Lūk, jūsu jaundzimušais mazulis guļ manēžā. Bet šajā brīdī tiek izlemta viņa nākotnes laime. Un šī laime ir atkarīga no tā, kādu ceļu izvēlēsies viņa māte: veltīt un upurēt visu sevi mātes rūpēm vai būt egoistei un neaizmirst arī par sevi. Un ziniet, ja jūs esiet egoiste, jums ir visas izredzes izaudzināt laimīgus pēcnācējus. Neticat? Šo teoriju atzīst vairākums psihologu!
Kad māte ar savu mazuli atrodas kopšanas atvaļinājumā, viņas dzīve pārvēršas par nebeidzamu autiņbiksīšu, negulētu nakšu un bērna raudu virkni. Lai gan mājinieki ir pārliecināti, ka viņai ir ārkārtīgi paveicies, ka nu vairs nav jāiet uz darbu, var staigāt ar ratiņiem pa āru, pēc sirds patikas rosīties virtuvē. Tikai viņi kaut kā piemirst, ka līdz ar to sievietei pazūd iespēja gulēt pa naktīm, pasēdēt tualetē, neklausoties bērna raudās, un plānot savu laiku.
Ja visu jūsu dzīves jēgu aizpilda otrs, lai arī ļoti tuvs cilvēciņš, tad jūsu pašas dzīvei vairs nav nekādas jēgas. Tā uzskata pazīstamais psihologs Lobakovskis. Un tas tik tiešām tā ir, jo bērns, kurš nu ir kļuvis par pasaules centru, noteikti izaugs par egoistu. Viņš vienkārši neiemācīsies rēķināties ar citu cilvēku vēlmēm un tiesībām.
Lasi arī: Kādas sievietes mūsdienu vīrieši uzskata par neglītām
Mēs nebūt neaicinām pamest novārtā savu atvasi un dzīvot, vadoties tikai no savām interesēm, taču vienmēr ir jāatceras arī par sevi un jābauda dzīve. Tas ir veselīgais egoisms, kurš saliek dzīves prioritātes. Kad māmiņa prot priecāties par dzīvi, to mācās arī mazulis, pēc noklusējuma kļūstot par laimīgu cilvēku.
Kā izturas māte-egoiste
- Pieņem palīdzību
Neatbrīvo vīru no mazuļa kopšanas, bet labprāt deleģē pienākumus. Jo jūs taču kopā rūpējaties par bērnu, vai ne? Un arī vecmāmiņa var palīdzēt atvieglot jūsu ikdienu, pāris stundiņas padzīvojoties ar bērniņu.
- Atļaujas nedaudz paslinkot
Viņa bez sirdsapziņas pārmetumiem uz pāris stundām atstās nemazgāto trauku kaudzi izlietnē vai pagriezīs muguru nenomazgātai sienai. Mājas darbi taču nebeidzas nekad, bet tava veselība un miers ir daudz svarīgāki. Var taču sadalīt arī mājas pienākumus, bet dažas lietas vispār atlikt uz vēlāku laiku.
- Neaizmirst, ka viņai ir vīrs
Neatstāj savu otro pusīti dalībai kvestā “Palikt dzīvam”, kur pašam ir jāpagatavo ēst, jāizmazgā veļa, jāveic pirkumi. Protams, nevajag jau arī katru reizi servēt galdu ar trim ēdieniem, taču slinkā māmiņa neaizmirsīs apskaut, samīļot un pabūt vienatnē ar savu dārgo.
- Neskrien pa visu pilsētu uz attīstošajām nodarbībām
Daudzie pulciņi un sporta sekcija nesniegs tavam bērnam nekādu labumu. Tāpēc slinkā māmiņa labi izvērtē reālo labumu no pulciņa un ģimenes dzīves kvalitāti. Starp citu, vienmēr ir iespēja izvēlēties bērnam kādu attīstošo iestādi līdzās mājai.
- Nemeklē iedomātas slimības
Viņa nestaigā pa privātārstiem un “pa dārgo” neizmeklē savu mazuli uz visādām mistiskām attīstības novirzēm. Viņai nav vajadzīgi līdzjūtīgie skatieni: “Bērnam jau ir trīs gadiņi, bet viņš vēl nelasa! Laikam kaut kas nav kārtībā.”
- Prot pieklusināt vainas apziņu
Pat ja tu no rīta līdz vakaram sev bērsi pelnus uz galvas, no tā nekas nemainīsies. Kāda jēga mocīt sevi sirdsapziņas pārmetumos, ja tu beidzot sāc strādāt, bet bērnam ir jāiet dārziņā? Bez sava mātes statusa tu vēl esi arī kolēģe, draudzene, meita, sieva. Vienkārši velti visu savu uzmanību mazulim vakarā pēc darba, un nesēdi pie televizora.
- Paņem brīvdienu
Kaut vai reizi mēnesī var sevi arī palutināt: bērnus atdot vecmāmiņai, izgulēties, aiziet uz skaistumkopšanas salonu, satikties ar draudzenēm. Arī bērniem tas nāks par labu. Tādā veidā attīstās viņu patstāvība, līdzjūtība un uzmanība pret citu problēmām.
- Viņa nekupē bērna patstāvību
Viņa neskrien katru rītu gatavot bērnam brokastis, sasiet zābaciņus vai nomazgāt mutīti. Lai mēģina pats. Bet, ja tomēr neizdodas un bērns lūdz palīdzēt, tad nu gan ir jādodas palīgā.
- Sarga savu veselību
Viņa neklīst pa alejām stundām ilgi, lai bērns paelpotu svaigu gaisu. Sevišķi, ja iepriekšējā nakts nav gulēta vai sāp kājas. Vienmēr var atvērt bērnistabā vēdlodziņu, bet pašai atgulties uz pāris stundiņām. Bezjēdzīgu varonību tāpat neviens nenovērtēs.
- Viņai ir vaļasprieki
Slinkā mammīte labprāt paskatās iemīļotās filmas, izšuj, kaut ko uzraksta. Vai mazums vaļasprieku ir jaunas sievietes dzīvē! Galvenais, lai tie sniegtu gandarījumu un ļautu morāli atpūsties no sadzīves un autiņbiksītēm.
- Neatmet rūpes par sevi
Viņa atceras, ka ir jāpaēd, jāieiet vannā vai jāsakārto mati. Citādi pēc pāris mēnešiem var sevi nepazīt spogulī.