Galvenā Saimnieko Atradu darvas ziepes un aplēju laputis uz jāņogām, pamēģiniet!

Atradu darvas ziepes un aplēju laputis uz jāņogām, pamēģiniet!

ieva

Jāņogu apstrāde no laputīm ir nepieciešama lieta. Trīs gadus cīnījos ar šo postu, bet mazos kukaiņus nekādīgi nevarēju dabūt nost. Labi, ka pagājušajā vasarā pēc gudra kaimiņa ieteikuma izmēģināju šo līdzekli. Atradu darvas ziepes un vannoju laputis. Rezultāts pārsniedz visas cerības!

Daudzi cilvēki domā, ka laputis ir kaite un tiek ārstētas ar ķīmiskiem līdzekļiem, taču patiesībā tas ir kaitēklis, kas nodara diezgan būtisku kaitējumu, ietekmējot auga izskatu un ražu.

Žults laputis uzbrūk “krāsainām” jāņogām (sarkanajām, baltajām) un mazāk upenēm. Lapu virspusē parādās bumbuļi vai spilgti sarkanas krāsas uztūkumi, un otrā pusē ir redzami kukaiņi, tās ir laputis.

Viena no labākajām un tajā pašā laikā taupīgākajām metodēm, kā cīnīties ar laputīm, ir ziepju šķīdums. Jūs varat ņemt parastās mājsaimniecības, zaļās, darvas un pat tualetes ziepes. Lai apstrādātu augu, jums būs jāsagatavo spēcīgs ziepju šķīdums. Lai to izdarītu, sarīvē 300 gramus ziepju un izšķīdina 10 litros ūdens.

Sīpolu miza ir vēl viena efektīva metode cīņā pret laputīm. Lai to izdarītu, spainī verdoša ūdens ir nepieciešams apliet 200 gramus sīpolu mizas. Tālāk krūmu var apsmidzināt ar infūziju.

Kaimiņš man ieteica pagatavot “Pelnu uzlējumu”. Paņemt 2 glāzes koksnes pelnu un 100 gramus vienkāršas sadzīves vai jebkuras šķidrās ziepes. Apliet pelnus ar karstu ūdeni un vārīt apmēram 30 minūtes. Pēc tam infūziju izkāš un atšķaida ar ūdeni līdz 10 litru tilpumam. Nu, pašās beigās pievieno ziepes. Metode darbojas lieliski!

Cīnīties ar laputīm var arī ar pieneni. 200 gramus pienenes kopā ar auga saknēm spainī aplej ar verdošu ūdeni. Ļaujiet tai brūvēt, pēc tam izklāj visus krūma zarus un lapas.

Un vēl saka, ka laputu skartās vietas var apsmidzināt ar Coca-Cola. Es pats to neesmu izmēģinājis, bet dārznieki forumos raksta, ka metode ir efektīva!

“Nu, tiklīdz sākas lapas, es savācu nātres, laužu tās vaļā – un zem visiem krūmiem. Jāņogas, ērkšķogas, rozes… Skaisti zied!” – beidza dalīties gudrībās ar mani kaimiņš. Varbūt ņemšu vērā un ieteikšu!

Ierosinu arī noskaidrot, pie kuriem augiem nevajag stādīt jāņogas. Daudz kas ir atkarīgs ne tikai no paša krūma, bet arī no apkārtnē augošajām kultūrām!

Ja uzskatāt, ka ar to visu ir par maz, protams, var izmantot ķimikālijas, taču tās rūpīgi jāizvēlas. Piemēram, Fitoverm ir bioloģiskas izcelsmes un ir salīdzinoši nekaitīgs cilvēkiem. Iegādātās zāles jālieto lokāli. Apstrādājiet tikai tos augus, kuriem ir visvairāk laputu.

Jāņogu apstrāde no laputīm patiesībā nav tik sarežģīta. Kā jūs tiekat galā ar šo postu?

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More