Galvenā Bērni 10 paņēmieni, kā izbeigt bērna histēriju veikalā

10 paņēmieni, kā izbeigt bērna histēriju veikalā

ieva

Izejas ir vairākas…

Kā tikt galā ar niķiem un histēriju veikalā, kad mazulis aizgūtnēm kliedz un vārtās pa grīdu, pieprasot kaut kādu nieku, bet mēs, kuriem ir dota vara un izvēles tiesības, nervozi lūkojamies apkārt uz citiem pircējiem, vainīgi klakšķinām mēli, cenšoties tūlīt pat to visu pārtraukt un ātrāk nonākt mājās? Izejas ir vairākas.

1.Piedāvāt bērnam izvēli: to konfekti vai šo gardo suliņu ar salmiņu?

2.Vispirms nopirksim maizi, pienu, tavas iemīļotās pārslas, bet pēc tam atgriezīsimies un nopirksim to mašīnīti, vai, skaties, tai jau ir nolūzis ritenītis. Pameklēsim citu, varbūt aiz tiem plauktiem?

3.Vedam bērnu prom, aizraujot viņu ar sarunu, pa ceļam sacerot pasaku. Cik skaisti veikalā ir izliktas burkas ar uzzīmētām zivtiņām! Skaties, šādu pieniņu mēs vēl neesam pirkuši! Izvēlies, kāds tev vislabāk patīk!

4.Apsēsties bērnam blakus, apskaut viņu, nomierināt, nerāt, nekādā gadījumā nedraudēt, apsolot sodīt, nepērt. Pērt, sist, raut aiz rokas, cenšoties ar rāvienu piecelt mazuli kājās un izpaust klaju vardarbību – to darīt vispār nekad nedrīkst. 

Lasi arī: Bērni nav laulības mērķis: skaidro garīdznieks

5.Nepievērst uzmanību garāmgājējiem. Nekādu. Esat tikai jūs un jūsu bērns, kas uz laiku izsists no ierastā dzīves ritma, un jūsu uzdevums ir palīdzēt tam atjaunoties. Koncentrēties vienīgi uz bērnu. Domāt, kā jūs viņu mīlat, cik viņš ir lielisks, un cik viņam pašlaik ir grūti. Viņam, nevis jums. Jūs esat pieaudzis cilvēks un ar saviem dēmoniem tiksiet galā pats. Bet jūsu bērnam ir jāpalīdz. Tādā veidā, nomierinoties pašiem, pārstājiet domāt par to, kam nav nozīmes jūsu dzīvē, te es domāju garāmgājēju domas un skatienus, mēģiniet tālāk rast harmoniju attiecībās ar bērnu. Tūlīt.

6.Ja tā vienkārši ir nieka kārtējā plastmasas spēļmantiņa, kas parasti mēdz būt pie kases, un jums patiesībā nesagādā nekādas grūtības to nopirkt, galu galā tā nemaksā vairāk par cigarešu paciņu, košļājamo gumiju vai ziepju gabalu, atcerieties, ka jūs to variet izdarīt, bet jūsu bērns – nē. Vai jūs jau agrāk esat skaidrojuši savam bērnam, ka jūs ejat uz veikalu ar konkrētu mērķi, un jūsu plānos neietilpst tērēties visādiem niekiem? Ja jūs to iepriekš neesat izdarījuši un saprotiet, ka situācija kļūst nekontrolējama, jūs varat nopirkt to, ko viņš grib, bet atcerieties, ka pie tā vainīgi esat jūs paši, jo esat pieaudzis un varējāt paredzēt šādu iznākumu.

7.Nemanot groziņā ielieciet skaistu kakao burku, lielo pārslu paku ar pārsteigumu iekšā, konfekšu kārbu košā iepakojumā, un, kad mazais cenšas ielikt grozā to, ko ir izvēlējies, sakiet, ka tādā gadījumā tās citas skaistās pakas atstāsiet šeit.

8.Dodiet bērnam iespēju pašam iepirkties. Lai viņš pats grozā ieliek jogurtu, makaronus, tēju vai kaut ko vēl, ko jūs esat plānojuši pirkt. Paslavējiet viņu un pasakiet, cik labus pirkumus viņš pats ir veicis, un turpmāk iepirkties dosieties tikai kopā ar viņu.

9.Ieraugot, ka kāds cits bērns sarīko histēriju veikalā, vai cenšas pašapliecināties, saņēmis kāroto, pievērsiet tam sava bērna uzmanību. Tikai necentieties pazemot kliedzošo. Lai viņš ir vienkārši maziņš bērniņš, kurš vēl neko nesaprot, vienkārši pievērsiet sava bērna uzmanību tam un ļaujiet viņam pašam izdarīt secinājumus.

10.Atstājiet visus savus pirkumus, var pat ar visu grozu, un izejiet no veikala. Apsēdieties ar bērnu uz soliņa, iedodiet padzerties ūdeni, nomierinieties paši un nolemiet uz veikalu aiziet nākošreiz, bet atgriezties tur vairs nevajag.

Šādi gadījumi notiek ne jau katru reizi, ejot iepirkties. Nav nekas briesmīgs, ja kādreiz viss nesanāk tā, kā ieplānots. Tie ir tikai plāni, bet svarīgākais ir harmonija jūsu attiecībās ar bērnu.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More