Smalkas un graciozas lilijas ir daudzu puķu audzētāju iecienītākās skaistules. To ziedēšana tiek gaidīta ar lielu nepacietību, tomēr, lai iegūtu lielus ziedus, lilijām ir jārada labvēlīgi apstākļi – jāpiebaro ar to, kas tām patīk. Jāska, ka lilijas patiešām mīl “baroties”, bet par šīm rūpēm pavasarī, tās lieliski ziedēs vasarā!
Liliju piebarošanu var sākt, kad tā asni sasnieguši aptuveni 15 – 20 cm augstumu. Pa šo laiku arī zeme ir gana sasilusi. Ziedu piebarošana, ja zeme ir pārāk auksta, ir bezcerīga – augi gluži vienkārši nebūs spējīgi uzņemt nepieciešamās barības vielas.
Liliju piebarošana pavasarī
Vissvarīgākā viela, kas nepieciešama jebkuram augam bez izņēmuma ir slāpeklis, un jo īpaši pavasarī. Tieši šī viela ir atbildīga par strauju augšani. Tāpēc pirmā pavasara virskārta nevar iztikt bez slāpekļa.
Variet izmantot amonija nitrātu. Ēdamkaroti izšķīdiniet spainī ūdems un aplaistiet augus zem saknes. Svarīgi atcerēties, ka amonija nitrātu lej tad, ja iepriekš augs ir regulāri laistīts, lai tas nekaitētu saknēm.
Amonija nitrātu neizmanto apūdeņošanai uz lapām, tikai saknēm.
Lapām labāk ir izmantot karbamīdu. Arī šis mēslojums ir bagāts ar slāpekli. Uz spaini ūdens pievieno 50 g karbamīda, samaisa un aplaista.
Atkārtoti piebarojiet lilijas pēc divām nedēļām. Ūdens spainī pievieno karbamīdu un šķidro komplekso mēslojumu un pārlej lapas.
Pavasara mēslojumam var izmantot arī nitrofoska, ammofoska un notroammofoska mēslojumus. Visi no minētajiem mēslojumiem satur slāpekli, fosforu un kāliju. Slāpeklis ir svarīgs augšanai, savukārt fosfors un kālijs turpmākai ziedēšanai.
Īpaša šāda pavasara “virskārta” nepieciešama lilijām, kas aug jau vairākus gadus.
Ideāli, ja sezonā šāda procedūra tiek veikta 4 reizes – pirmā pvasarī, otrā, kad izveidojušies pumpuri, trešā – ziedēšanas laikā, bet ceturtā septembrī, lai lilijām būtu spēks pārziemot.
Liliju piebarošana pavasarī stādīšanas laikā
Ja pavasarī tiek stādītas lilijas, arī tad tās ir jāpabaro un jāapaugļo. Atcerieties, ka lilijas mīl organiskas vielas, tāpēc tām jo īpaši patiks kūtsmēsli, tomēr stingri aizliegti ir svaigi kūtsmēsli, tiem jābūr satrūdējušiem.
Tātad gatavosim dobīti – zemi izrokam, ieberam tajā kūdru, sauju ar pelniem, pievienojam komplekso mēslojumu, tad pievieno zemi un liek zemē sīpolus. Šādi barībasvielas pietiks ilgam laikam!
Lasi arī:
- 5 tipu vīrieši, kuri KRĀPJ un kā viņus atmaskot
- Bērni – vissvarīgākie viesi mūsu dzīvēs
- “Man viss ir tik slikti”: stāsts par draudzenes sudzēšanos