Galvenā Veselība un skaistums Kāpēc nepārtraukti gribas ēst?

Kāpēc nepārtraukti gribas ēst?

ieva

Daudziem nav jaunums, ka vēlme paēst nedod mieru. Visvairāk šis jautājums uztrauc sievietes. Tad kāpēc mēs daudz ēdam, it īpaši pirms ziemas un ziemas laikā? Ko darīt ja bada sajūta uznāk bieži? Un nepārtraukti ēdot mēs uzēdam liekus kilogramus. Ir noskaidroti pieci iemesli pastiprinātai apetītei. 

Miega trūkums

Grelīns – tā saucamais bada hormons, ko sintezē kuņģa-zarnu trakta šūnas. Tas palīdz smadzenēm apjaust, ka ir pienācis laiks ēdienam. 

Leptīns – tauku šūnu hormons, kas pazemina apetīti. Pie tā paaugstināšanās rodas sāta sajūta. Kad cilvēks neizguļas, tad šie abi hormoni ietekmē vēlmi paēst, tā kā grelīns pie neizgulēšanās paaugstinās, bet leptīns samazinās. Tāpēc gribas ēst vairāk un biežāk. 

Secinājums: lai mazāk gribētos ēst, ir labi jāizguļas. 

Daudz saldumu

Bulciņa, konfekte, cepums – tas ir cukurs, kas uzreiz nonāk asinīs. Rezultāts – glikozes līmeņa paaugstināšanās. Tiklīdz tas nokrītas, tā gribas atkal ēst. Un daudzi ņem nākamo bulciņu vai kādu citu kārumu. Tāpēc saldumus labāk nelietot. 

Поэтому сладким лучше не злоупотреблять.

Maz ūdens

Vēlmi paēst daudzi nomāc ar nepārtrauktām uzkodām. ”Gribas ēst – iedzer ūdeni! ” Nekā slikta, tikai nāk par labu organismam. 

Хочешь есть – выпей воды

Kaloriju deficīts

Bada sajūta var rasties no vajadzīgo kaloriju trūkuma. Uzturam vajadzētu būt pareizam, katram organismam individuāli. Ideāli būtu konsultēties ar speciālistu, lai viņš sastāda pareizu uzturu jūsu ķermenim. Līdz ar to jūs nekaitēsiet, bet palīdzēsiet savam organismam. Galvenais ir saprast, ka atšķirība  starp kalorijām, kuras jūs apēdat, un tām, kuras jūs iztērējat ir jābūt 10-20%. Tas ir, iztērējot 2000kk dienā, jāuzņem būtu 1800kk. Pretējā gadījumā bada sajūta jums sekos visu laiku. 

при нехватке получаемых калорий

Stress

Stresa laikā virsnieru dziederi ražo hormonu kortizolu, kas iesaistās ogļhidrātu apmaiņā. Tas paaugstina lieko kaloriju patēriņu. Tajā pašā laikā provocē vēlēšanos ēst biežāk. 

Secinājums: biežāk atslābinaties, vannojieties nomierinošu zāļu novārījuma pildītā vannā, relaksējoša masāža, patīkama mūzika. Ja nepieciešams, tad var konsultēties ar speciālistu. Atpūtieties vairāk, vingrojiet, dzeriet daudz ūdens, tad ar jums viss būs kārtībā. 

Больше отдыхайте

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More