Galvenā Saimnieko Iestādi un aizmirsti: 8 ziedi, kas dārzā ziedēs bez īpašas kopšanas

Iestādi un aizmirsti: 8 ziedi, kas dārzā ziedēs bez īpašas kopšanas

ieva

Katrs dārznieks sapņo par labi koptu dārziņu, bet ne katrs ir gatavs tērēt daudz laika tā kopšanai. Ir daudz tādu augu, kas aug un izdaiļo dārzu bez īpašas cilvēka līdzdalības. 

Akvilēģija

Šis daudzgadīgais augs neprasa īpašu kopšanu. Lai tas justos labi un ziedētu, vajag tikai laicīgi to apliet. Akvilēģiju periodiski vajag piebarot ar mēslojumu un atbrīvot no nezālēm, kuras tai atņem barības vielas. Turklāt zemi, uz kuras tās aug, ik pa laikam vajag uzirdināt, jo citādāk ūdens pēc laistīšanas vai lietus, netiek līdz saknēm. Akvilēģija, kaut nav cimperlīga, bet no lielas sausuma aiziet bojā. 

Veronika

Šo augu mīl ne visi dārzkopji, jo tas var aizņemt lielas platības. Veronika ir pietiekami izturīga, tāpēc labi jūtas ēnā un nav regulāri jālaista. Tā ir spējīga pārciest karstumu un pati iznīcina nezāles. Tāda puķe ir izdevīga, jo neapdraud krūmus un augļu kokus. Tieši pretēji – nosedzot virsmu, kur aug, tā nelaidīs klāt nevienu citu augu pie citām dārza kultūrām. 

Dārza kumelīte

Šis daudzgadīgais zālaugs aug visās klimatiskajās joslās, neskaitot tropus, ledājus un tuksnešus. Dārza kumelīte ir pievilcīga ar savu ilgo ziedēšanu. Tā neprasa nopietnu kopšanu un labi augs pat pie dārznieka – iesācēja. Puķe brīnišķīgi jutīsies pat nabadzīgā augsnē un ilgu laiku var iztikt bez ūdens. Tai vajadzīga saule. Pirms stādīšanas der pārliecināties, vai stādīšanas vietā nav gruntsūdeņu, jo tie traucēs tai augt. 

Turku neļķe

Šis bagātīgi ziedošais augs brīnišķīgi izskatās jeb kurā vietā un labi izskatās kopā ar citiem dārza augiem. Turku neļķi nevajag katru dienu laistīt un regulāri piebarot, bet to bieži vajag ravēt. Šī kultūra var nokalst saules un skābekļa trūkuma dēļ, kuru tiem atņem nezāles. Lai turku neļķe skaisti ziedētu, to vajag apliet divas reizes nedēļā un mēslot 2-3 reizes gadā. 

Kliņģerīte

Priecēt ar ilgu ziedēšanu var arī šī puķe. Tam vajadzēs tikai regulāri to aplaistīt, izravēt, uzrušināt zemi un mēslot vienu reizi mēnesī. Vienīgais, kas var saīsināt šo periodu – tie ir noziedējušie nokaltušie ziedi. Tos vajag pastāvīgi nolasīt, jo savādāk neveidosies vairs jauni ziedi. Un tas novedīs pie tā, ka kliņģerīte priecēs ar ziedēšanu pavisam īsu laika sprīdi. 

Ložņu cekuliņš

Šis zālaugs ir apveltīts ar neparastu skaistumu un var pārvērst dārziņu par skaistu violetu lauku. Pateicoties savam dzīvīgumam, tas spēj izplatīties ļoti tālu. Ložņu cekuliņš brīnišķīgi jūtas pusēnā un labi panes sausumu, bet tikai pēc tam, kad ir parādījušās ziedkopas. Līdz tam to vajag laistīt vairākas reizes nedēļā atkarībā no laika apstākļiem. Ložņu cekuliņš ir praktiski neuzņēmīgs pret slimībām un kaitēkļiem. 

Ģerānijas jeb pelargonijas

Atkarībā no sugas, šī ziedošā kultūra var būt gan lieli krūmi, gan mazi. Daudzgadīgās pelargonijas neprasa lielu fizisku piepūli kopšanā , jo tām vajadzīga tikai regulāra laistīšana. Ja pelargoniju jau pašā sākumā iestāda mēslotā augsnē, tad papildus mēslot to nevajag visu gadu. Ģerānija praktiski nebaidās no kaitēkļiem un nav slimību uzņēmīga, kas labvēlīgi ietekmē tās augšanu. Vienīgās, kas var kaitēt šim augam ir laputis un baltās mušiņas, tāpēc ik pa laikam to vajag apsmidzināt ar ziepju šķīdumu. 

Astilbe

Lai šis augs priecētu audzētājus ar savu brīnišķīgo aromātu un izskatu, to vajag stādīt pusēnā. Saulē astilbes veido bagātīgu ziedēšanu, bet īsu laika brīdi. Šī kultūra ir jāmulčē ar koksni, salmiem vai oļiem, kas palīdzēs atbrīvoties no nezālēm un saglabās zemes irdenumu un mitrumu. Astilbes aug jeb kādā augsnē, bet vislabāk jūtas gruntsūdeņu tuvumā. 

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More