Galvenā Saimnieko Ko par jūsu personību pasaka nekārtīga māja?

Ko par jūsu personību pasaka nekārtīga māja?

ieva

Vai jūs kādreiz sapņojat dzīvot ideāli tīrās un sakārtotās telpās kā no mājas dekoru kataloga? Vai arī jūs labprātāk pavadītu laiku telpā, kas ir pārblīvēta ar priekšmetiem, suvenīriem, grāmatām, mākslu un priekšmetiem, kas veido jūsu ikdienas dzīvi?

Dažiem cilvēkiem sakārtota vide var būt nomierinoša atkāpšanās vieta bieži vien tik nesakārtotajā pasaulē. Citiem šādas telpas var šķist sterilas un neiedvesmojošas. Daži cilvēki jūtas nemierīgi pārblīvētā telpā, savukārt citi jūtas visradošāk haosa vidū.

Mūsdienās organizācija ir liels bizness. No grāmatām līdz semināriem par organizatoriskām sistēmām, šķiet, ikviens vēlas atrast veidu, kā perfekti sakārtot katru savas dzīves aspektu. Nekārtība jau sen tiek uzskatīta par rakstura trūkumu vai slinkuma pazīmi. Tīrība un organizētība tiek pasniegta kā ideāls — gan panākumu zīme, gan ceļš uz panākumiem. Bet kā ir ar tiem, kas ir mazliet nekārtīgāki vai mīl pārblīvēt savu dzīvesvietu? Ko par tevi saka nekārtīga istaba?

Garīgā veselība

Nekārtīga istaba var būt daudzu faktoru rezultāts. Tas var nozīmēt, ka esat aizņemts un jums ir maz laika tīrīšanai un organizēšanai. Tā varētu būt zīme, ka jums ir pārāk daudz lietu. Vai arī tas var būt rezultāts tam, ka mājā ir mazi bērni, kuri parasti nav motivēti sakopt aiz sevis. Bet, ja jūsu istaba parasti ir nekārtīga, vai tas kaut ko liecina par jūsu garīgās veselības stāvokli? Dažos gadījumos jūsu istabas stāvoklis var būt saistīts ar psihiatrisku stāvokli.

Piemēram, cilvēki ar obsesīvi-kompulsīviem traucējumiem var būt tik ļoti aizņemti ar to, lai lietas būtu kārtīgas vai simetriskas, ka viņi pavada pārmērīgi daudz laika, sterilizējot vai organizējot savu dzīves telpu.

Citos gadījumos cilvēki krāj priekšmetus tiktāl, ka viņi nevar šķirties pat no šķietami triviāliem priekšmetiem, piemēram, veciem laikrakstiem vai plastmasas traukiem, neizjūtot trauksmi. Lielo priekšmetu skaitu var būt ārkārtīgi grūti sakārtot un tas var traucēt pārvietoties pa dzīvojamo telpu.

Depresijas pazīme

Ja jūs parasti esat kārtīgs un organizēts, pēkšņa nerūpēšanās par nekārtīgu istabu var liecināt, ka jūsu dzīvē kaut kas notiek. Piemēram, nekārtība dažreiz var būt depresijas pazīme. Depresīvi cilvēki nereti jūtas pārāk noguruši vai bezcerīgi, lai neatpaliktu no sadzīves darbu rutīnas.

Depresija var arī apgrūtināt koncentrēšanās un enerģijas trūkums. Ja jums ir grūti turpināt darbu, var būt grūti veltīt laiku un uzmanību, kas nepieciešama, lai lietas būtu sakārtotas. Tātad, lai gan jūs varētu pamanīt, ka telpa ir nekārtīga un plānojat to sakopt, uzdevuma veikšanai nepieciešamā koncentrēšanās un enerģijas līmeņa atrašana var šķist sarežģīta vai pat neiespējama.

Ja jums ir aizdomas, ka jūsu nekārtīgā istaba varētu liecināt par problēmām jūsu dzīvē vai depresijas rezultātu, nebaidieties meklēt palīdzību. Runājiet par notiekošo ar savu ārstu vai konsultējieties ar garīgās veselības speciālistu, lai saņemtu konkrētu padomu savai situācijai. Konsultants, terapeits vai ārsts var palīdzēt jums saprast, kas notiek, un palīdzēt jums izstrādāt rīcības plānu problēmas risināšanai.

Pārņemtas sajūtas pazīme

Ja esat neapmierināts, dusmīgs vai nekārtības pārņemts, tā ir skaidra zīme, ka kaut kas ir jārisina. Dažreiz nekārtība var būt nomācoša. Izdomāt, kur sākt un kā risināt problēmu, var šķist neiespējami. Tas var nozīmēt noteiktu jomu prioritāšu noteikšanu, jaunas organizatoriskas taktikas apgūšanu vai citu mājsaimniecības locekļu piesaistīšanu, lai palīdzētu tīrīšanā.

Personība

Ar ko tad kārtīgi un nekārtīgi cilvēki atšķiras? Vai daži cilvēki vienkārši piedzimst ar personībām, kas dod priekšroku kārtībai, bet citi plaukst haosā? Lai gan daži varētu domāt, ka pārblīvēta telpa ir pārblīvēta prāta pazīme, tie, kas dod priekšroku šādai videi, ne vienmēr ir nesakārtoti. Dažos gadījumos cilvēka rakstāmgalds var izskatīties kā juceklis, kas ir nokaisīts ar papīriem, aploksnēm un failiem. Tomēr šķiet, ka viņi vienmēr precīzi zina, kur atrodas katra lieta, kad viņiem tā ir vajadzīga. Šķiet, ka daži no radošākajiem un produktīvākajiem cilvēkiem plaukst šāda veida vidē.

Slavenais psihoanalītiķis Zigmunds Freids reiz sacīja: “Neuzkopiet nekārtību. Es precīzi zinu, kur viss atrodas.” Ja ideāli kārtīga un sakopta istaba jūs iedvesmo un palīdz justies produktīvam un radošam, tas var nozīmēt, ka jums ir tā sauktā A tipa personība. Cilvēki ar šo personības tipu mēdz būt perfekcionisti. Ja viss ir savās vietās, tas palīdz apmierināt viņu vajadzību pēc kārtības un kontroles.

Bet, ja jūs mēdzat būt pielaidīgāks attiecībā uz mājas darbiem un kārtošanu, tas var nozīmēt, ka jums ir vairāk B tipa personības. Cilvēki ar šo personības tipu ir mierīgāki nekā viņu A tipa kolēģi. Tā vietā, lai koncentrētos uz pilnības sasniegšanu, viņus vairāk piesaista idejas, pieredze un radošums.

Nekārtības priekšrocības

Un ir pētījumi, kas atbalsta domu, ka nekārtībai ir arī otrādi. Ketlīna Voha, Ph.D., un viņas kolēģi pētnieki veica virkni eksperimentu par nekārtības psiholoģiju. Viņi atklāja, ka, strādājot sakārtotā telpā, tiek veicināta tāda uzvedība kā augstsirdība un veselīgs uzturs, taču darbs nekārtīgā vidē faktiski radīja lielāku radošumu. Tātad, lai gan sakārtotība varētu būt mērķtiecīga īpašība, pētījumi ir arī parādījuši, ka nekārtīgumam ir dažas priekšrocības. Ja jums ir tendence būt nekārtīgā telpā, šeit ir dažas iespējamās priekšrocības, ko atbalsta psiholoģijas pētījumi.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More