Galvenā Rūpējies Svarīgi topošajām un esošajām māmiņām! Izlasi un dalies!

Svarīgi topošajām un esošajām māmiņām! Izlasi un dalies!

ieva

Pirmie mazulim izšķiļas piena zobi. Tie sāk šķilties 6 mēnešu vecumā. 2 gadu vecumā mazulim ir 20 piena zobi.

Zobu šķilšanās var būt sāpīga.
Iesaka lietot speciālus gēlus ar anestezējošu iedarbību. To izvēle jāsaskaņo ar pediatru, zobārstu vai zobu higiēnistu.

Zīdīšana ar krūti.
Zīdīšana palīdz izveidot košanas refleksus, attīsta košanas muskuļus, zobu un žokļu sistēmu. Ieteicamais barošanas ilgums vienā reizē ir 20 minūtes. Barojot īsāku laiku, netiek apmierināts bērna zīšanas reflekss, un mazulis sāk sūkāt segas stūri, savus pirkstus u.c.

Mazulis un kariess.
Zīdaiņi piedzimst bez kariesu izraisošām baktērijām. Tās mazulim “uzdāvina” pieaugušie- aplaizot knupīti vai karoti un ieliekot to bērna mutē. No Jūsu mutes veselības stāvokļa ir atkarīga mazuļa zobu veselība!

Zobu tīrīšana- kad tikko izšķīlies pirmais zobs!
Zobiņš jātīra arī tad, ja mazulis tiek ēdināts tikai ar mātes pienu. Zobiņi jātīra ar vārītā ūdenī samērcētu vates vai marles gabaliņu vai speciālu uzpirksteni 2 reizes dienā. Aptiekās var iegādāties zīdaiņu zobu birstes ar īpaši mīkstiem (super soft) sariņiem. Bērns rotaļājoties pats sev iztīrīs zobus un masēs smaganas.

No 2 gadu vecuma:
jāsāk lietot speciālas bērnu zobu birstes un pastas (konsultējoties ar zobu higiēnistu). Zobu pasta uz zobu birstes jāliek maza zirnīša lielumā. Līdz 10 gadu vecumam vecākiem jāpalīdz bērniem tīrīt zobi, lai bērns iemācītos to darīt pareizi.

Bērna pirmā vizīte pie zobārsta un zobu higiēnista.
Zobārsts vai zobu higiēnists bērnam pirmo reizi jāapmeklē līdz 1 gada vecumam. No 2 līdz 3 gadu vecumam bērnam zobu higiēnists jāapmeklē 2 reizes gadā. Higiēnists novērtēs bērna zobu stāvokli, sakodienu, notīrīs zobu aplikumu, uzliks fluora gēla aplikācijas, mācīs pareizi tīrīt zobus, ieteiks fluoru saturošu preparātu lietošanu.

Fluora saturošu preparātu lietošana.
Fluors nodrošina zobu emaljas izturību pret skābju iedarbību. To lieto no 6 mēnešu vecuma. Ja mākslīgajā piena maisījumā jau ir pievienots fluors, papildus tas nav jādod. Fluora lietošana jāsaskaņo ar ģimenes ārstu, pediatru, zobārstu vai zobu higiēnistu.

Uzturs un zobu veselība.
Saldumu ēšana bērnībā var apdraudēt bērna zobu veselību, pakļaujot tos nevēlamai skābju iedarbībai. Tāpēs nedodiet bērnam medū, sīrupā vai ievārījumā samērcētu knupīti. Ja pudele ar knupi ir parastā knupīša aizstājējs, ielejiet tajā tīru ūdeni, nevis saldu tēju. Pārliecinieties, lai bērns saņem visas nepieciešamās uzturvielas, neļaujiet našķoties starp ēdienreizēm. Katra našķošanās rada labvēlīgu vidi skābes iedarbībai uz jūsu mazuļa zobiem. Svaigu, nenasmalcinātu dārzeņu un augļu lietošana uzturā veicina pareiza sakodiena veidošanos. Arī mātes piens var izraisīt kariesu.

Kaitīgie ieradumi.
Nepareizu sakodienu un zobu sarindošanos veicina: zīdīšana un knupīša lietošana pēc pusotra gadu vecuma; segas stūra vai citu priekšmetu sūkāšana; augšlūpas un apakšlūpas košana un sūkāšana; pirksta sūkāšana guļot; gulēšana ar vaidziņu uz savilktas dūrītes vai pārāk augsta spilventiņa; mēles izgrūšana; ģenētiska nosliece.

Piena zobu traumatisms.
Jebkura piena zobu trauma var radīt problēmas pastāvīgiem zobiem. Traumas gadījumā nekavējoties jāvēršas pie zobārsta.

Rūpes par zobiem jau no agras bērnības- ieguvums turpmākajai dzīvei! Sākot ar 17.04.2018 visās zobārstniecības klīnikās Valis (Brīvības iela 167, Valdeķu iela 25 un Talejas iela 1) būs pieejamas CuraKid bērnu zobu birstes par speciālu cenu- tikai 4 Eur!!!

CuraKid zobu birstēm ir īpašs dizains, kas jau no mazotnes ierāda bērnam, ka zobu birstītei ir jābūt mīkstai un saudzīgai. Pateicoties 4260 super soft Curen® sariņiem tiek labi noņemts zobu aplikums. Zobu birstes gumijota galviņa un kāts ir atraumātiski un ērti izmantošanai bērna rociņā!

Avots

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More