Istabas augi ir jebkuras mājas rotājums, bet diemžēl tie dažkārt sāk slimot, kļūst vājo un mēdz nonīkt pavisam. Kāpēc tā notiek? Mūsu zaļo “mājdzīvnieku” stāvokli ietekmē ne tikai augsne, kurā augi tiek stādīti, bet arī to atrašanās vieta.
Daudz kas ir atkarīgs no apūdeņošanas kvalitātes. Daudzi šim nolūkam izmanto parasto krāna ūdeni un velti – hlors un citas kaitīgās vielas, kas tajā atrodas lielos daudzumos, nonākot augsnē, negatīvi ietekmē augus.
Domāju, ka ne reizi vien esat pamanījuši, ka zeme, kurā stādīti augi, laika gaitā no augšpusē “izbalinās”, pārklājoties ar nesaprotamu pārklājumu. Tas nozīmē vienu – augsnē ir pārāk daudz sāļu. Ko tas nozīmē istabas augiem? Ziedi, kas “dzīvo” kā augsne, nevar uzņemt augšanai nepieciešamās barības vielas, tāpēc nākotnē tie iet bojā. Tāpēc ir viena izeja – labāka laistīšana.
Mēs rīkojamies vienkārši – lai mīkstinātu ūdeni un atbrīvotos no visām tajā esošajām kaitīgajām vielām, izmantojam citronskābi. Kā alternatīvu varat izmantot citronu sulu, taču šī metode ir diezgan dārga un nekādā ziņā nav pārāka par iepriekšējo parasto citronskābi, kas pieejama katrā virtuvē.
Ko jums dos laistīšana ar šādu ūdeni? Pirmkārt, jūs varat viegli novērst šī reida parādīšanos. Otrkārt, palīdziet augiem absorbēt visas nepieciešamās vielas, kas atrodas augsnē. Treškārt, novērsiet daudzu slimību parādīšanos, kas arī ir svarīgs faktors.
Tās ir “citronu” ūdens priekšrocības – pietiek to regulāri lietot un Jūs lieliski pasargāsiet istabas puķes no jebkādu negatīvu faktoru ietekmes un spēsiet atveseļot savus augus.
Kā to pagatavot? Šī metode ir vienkārša –ielejiet piecus litrus ūdens piemērotā traukā un atstāj nostāvēties. Jāpaiet vismaz 24 stundām, pirms to tālāk lietojat – tas ir minimālais laiks, lai lielākā daļa kaitīgo vielu iztvaikotu.
Esmu dzirdējusi par to, ka daži iesaka vienkārši labi uzvārīt augiem nolikto ūdeni, bet es to neiesaku. Lieta tāda, ka ūdens kļūst “miris”. Ko tas nozīmē? Šādā ūdenī nav skābekļa un noderīgu elementu, kas tiek iznīcināti augstā temperatūrā. Kā jūs pats saprotat, no tā nebūs nekādas jēgas.
Ko darīt tālāk mūsu nostādinātajā ūdenī? Vienkārši pievienojiet tam ¼ tējk. skābes, pagaidiet, līdz tās pilnībā izšķīst un aplejiet augus.
Šādu risinājumu vari izmantot katrā laistīšanas reizē – nekāda kaitējuma noteikti nebūs. Vienīgais “bet” ir tas, ka pirms lietošanas pagatavojiet svaigu uzlējumu.