostas diezgan daudz savairojas un sāk augt viena virs otras, tāpēc lapu apjoms sāk sarukt, tām gluži vienkārši nav spēka. Tas viss ievērojami pasliktina auga izskatu, lai atjaunotu un palielinātu hostu dekorivitāti, tās nepieciešams atdalīt ik pēc 4 līdz 5 gadiem, tad kad tās sasniegušas piecu gadu vecumu. To var darīt gan pavasarī, gan rudenī, tomēr pavasarī to izdarīt būs vieglāk, jo krūmājs nav tik kupls, to ir vieglāk izrakt un sadalīt. Tāpēc, ja jūsu dobē dzīvojas pietiekami veca hosta, tad krūmiņu izrociet, notīriet saknes no zemes un rūpīgi sadaliet to vairākās daļās – tā, lai katrā rozetītē būtu 5 līdz 6 asni. Tad iestādiet tos jaunās vietās. Bet tas jādara tikai tad, kad esat pārliecināts, ka laikapstākļi nepārsteigs ar salu.

3.Laistīšana

Ja ziemā ir bijis maz sniega, tad pavasarī tās vajadzētu regulāri apliet. Hostas ir ļoti mitrummīlošas, ūdens ir viens no galvenajiem priekšnoteikumiem, lai tās labi augtu. Jūs nesagaidīsiet leknu krūmu bez pietiekama mitruma. Noteikti aplejiet to arī pēc stādīšanas, lai hosta izdzīvotu.

4.Piebarošana

Tad, kad tās ir sākušas augt, tad maihā ir nepieciešams tās mēslot, lai lapas būtu lielas, leknas, bet pats krūms blīvs. Variet izmantot organiskos vai minerālos savienojumus. Tāpāt ļoti izdevīgi hostas ir mulčēt. Viens no labākajiem mēslojumiem ir karbamīds, nitroamofosks, amonija nitrāts un superfosfāts u.c.

5.Mulča

Ja esiet kārtīgi hostas nomulčējis, tad pēdējā posmā izcili, ja tās tiek nomulčētas ar skujām, skaidām… Protams, tikai netraumējiet pašus asnus!

Lasi arī:

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More