Galvenā Saimnieko Ar ko apliet kāpostus: labākie līdzekļi pret kāpostu mušām un kāpostu balteņiem

Ar ko apliet kāpostus: labākie līdzekļi pret kāpostu mušām un kāpostu balteņiem

ieva

Būt par dārzkopi nemaz nav viegli, jo dārzā darbu ir ļoti daudz un dažādi. Runa nav tikai par sēklu iesēšanu un ražas novākšanu, kā to varētu iedomāties dažs labs pilsētnieks. Un dārzkopim ir jānopūlas vaiga sviedros dienu no dienas, lai novāktu, piemēram, pienācīgu kāpostu ražu.

Šodien mēs jums pastāstīsim, ar ko apliet kāpostus pret kaitēkļiem, kuri tā vien cenšas sabojāt katru kāpostgalviņu. Viņiem taču ir gluži vienalga, cik daudz darba un pūļu saimnieks ir tajā ieguldījis.

Ar ko apliet kāpostus pret kaitēkļiem

Kāposti garšo ne tikai cilvēkiem, bet arī visdažādākajiem kukaiņiem. Un, ja cilvēks visiem spēkiem cenšas izaudzēt un novākt lieliskus kāpostus, tad liekas, ka šie kaitēkļi gluži vai sacenšas viens ar otru, kurš iznīcinās vairāk ražas. Tāpēc tie ir jāaptur.

Pieredzējuši dārzkopji zina – ja neko neuzsāksi, kaitēkļi tik tiešām uzvarēs. Lai tā nenotiktu, tie ir jānovirza no ceļa. Jo kukaiņi kāpostus atrod pārsvarā pēc to smaržas.

Tieši tādēļ nelūgtos viesus var aizbiedēt ar ēteriskās eļļas palīdzību. Tā maksā pavisam nedaudz. Turklāt derēs jebkura asa smarža: lavanda, skujas, rozmarīns, piparmētras, citrons, apelsīns vai ciedrs.

Kā šo brīnumlīdzekli pagatavot

  1. Paņem 0,5 l silta ūdens. Līdzekli var gatavot uzreiz litra burkā.
  2. Uz smalkās rīves sarīvē 20 g saimniecības ziepju un izšķīdini ūdenī.
  3. Ziepjūdenim piepilini 20 pilienus jebkuras ēteriskās eļļas.
  4. Visu kārtīgi samaisi. Brīnumlīdzeklis gatavs!

Iegūto līdzekli atšķaidi 5 litros ūdens un apsmidzini ar šo šķidrumu kāpostus. Šādu apstrādi vislabāk veikt 2 reizes nedēļā. Tad kukaiņiem kļūs gandrīz neiespējami atrast tavus kāpostus.

Protams, katram dārzkopim ir savas metodes, kā pasargāt kāpostus. Dažs izmanto priežu skujas, cits – tabakas putekļus, vēl kāds tiek galā ar parastu pelnu palīdzību. Un katra šī metode var sniegt visai labus rezultātus.

Bet kā tu pasargā savus kāpostus no kaitēkļiem? Dalies savā pieredzē komentāros.

Lasi arī:

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More