Galvenā Rūpējies Pazīmes, ka jūsu vairogdziedzeris nedarbojas kā vajag

Pazīmes, ka jūsu vairogdziedzeris nedarbojas kā vajag

ieva

Cik svarīgs ir vairogdziedzeris, mēs saprotam tad, kad šis mazais orgāns sāk slikti strādāt. Ietekme svārstās no cirtainiem matiem līdz neauglībai. 

Daudzos gadījumos izmaiņas ir tik mazas, ka nerada nekādas sūdzības. Vairogdziedzeris bieži vien sāk slikti strādāt tad, kad ir hormonu izmaiņas – pubertātes, grūtniecības un menopauzes laikā. Simptomi ir tik dažādi un nespecifiski, ka atgādina citas slimības. Kādi ir izplatītākie simptomi?

Nogurums vai paaugstināta enerģija

Vairogdziedzera saslimšanas  var redzami ietekmēt enerģijas daudzumu un garastāvokli. Slikta vairogdziedzera darbība noved pie tā, ka cilvēks jūt nogurumu, kļūst miegains un sūdzas par enerģijas trūkumu. Samazinās koncentrēšanās spējas, produktivitāte, libido. Sirdsdarbība palēlinās. Var attīstīties depresija. Pārmērīga vairogdziedzera darbība noved pie miega traucējumiem, nervozitātes un aizkaitināmības. Trauksme, tahikardija un garastāvokļa maiņas ir acīmredzami simptomi vairogdziedzera saslimšanai. 

Attēlu rezultāti vaicājumam “vairogdziedzeris nedarbojas”

Temperatūras uztvere

Cilvēkiem ar vairogdziedzera darbības traucējumiem raksturīgi ir tas, ka visu laiku salst, tie trīc no aukstuma, ātri nosalst. Ir arī cilvēki ar pretēju reakciju – cilvēki ar grūtībām pacieš karstumu, ātri svīst.

Svara izmaiņas

Ja svars palielinās, bet jūs neēdat vairāk, vai kilogrami nepazūd, ja ievērojat diētu – tas var būt saistīts ar sliktu vairogdziedzera darbību. Ja vairogdziedzeris ražo vairāk hormonu nekā ķermenis spēj patērēt, tad cilvēks tievē, pat ja ēšanas paradumi netiek mainīti. 

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More