Ir tādi cilvēki, kas, neskatoties uz savu vecumu, dvēselē tā arī paliek emocionāli nenobrieduši. Tas izpaužas uzvedībā un attieksmē pret partneri, neprasmē saglabāt stipras attiecības un laulību. Psihologi ir izdalījuši 10 pazīmes, kas norāda uz problēmu un prasa pamatīgu darbu ar sevi.
Stabilas un uzticamas attiecības sākas ar savstarpēju cieņu, uzticēšanos un prasmi dalīties savos pārdzīvojumos ar tuvo cilvēku. Emocionāli nenobriedis partneris neprot komunicēt, nespēj risināt nopietnus jautājumus. Taču situāciju ir iespējams mainīt, ja pacentīsimies saprast problēmas iemeslus.
Emocionālās nenobriešanas pazīmes
Daudzi pāri izjūk jau pirmajos laulības gados savas neprasmes iziet uz kompromisiem dēļ. Ir daudz vieglāk novērsties no laulātā netīkamajiem ieradumiem, nekā pacensties saprast otra rīcības iemeslus un mēģināt tos risināt. Emocionāli nenobrieduši cilvēki ne vienmēr izprot paši savas domas un pārdzīvojumus, tāpēc viņiem ir nepieciešams atbalsts, lai strādātu ar sevi.
Emocionāli nenobriedis partneris var būt veiksmīgs uzņēmējs un labs draugs. Viņa brieduma trūkums izpaužas tieši ģimenes attiecībās. Tā ir nespēja ar mīļoto cilvēku apspriest kopīgās problēmas, atklāt savus pārdzīvojumus, risināt ģimenes un laulības jautājumus.
Lasi arī: Dēls miris no smadzeņu audzēja, meita gājusi bojā autoavārijā: ko mēs zinām par Džo Baidena ģimeni
Tādam cilvēkam viņa personīgais “es” vienmēr stāv pirmajā vietā un nomāc senloloto “mēs”. Nevienā konfliktā viņš nesaskata savu vainu, vienmēr atbildību pārliekot uz partneri. Grūtā situācijā viņš nesniedz atbalstu, neprot mierīgi risināt problēmas.
Pastāv 10 raksturīgas pazīmes, kas norāda un emocionālā brieduma trūkumu.
Neprot runāt par jūtām
Cilvēks stipri ieslīgst pats savos pārdzīvojumos, pakļaujas vājībām. Viņš labprātāk norobežojas un ieiet sevī, lai nebūtu jāskaidro savu dusmu, strīda vai konflikta iemesls.
Nerunā par nākotni
Tāds cilvēks dzīvo vienai dienai, neko neplāto pat tuvākai nākotnei. Viņam ir grūti noformulēt precīzus orientierus, viņš pastāvīgi koncentrējas tikai vienam momentam.
Kopā ar viņu nepamet vientulības sajūta
Laulībā ar emocionāli nenobriedušu cilvēku partneris pastāvīgi izjūt vientulību, nejūtas mīlēts un gribēts. Ģimenē trūkst emocionālās tuvības un savstarpējās sapratnes, nepastāv garīgā saikne dziļākajā līmenī.
Novēršas krīzes laikā
Emocionāli nenobriedis cilvēks nespēj sniegt partnerim atbalstu. Ja laulātajam ir konflikts darbā, stress ģimenē, viņš nevis atbalsta, bet palielina distanci, kas vēl vairāk akcentē vientulību.
Neiziet uz kompromisu
Šādi cilvēki nevēlas vienoties un pieturēties pie noteiktiem ģimenes likumiem. Savas tiesības pārī viņi aizstāv ar histērijām un strīdiem, neprotot apspriest un uzklausīt, bieži melo, lai sasniegtu mērķi.
Aizstāvas un uzbrūk
Viņu aizkaitina pat viegla kritika, viņš vēlas aizstāvēt savas intereses. Nevēloties klausīties taisnību par sevi, emocionāli nenobriedis partneris sāk aizstāvēties pat pie nelielas problēmas. Apspriest ar viņu attiecību problēmas ir praktiski neiespējami, un tas tikai palielina bezdibeni un vientulības sajūtu.
Neuzņemas atbildību
Galvenā emocionālā brieduma pazīme ir prasme atzīt savas kļūdas un vājības. Nenobriedis partneris noveļ vainu par strīdu uz mīļoto, nesaskata savu vainu, ieņem aizsargpozīciju pat sīkumos.
Neattīsta attiecības
Par harmonisku tiek uzskatīta tāda savienība, kur partneri rūpējas viens par otru. Ja jūsu pārī dāvanas, pārsteigumi un kompromisi nāk tikai no vienas puses, jūsu attiecības ir vienpusējas un ātri var nonākt strupceļā.
Krāj aizvainojumu
Emocionāli vesels cilvēks prot ātri atlaist strīdus un izdarīt secinājumus pēc konfliktiem. Nenobriedusi personība neaizmirst aizvainojumus, bieži partnerim par tiem atgādina, bet tas traucē attiecību attīstībai.
Parasts egoists
Parasti emocionāli nenobriedušie cilvēki ir ļoti egoistiski un savas intereses liek augstāk par citu vajadzībām. Ģimenē viņi iziet uz kompromisu vai sniedz atbalstu tikai tādā gadījumā, ja tas ir izdevīgi viņiem.
Ja jūsu partneris ir emocionāli nenobriedis cilvēks, ar viņu var izveidot labas attiecības. Taču nāksies patērēt ne mazums laika situāciju modelēšanai. Viņam ir nepieciešams vairāk pozitīvu izjūtu, uzslavu, atbalsta, lai rastos emocionāla tuvība.