Frenkijs Delgado, 4 gadus vecais zēns mierīgi spēlējās ūdenī, Galvestonas pludmalē, kad viņu pārsteidza pamatīgs ūdens vilnis un notrieca no kājām. Sākumā izskatījās, ka ar zēnu viss ir kārtībā, tomēr nākamajā dienā viņš sāka vemt, kā arī parādījās caureja. Teju nedēļu vēlāk puisēns sāka sūdzēties par sāpēm plecos un nedaudz vēlāk, diendusas laikā pārstāja elpot. Lai arī zēns nekavējoties tika aizvests uz slimnīcu, reanimēt viņu vairs neizdevās.
Ārsti ģimenei skaidroja, ka zēna plaušās un ap sirdi atraduši šķidrumu, kas liecina, ka zēns burtiski noslīcis neatrodoties ūdenī.
Latvijā ir vien izskanējušas aizdomas par to, ka nāves cēlonis bijis netipiska slīkšana, tā saucamā, “sausā slīkšana”.
Par kādu piemēru pirms vairākiem gadiem raksta: toreiz vienā no populārākajiem ūdens atrakciju parkiem gāja bojā 15 gadus veca pusaudze, kura bija priekšpēdējā grūtniecības mēnesī.
Aculiecinieki toreiz stāstīja, ka pēc nošļūkšanas pa atrakciju cauruli meitene stāvējusi, pagājusi dažus soļus, vēl kaut ko pateikusi, bet tad saļimusi. Kaut arī palīdzība viņai tika sniegta nekavējoties, meitenes dzīvību glābt neizdevās. Ārsti izteica minējumus, ka vainojama sausā slīkšana – iespējams, meitene aizrijusies ar ūdeni, vel būdama caurulē. Taču izskanēja arī citas versijas, saistot pēkšņo nāvi ar meitenes grūtniecību u.c.
SIMPTOMI, kas var parādīties 24-48 stundas pēc atrašanās ūdenī!
Uzmanību – tās var neizpausties pat 24-48 stundas pēc incidenta!
- Klepus
- Sāpes krūtīs
- Sekla elpošana
- Nogurums
- Drudzis
- Pēkšņas izmaiņas uzvedībā
- Bērns kļūst viegli sakaitināms
- Vemšana
Kaut gan sausā slīkšana notiek reti, ārste Purva Grovera iesaka būt piesardzīgiem.
“No sirds iesaku – ja gadījies, ka daudz netrūkst, lai bērns būtu noslīcis, pirmām kārtām uzzināt speciālista viedokli.”
“Būtu jāapzinās, ka aizrīšanās ar ūdeni var neizraisīt tūlītēju nāvi noslīkstot un ka bērni vēl ilgi pēc iznākšanas no ūdens jāvēro, vai neparādās kādas no pazīmēm, kas varētu liecināt par sliktām izjūtām vai grūtībām elpot. Lai arī nopietnas sekas mēdz būt reti, nekavējoties jāvēršas pēc medicīniskās palīdzības, tiklīdz rodas kādas aizdomas,” skaidro arī ārsts Kevis Jans.