Simpātiju noteikšanas jautājumos svarīgs ir viss: gan sarunu biedra ķermeņa valoda, gan tas, ko jūs apspriežat. Protams, jums nevajadzētu steigties ar secinājumiem, pamatojoties uz šiem signāliem, bet jūs varat vismaz atbrīvoties no nevajadzīgām raizēm.
Patīku vai nē? Vai viņa vēlas būt tikai draudzene, vai arī es viņai nozīmēju kaut ko vairāk? Šie jautājumi ir mocījuši, iespējams, ikvienu no mums: jauks cilvēks mums var šķist absolūti kaut kas nesaprotams un nenolasāms. Bet vairumā gadījumu tas tā nav – ir vienkārši signāli, pēc kuriem jūs varat vismaz saprast, vai viņam ir interese vai nē.
Šeit ir piecas galvenās norādes, kā noteikt, vai kādam patīkat, no grāmatas Verbālās un neverbālās komunikācijas norādes ikdienas sarunās un randiņos, ko 1992. gadā publicēja pētnieki Fihtens, Tagalakis, Džads, Raits un Amsels.
1. CILVĒKS UZDOD DAUDZ JAUTĀJUMU
Vai, sazinoties ar kādu cilvēku, reizēm šķiet, ka tevi intervē? Vai jums rodas iespaids, ka persona izrāda negausīgu ziņkāri par jums? Esi uzmanīgs: šķiet, ka viņi ir tevī iemīlējušies. Galu galā, kad esam traki pēc kāda, mēs vēlamies par viņu uzzināt burtiski visu.
2. INTERESE PAR PERSONISKĀM TĒMĀM
Jā, pieeja personīgās dzīves pārrunāšanai vienam pret vienu vai kompānijā katram ir atšķirīga. Ir cilvēki, kas ir noslēgtāki, un ir citi, kuriem dvēsele ir plaši atvērta. Taču tas, ka cilvēks sarunā ar tevi pirmo reizi pieskaras kam patiesi personiskam un ne tikai interesējas par kaut ko līdzīgu par tevi, bet arī labprāt dalās informācijā par sevi, noteikti ir pozitīvs signāls. Vispār, kad saruna kļūst arvien mazāk virspusēja.
3. SALĪDZINA SAVAS UN JŪSU INTERESES
Kad cilvēks par tevi interesējas nevis abstraktā, bet pilnīgi konkrētā nozīmē, viņš neviļus salīdzinās tavus vaļaspriekus ar savējiem, salīdzinās rakstura iezīmes, dzīves pieredzi un daudz ko citu – it kā mēģinātu secināt, vai esat piemēroti viens otram neatkarīgi no tā, vai esat līdzīgi. Un arī viņš it kā nejauši dialogā “ieskrūvēs” jums adresētus komplimentus.
4. BIEŽI SKATĀS ACĪS
Ja tu kādam cilvēkam patīc, viņš uz tevi skatīsies biežāk un veidos ilgāku acu kontaktu. Dažkārt pat rūpīgi paskatot no galvas līdz kājām, pētot mazākās apģērba detaļas. Kad jūs runājat, viņš reti skatās prom, pastāvīgi izrādot interesi par sarunu. Šķiet arī neiespējami novērst viņa uzmanību, kad jūs runājat!
5. MEKLĒ IEMESLU, LAI PIESKARTOS
Līdzjūtība var izpausties arī tajā, ka cilvēks atrod visdažādākos iemeslus, lai tev pieskartos – viņš noteikti tevi apkamps, kad satiksi, atvadoties noskūpstīs uz vaiga, paņems tavu roku, ja nolems, ka tev ir skumji. Vispār šķiet, ka viņš kļūst arvien taustāmāks – nē, nē, jā, uzsitīs pa plecu vai iztaisnos matus. Esiet piesardzīgs: viņš var mēģināt jūs noskūpstīt ļoti drīz.