Daudzi cilvēki ar laiku sāk just nepatīkamas sajūtas, kad sāk tirpt pirksti rokām un kājām. Bieži šīs pazīmes norāda uz asinsvadu aterosklerozi.
Ateroskleroze – viena no visnopietnākajām sirds un asinsvadu slimībām, kad asinsvadu sieniņas paliek blīvākas, bojājumu vietās veidojas holesterīns, kas traucē normālai asinsritei. Ateroskleroze var provocēt stenokardiju, miokarda infarktu, insultu. Lai to nepieļautu, vajag parūpēties par saviem asinsvadiem.
Asinsvadu tīrīšana mājas apstākļos
Lai arī kādu veidu Jūs izvēlētos, ir ļoti svarīgi ievērot diētu un atteikties no pārāk lielas produktu patērēšanas, kas satur daudz holesterīna. Atceries, ka pašārstēšanās var būt ar negatīvām sekām. Pirms sāc mājas apstākļos attīrīt asinsvadus, konsultējies ar ārstu.
Produkti asinsvadu tīrīšanai
Linsēklu ķīselis. Omega-3 taukskābes, kas ir linsēklās, normalizē spiedienu, novērš artēriju elastības zudumu un gandrīz par 75 % samazina holesterīna krāšanos uz artēriju sieniņām. Lai pagatavotu līdzekli, būs nepieciešama trešdaļa glāzes linsēklu uz litru ūdens. Vakarā aplej sēklas ar ūdeni, sagaidi, kad sāks vārīties, un 2 stundas paturi ūdens peldē. No rīta, pēc tam, kad novārījums ir nostāvējies, izkās to un pārlej stikla burkā ar vāku. Jāsanāk apmēram 850 ml ķīseļveidīga šķidruma. Tas jāizdzer 5 dienās – 1/3 glāzes no rīta tukšā dūšā un vakarā pirms ēšanas.
Valrieksti un olīvas. Jāpaņem 1,5 kg jaunu valriekstu un 0,5 kg olīvu. Jāsamaļ gaļas maļamajā mašīnā un jāēd pa ēdamkarotei katru dienu. Masu jāglabā ledusskapī. Ārstēšanās kurss ir apmēram divus mēnešus.
Citronu un ķiploku uzlējums. Citroni ir lielisks antioksidants, kas aizsargā asinsvadus. Ķiplokos ir sēra savienojumi, kas kavē aterosklerozes attīstīšanos. Ēd 3–5 ķiploka daiviņas katru dienu, asinsvadiem tas ir ļoti veselīgi. Citronu un ķiploku zāles palīdzēs noņemt iekaisumu, savest kārtībā spiedienu. Sasmalcini 10 daiviņas un vienu citronu, sajauc ar pusi glāzes vārīta ūdens. Ļauj ievilkties 3 dienas. Lieto pa ēdamkarotei 1–2 reizes dienā vienu mēnesi. Glabā līdzekli tumšā un vēsā vietā.
Medus un kanēlis. Būs nepieciešams puslitrs vārīta, silta ūdens, 2–3 ēdamkarotes ziedu medus, 25 grami kanēļa. Samaisi visu un atvēsini. Lieto mēnesi no rītiem un vakaros pa ½ glāzei.
Attīrīšanās ar dažādām zālītēm. Paņem pa tējkarotei kumelītes, pelašķus, kaķpēdiņas un bērzu pumpurus. Sajauc visas sastāvdaļas un aplej maisījuma ēdamkaroti ar 0,5 litriem verdoša ūdens. Dod ievilkties 20 min. un izfiltrē caur audumu. Dzer uz nakti un pēc tam no rīta 20 min. pirms brokastīm. Atkārto divas nedēļas.
Profilaktiski soļi asinsvadu stiprināšanai. Tīrs ir nevis tur, kur tīra, bet tur, kur nemēslo. Šis teiciens vislabāk raksturo problēmu ar holesterīnu. Tā kā ateroskleroze attīstās gadu desmitiem, tad ir nepieciešams par asinsvadiem aizdomāties jau jaunībā.
Kādi produkti jāiekļauj ikdienas diētā. Neapceptas sēkliņas un rieksti, aknas, pupiņas un zivis ir bagātas ar A un E vitamīniem, kā arī selēnu – tās uzlabo asinsvadu elastību. Taukskābes Omega 3 un Omega 6 palīdz organismam izvadīt toksīnus. Visvairāk šo skābju ir jūras zivīs.
No kādiem produktiem ir jāšķiras. Desas, rūpnieciski ražotas mērces, konditorejas izstrādājumi, cukuru saturoši produkti noved pie asinsvadu iekaisuma, palielina to trauslumu, un organisms ir spiests to labot.
Fiziska aktivitātes. Fiziski vingrojumi sadedzina tauku krājumu un samazina holesterīna līmeni, regulējot taukvielu apmaiņu organismā. Trenēta sirds nolietojas ievērojami lēnāk un spēj pārpumpēt vairāk asiņu. Asinsvadi arī trenējas, to sieniņas kļūst elastīgākas un izturīgākas. Tas nozīmīgi samazina holesterīna uzkrāšanās risku.