Galvenā Ziņas Bioloģijas skolotāja pavairo pelargoniju pat ziemā! Lūk, viņas triki

Bioloģijas skolotāja pavairo pelargoniju pat ziemā! Lūk, viņas triki

ieva

“Pelargonijas spraudeņi nav vienkārši, bet interesanti, jo ar spraudeņiem pavairotās vaislas šķirnes nevar vienkārši ielikt ūdens burkā – tās sapūs. Šajā jautājumā nav nekādu grūtību, taču ir triki!” – man vieglā garā stāstīja kaimiņiene, bioloģijas skolotāja ar lielu pieredzi.

Pelargoniju (pazīstamu arī kā ģerāniju) agrāk uzskatīja par aristokrātu ziedu. Tās apburošie sulīgie ziedi un spilgtā krāsa izdaiļos jebkuru māju. Pelargonija ir nepretencioza, bagātīgi zied visu vasaru. Tās dzinumi sasniedz 80 cm. Un lieliski izskatās iekarināmos podos!

Arī šim augam ir ārstnieciskas īpašības, tas lieliski attīra gaisu mājā. Un šo ziedu sauc arī par “ģimenes psihologu”. Ieteicams turēt ne tikai virtuvē, bet arī guļamistabā!

Atgādinu vēlreiz, ka pelargonijas nepieciešams pavairot ar spraudeņiem. Protams, šo augu var pavairot arī ar sēklām, taču dīgtspēja ir ļoti maza. Jo elegantāka un iespaidīgāka šķirne, jo grūtāk to pavairot.

Domāju, ka selekcionāri par to parūpējās: viņus neinteresē tas, ka viņu ilggadējā darba rezultāts ātri dod pēcnācējus. Patiesībā atzarošana ir ļoti vienkārša. Galvenais nebaidīties! Nu, lai pats mātesaugs būtu vesels. Ja ir kāda sēnīšu slimība, tad labāk nesteigties, sagaidīt pavasari, kad būs vairāk gaismas, un, protams, augu vajag apstrādāt ar fungicīdiem.

Pirms atzarošanas (vismaz 3 dienas iepriekš) augs ir jālaista. Atzarošanas instrumenti (šķēres, nazis vai citi griezējinstrumenti) ir jādezinficē. Šajā gadījumā pašām šķērēm jābūt asām. Nogrieziet jaunus spraudeņus apmēram 4 centimetrus garus. Noņemiet apakšējās lapas, bet augšējās samaziniet, tādējādi novēršot vērtīgā mitruma iztvaikošanu.

Atstājiet nogrieztos spraudeņus 10 minūtes, lai griezums nožūtu. Stumbra augšdaļu pēc apgriešanas var smērēt ar zeļonku. Godīgi sakot, es ne ar ko nepastrādāju.

Šajā laikā piepildiet podus ar sausu augsni, pēc tam samitriniet to ar smidzināšanas pudeli. Viegli nolaidiet spraudeņus īpašā sakņu veidotājā. Piemēram, jūs varat ņemt “Phytoklon” vai “Kornevin” un atšķaidīt to ar ūdeni proporcijā 1:1. Pēc tam ierociet griezumu zemē, nedaudz sablīvējot zemi.

Podus ar spraudeņiem novietojiet gaišā vietā, bet tā, lai uz tiem nekristu tiešie saules stari. Nākamās pelargonijas 3 dienas jāapsmidzina ar nostādinātu ūdeni. Tādējādi iespējams griezt ne tikai visiem pazīstamo zonālo pelargoniju, bet arī karalisko, zvaigžņveida, sīkziedu pelargoniju. Metode strādā, iesaku no sirds!

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More