Galvenā Saimnieko Pat vājš stāds kļūs stiprāks, atkopsies un izaugs spēcīgas saknes: vienkārša dabiska piebarošanas recepte

Pat vājš stāds kļūs stiprāks, atkopsies un izaugs spēcīgas saknes: vienkārša dabiska piebarošanas recepte

ieva

Pašaudzeti stādi bez ķīmiskā mēslojuma var būt spēcīgi, veselīgi un kupli. Protams, veikalā iegādāto produktu izmantošana ir daudz ērtāka nekā “ķimerēšanās” pašam savas produkcijas piebarošana. Bet sagatavošana patiesībā prasa vien pāris minūtes.

Tomēr ne visi mājas gatavoti piebarojumi tiek radīti vienādi. Starp tautas receptēm ir daudz tādu, kas, nevis dos kaut ko labu, bet tikai kaitēs augiem. Es, piemēram, neriskētu un nebarotu augus ar peroksīdu, sāli vai sodu. Bet daži emuāru autori apgalvo, ka tas ir brīnumains mēslojums.

Man patīk organiski mēslojumi. Nē, banānu mizas un sīpolu mizas stādiem neizmantoju. Šāda virskārta būs tikai lieliska augsne tikai odiem.

Bet ir viens dabīgais mēslojums, kas palīdz arī vājiem stādiem nostiprināties, izaudzēt zaļo masu un sakņu sistēmu. Šī mēslojuma pamatā ir sarkanās bietes. Par šo piebarojumu uzzināju pirms dažiem gadiem no savas draudzenes. Viņa ir kaislīga floriste un tagad nepilna laika dārzeņu audzētāja. Viņai patīk eksperimentēt ne tikai ar šķirnēm, bet arī ar piebarojumiem. Kad es pirmo reizi dzirdēju no viņas par šādu, es biju ļoti pārsteigta. Bet pēc viena mēģinājuma, tagad katru gadu izmantoju to saviem stādiem.

Izrādās, ka šis dārzenis satur visus elementus, kas nepieciešami maigo stādu veselīgai augšanai un attīstībai. Pirmkārt, bietes ir slāpekļa avots augiem. Tās satur gan fosforu, gan kāliju viegli pieejamā veidā. Tāpēc šāds mēslojums ir katra dārznieka uzmanības vērts.

Var izmantot biešu uzlējumu arī ziediem. Pēc laistīšanas ar mēslojumu uz biešu bāzes, augi vieglāk veido pumpurus un zied ilgāk. Tas attiecas gan uz mājas, gan dārza ziediem. Tāpēc es iesaku arī puķu audzētājiem ņemt vērā recepti, par kuru es tagad runāšu.

Biešu uzlējuma pagatavošana ir pavisam vienkārša. Ņemam vienu vidēja izmēra bieti, nomazgājam un sagriežam mazos kubiņos. Sagatavotās izejvielas aplej ar siltu ūdeni, aizvāko un noliek, lai ievelkās 3-4 dienas tumšā un vēlams siltā vietā.

Pēc noteiktā laika iegūtā infūzija jāatšķaida proporcijā no 1 pret 5. Augus var laistīt ar gatavo produktu. Nākamā laistīšana ar biešu mēslojumu tiek veikta pēc divām nedēļām.

Protams, lai iegūtu spēcīgus un druknus stādus, ar vienu apliešanu ar biešu uzlējumu nepietiek. Stādiem vajag gan gaismu, gan siltumu, gan labu augsni. Un biešu virskārtas mērce būs vislabākā palīdzība, lai aizpildītu barības vielu deficītu un palielinātu augu stresa izturību. Stādi aug labāk, veido stublāju un saknes.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More