Galvenā Rūpējies 6 izplatīti mazuļa turēšanas veidi, kas var būt BĪSTAMI viņa veselībai

6 izplatīti mazuļa turēšanas veidi, kas var būt BĪSTAMI viņa veselībai

ieva

Saskaņā ar dažādiem pētījumiem mammas, kuras savus bērnus nēsā rokās, izjūt mazāku stresu. Tomēr veids, kā jūs turat bērniņu ir ļoti svarīgs, jo daudzas metodes var kaitēt mazuļa veselībai.

Tāpēc šodien pievērsīsim īpašu uzmanību tam, kā mazulis tiek turēts. Un izrādās, ka bērnam var draudēt briesmas arī tad, ja viņš ir ne tikai rokās, bet arī vests aiz rokas.

Lasi arī: Kāpēc nepārtraukti gribas ēst?

Bērnu nedrīkst turēt zem padusēm

Nēsājot bērnu rokās, ir svarīgi atbalstīt viņa galvu. Jaundzimušajiem kakla muskuļi nav attīstījušies un, ja galviņa strauji atkrīt atpakaļ, tad tas var izraisīt elpošanas grūtības un ievainojumus. Bērni nevar pastāvīgi noturēt galviņu, līdz nesasniedz 4 – 6 mēnešu vecumu.

Bērna pareiza pārnēsāša dažādās ķengursomā un ergosomā

Var izmantot pārnēsāšanas somas, bet ir jāzina, kā to pareizi izdarīt. Ir nepieciešams, lai bērna kājas būtu tādā pozā, it kā viņš būtu māmiņas rokās. Šajā pozā mugurkauls netiek traumēts. Pretējā gadījumā tas var radīt tādas sekas kā gūžas locītavas displāzija vai izmežģījumu.

Bērna galviņa uz pleca

Ja turat bērniņu pie krūtim, tad pievērsiet uzmanību tam, kur novietojas bērna galviņa. Tai vajadzētu atrasties virs pleca. Ja bērns seja nebalstās uz pleca, tas var apgrūtināt elpošanu.

Mainīt puses

Pārnēsājot bērnu, regulāri jāmaina puses, lai viņa kakla muskuļi attīstītos abās pusēs. Kā jau teicām iepriekš, bērna kakls ir trausls. Nepareizi mazuli nēsājot, muskuļi var attīstīties lēnāk, un bērnam var būt problēmas ar galvas pagriešanu.

Bērna muguriņas turēšana

Jums nevajadzētu turēt bērnu tikai pie sēžamvietām un galvas. Pirmkārt, pastāv kritiena risks. Otrkārt, mugurkauls ir pārslogots, jo trūkst laba mugurkaula atbalsta. Tāpēc ir nepieciešams ar vienu roku atbalstīt bērna aizmuguri, bet ar otru – galvu.

Turēt bērnu uz ārpusi

Nav labi nēsāt bērnu ar pagrieztu muguru pret jums. Jums ir grūtāk kontrolēt notiekošo. Turklāt tas rada spiedienu uz mugurkaulu un kājām, tāpat kā ar nepareizi izmantotu ķengursomu. Tāpēc labāk ir turēt bērnu pret krūtīm.

!!! Bērna vilkšana aiz rokām

Nekad nevelciet bērnu aiz rokām. Tas var izraisīt tā saucamo pronāciju, ko sauc arī par sekundārā radiālā kaula elkoņa subluksāciju. Tas nozīmē, ka elkoņa kauls locītavā ir daļēji pārvietots. Šis bojājums ir izplatīts bērniem līdz 5 gadu vecumam.

Kad bērns kļūs 5 gadus vecs, viņa kauli kļūst stiprāki un šis bojājums ir mazāk izplatīts. Tāpēc bērnu nevajag ar spēku vilkt un griezt aiz rokas.

Avots: zeltene.eu

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More