Galvenā Veselība un skaistums Pilnīga ķermeņa atjaunošana: Kā pārtrauktā gavēšana izmaina dzīvi

Pilnīga ķermeņa atjaunošana: Kā pārtrauktā gavēšana izmaina dzīvi

ieva

Speciālisti apgalvo, ka pārtrauktā gavēšana organismā atmodina īpašus procesus, kas samazina sirds un asinsvadu slimības, cukura diabētu un dažādu onkoloģisko saslimšanu attīstības riksus. Tāpat īslaicīga badošanās samazina brīvo radikāļu klātbūtni organismā un stiprina imūnsistēmu. Turklāt badošanās organismā veic kaut ko līdzīgu pašaattīrīšanās mehānismu šūnu līmenī.

Jāatcerās, ka pats svarīgākais ir nevis cilvēka svars, bet gan ēdiena kvalitāte un veids. Pārtika tiešā veidā ietekmē vielmaiņas procesus orgnaismā – hormona leptīna izdalīšanos, insulīna ražošanu un citus. Pētnieki ir pierādījuši, ka periodiskā gavēšana ietekmē mitohondriju, šūnu darbību, kā arī paildzina dzīvi. Eksperti ir atklājuši, ka gavēšanas laikā šūnu reakcija ir tāda pati kā cilvēkam sportojot. Citiem vārdiem, stresa situāciju laikā (badošanās, fiziska slodze u.c.) organismā šūnu līmenī notiek izmaiņas, kas pagarina cilvēka dzīvi.

Pārtrauktās badošanās priekšrocības. Daktera Merkoli pētījumi

Kad cilvēks atsakās no pārtikas, organisms kā galveno degvielu sāk izmantot taukus nevis glikozi. Proti, cilvēks atbrīvojas no liekā svara, uzlabojot veselību. Ir veikti ārkārtīgi daudzi pētījumi par badošanos, bet tikai nesen pie apvāršņa ir parādījies jauns termins, proti, intervālā ēšana (ang. intermitten fasting) jeb pārtrauktā gavēšana, pārtrauktā badošanās, kas kopumā attiecas uz noteiktu ēšanas režīmu, visbiežāk, tā saucamais ēšanas “logs” ir 6 – 8 stundas garš.

Zaudēt svaru un uzlabot veselību

Tiek uzskatīts, ka tauku “degviela” organismā ir daudz labāka nekā ogļhidrāti. Glikozi daudzkārt sauc arī par “netīro” jeb “dirty” (ang. val.) degvielu. Šūnām jābūt veselām, lai tās varētu dedzināt taukus, tāpēc pie onkoloģiskām saslimšanām, diēta ar augstu tauku saturu ir efektīvāka pretvēža metode.

Kļūst skaidrs, ka mitohondriju sindroms (mitohondriju traucējumi, provocējot šūnu darbības traucējumus) ir daudzu slimību cēlonis. Par barības vielām tiek uzskatīti ne tikai ēdieni, kurus mēs ēdam, bet arī svarīgi pievērst uzmanību maltīšu laikam un biežumam. Ir vērts atzīmēt, ka mitohondriju veselību nodrošina tikai augstas kvalitātes dabīgi produkti, kā arī vienlaicīga atteikšanās ēst vismaz 3 stundas pirms gulētiešanas un periodiska badošanās.

Lasi arī: Kā atpazīt nelaimīgu ģimenes pāri

Kā organisms reaģē badošanās laikā

Patiesībā organismam badošanās pat ir ļoti izdevīga, jo tā palīdz stabilizēt insulīna līmeni un jūtību pret leptīnu, kā arī atbalsta augšanas hormonu ražošanu, samazina stresu un pazemina triglicerīdu līmeni. Zinātnieki ir pierādījuši, ka badošanās veicina arī cilmes šūnu atjaunošanos. Ja cilvēks 14 – 16 stundas neēd, tad ķermenis ir spējīgs visus ogļhidrātus sadedzināt aknās un muskuļos. Un, kad beigsies glikogēna krājumi, tad ķermenis “iegūs” enerģiju sadedzinot taukus.

Imūnsistēmas atjaunošanās

Ar vecumu organisms sāk izmantot cilmes šūnas audu un orgānu atjaunošanās procesos. Autogrāfija ir vēl viens svarīgs faktors, ko veicina pārtrauktā badošanās. Ja šāds process notiek mitohondrijās, tad to sauc par mitofāgiju un tas nozīmē, ka ķermenis sāk patstāvīgi atbrīvoties no bojātajām vietām. Un šis process ir noderīgs, jo ļauj iekšpusē sakārtot lietas.

Pitsburgas onkologs Kolins Čamps iesaka autogrāfiju uzlūkot kā dabisku pārstrādes programmu. Šī procesa dēļ mūsu ķermenim izdodas atbrīvoties no visa nevajadzīgā, novērst vēža, diabēta, aptaukošanās rašanos un samazināt vielmaiņas traucējumus.

Mitofāgijas laikā šūnu membrānas tiek iznīcinātas, visas veselās daļas apstrādā ķermenis, bet citas tiek izmantotas jaunu daļu un enerģijas radīšanai. Šim procesam ir arī nozīmīga loma dažādu iekaisumu regulēšanā. Zinātnieki veica eksperimentu un izaudzēja žurkas, kuru ķermenis nebija spējīgs veikt autofāgiju. Tā rezultātā žurkas kļuva resnas, miegainas, ar augstu holesterīna līmeni un smadzeņu darbības traucējumiem.

Полное обновление организма: Как периодическое голодание продлевает жизнь

3 veidi, kā veicināt un atbalstīt mitogrāfiju un šūnu atjaunošanos

Eksistē 3 veidi, kā piespiest ķermeni iznīcināt bojātās šūnas un veidot jaunas:

1.Aktīvs dzīvesveids – fiziskās aktivitātes izraisa muskuļu sasprindzinājumu un veicina intensīvu jaunu audu augšanu.

2. Pārtrauktā badošanās – pēc dažu ekspertu domām, šī metode uzlabo kognitīvās funkcijas un smadzeņu darbību. Šādi pētījumi tika veikti ar žurkām, taču nav pilnīgi skaidrs, vai uzlabojumus izraisīja autofāgija vai nē.

3. Uztura plāns ar pārtiku, kurā ir daudz tauku, vidēji daudz olbaltumvielu un maz ogļhidrātu – jāsamazina ogļhidrātu patēriņš, lai organisms sāk kā degvielu izmanoto taukus. Dažādi pētījumi pierāda, ka šāds uztura plāns samazina vēža attīstības iespējas, cukura diabētu, smadzeņu darbības traucējumus un samazina krampjus par 50 %. Bet ar šādu diētu ir svarīgi kontrolēt ne tikai ogļhidrātu, bet arī olbaltumvielu daudzumu. Liela daudzuma olbaltumvielu lietošana palēnina procesus, kas veicina cilmes šūnu atjaunošanos un stiprina imūnsistēmu.

Pareizs ēšanas grafiks var palīdzēt samazināt radikālos bojājumus

Medicīnas eksperti saka, ka, kad nevajadzīga degviela nonāk šūnās, no tām izplūst elektroni, un tie, savukārt, mijiedarbojas ar skābekli, sāk ražot brīvos radikāļus. Radikāļi ir atbildīgi par šūnu un DNS bojājumiem un palielina dažādu slimību attīstības varbūtību. Lai mazinātu brīvo radikāļu radīto kaitējumu, jums jāatturas no antioksidantu lietošanas un jāpielāgo ķermeņa darbība tā, lai ogļhidrātu vietā tiktu sadedzināti tauki. Bet, ja cilvēks patērē vairāk kaloriju nekā nepieciešams, it īpaši, ja enerģijas nepieciešamības līmenis ir zems (piemēram, vakarā), tad radikāļu skaits tikai palielinās.

Zinātniskie pētījumi pierāda kopsakarību starp radikāļiem un mitohondriju DNS traucējumiem, un tas nodara būtisku kaitējumu kodolam un noved pie onkoloģijas attīstības. Franču zinātnieki veica eksperimentu ar pelēm un pierādīja, ka uzturot badošanās ēšanas režīmu brīvo radikāļu klātbūtne viņu ķermeņos samazinājās.

Tomēr badoties nevajadzētu pārāk ilgi! Jo, ja jūs atteiksieties no ēdiena, piemēram, 18 stundas, tad tauku vietā ķermenis sāks sadedzināt muskuļu masu. Labāk badoties ne vairāk kā 18 stundas dienā. Tas samazinās ķermeņa atkarību no glikogēna un ogļhidrātiem.

Pārtrauktās gavēšanas atbalsts

Ir ļoti svarīgi, ka pirms pārtrauktās gavēšanas uzsākšanas jūs konsultējaties ar savu ārstu. Šī metode nav piemērota visiem cilvēkiem.

Полное обновление организма: Как периодическое голодание продлевает жизнь

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More