Galvenā Saimnieko Lilijas ziedēs krāšņi, bagātīgi un ilgi, ja savlaicīgi tās piebarosies ar šiem līdzekļiem

Lilijas ziedēs krāšņi, bagātīgi un ilgi, ja savlaicīgi tās piebarosies ar šiem līdzekļiem

ieva

Lilijas var droši dēvēt par visvieglāk kopjamajiem un nepretenziokājiem dārza ziediem. Tām nav nepieciešama īpaša kopšana. Protams, ka jūsu spēkos ir veicināt bagātīgu ziedēšanu!

Tāpat kā visiem ziediem, arī lilijām ir nepieciešamas papildus barībasvielas. Bez pareizas virskārtas tām gluži vienkārši nebūs pietiekošo resursu, lai veidotos skaisti un lieli pumpuri. Pumpuru un lapi stiprumam ir nepieciešamas dažādas barības vielas, tāpēc pastāstīsim, kā pa vairākiem posmiem šos skaistos augus piebarot.

Pirmais elements, kas jādod šai kultūrai, ir slāpeklis. Tieši tas ir atbildīgs par bagātīgas, veselīgas lapotnes veidošanu. Pumpuru veidošanai augam nepieciešams fosfors un kālijs.

Pārāk agrililijai dot slāpekli nav jēgas. Aukstā augsnē augi slikti absorbē šo elementu. Tāpēc mēs barojam tās pēc zemes sasilšanas.

Labākais un pieejamākais slāpekļa mēslojums, manuprāt, ir karbamīds. Spainim ar 10 litriem remdena ūdens vajadzēs ēdamkaroti granulu vai pilnu sērkociņu kastīti. Tas kārtīgi ir jāizšķīdina remdenā ūdenī un nekavējoties jāaplej augs. Mēs to darām uz iepriekš samitrinātas augsnes, lai mūsu ziedu sakņu sistēma neapdegtu.

Bioloģiskā mēslojuma cienītāji var paši izgatavot slāpekļa mēslojumu no zāles. Var ņemt nezāles no dārza, nātres, dadzis, āboliņu – visu, kam ir zaļa krāsa.

Lai pagatavotu, paņemiet 10 litru spaini un piepildiet to ¾ ar zāli. Piepildiet ar karstu ūdeni. Lai uzlabotu fermentācijas procesu, pievienojiet ēdamkaroti cukura un tējkaroti jebkura humāta mēslojuma.

Uzlējumu pārklājam ar plastmasas maisiņu un uz pāris dienām noliekam siltā vietā. Pēc tam, kad iegūtais koncentrāts ir nosusināts un atšķaidīts proporcijā no 1 līdz 9. Atlikušo mēslojumu var izmantot jebkuriem ziediem un dārzeņiem, kas aug dārzā.

Kāliju un fosforu dosim pāris nedēļas pēc slāpekļa barošanas. No gatavajiem mēslošanas līdzekļiem es dodu priekšroku monokālija fosfātam.

Ēdienu gatavošanai mums ir vajadzīgas tādas pašas proporcijas kā ar karbamīdu: 10 litri ūdens un 1 ēdamkarote granulas. Pirms mēslošanas mēs aplejam augsni ap augiem ar tīru ūdeni. Ja nesen ir bijis lietus, tad papildu mitrums nav nepieciešams.

Minerālmēslu vietā var izmantot koksnes pelnus. Uz 10 litriem silta ūdens ņemam glāzi pelnu un uz pāris dienām noņemam infūzijai. Periodiski samaisiet mēslojumu. Arī zemei ​​pirms pelnu šķīduma pagatavošanas jābūt mitrai. Šāda dienlilijas virskārta veicinās sulīgu un bagātīgu ziedēšanu ilgu laiku.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More