Galvenā Bērni “Apnicis palīdzēt māsai ar viņas bērnu!”

“Apnicis palīdzēt māsai ar viņas bērnu!”

ieva

Jaunākā māsa piedzemdēja bērnu no vīrieša, kurš viņu nemīle. Viņš viņai nepalīdz, un viņa šo pienākumu uzlika man, mātei un tēvam. Spēku vairs nav. Neļauj man strādāt, katru dienu – zvans no rīta ar lūgumu nākt viņai palīgā. Un galu galā viņai vairāk vajadzīga kompānija nekā palīdzība. Rezultātā divus gadus es praktiski kopā ar viņu. Un māsai nerūp mans laiks, lai tikai kāds būtu kopā ar bērnu.

Ieteicu bērnu pieskatīšanas grafiku – māsa par mani pasmējās. Es nesaprotu, kas tur smieklīgs, jo arī citiem cilvēkiem ir sava dzīve. Turklāt arī māsa ir neapmierināta – nepareizi saģērbj bērnu, nepareizi pabaro. Tas ir pateicības vietā. Labi, ka vismaz mūsu māte saprata, kāds cilvēks ir māsa, pretējā gadījumā viņa vienmēr lutināja un idealizēja savu mīļoto meitu. Iepriekš nebija vērts teikt, uz mani apvainojās gan māsa, gan māte.

Kā pateikt māsai, ka bērns ir viņas, nevis mans? Ka man ir vienalga, cikos viņš cēlās, ko ēda un kā gāja uz tualeti. Tam vajadzētu interesēt tikai viņu kā māti, nevis mani. Es gribu turpināt savu dzīvi, nevis auklēt savu māsasdēlu.

Olga, 37 gadi

Olga, māsa un viņas lūgumi izraisa daudz spēcīgu sajūtu. Atliek noskaidrot, ar ko tie īsti ir saistīti. Lasot vēstuli, man likās, ka tagad tava dzīve, tiesības uz brīvo laiku, kā ar to rīkoties – tas viss nez kāpēc nonāca tavas māsas rokās.

Šķiet, ka esat neatkarīgs pieaugušais, bet viņa pārvalda jūsu laiku. Kad tiek pārkāptas mūsu personīgās robežas, sašutums, aizkaitinājums ir diezgan loģiskas un dabiskas reakcijas. Mēs dusmojamies, jo situācija mums rada neērtības. Tomēr kaut kas liek turpināt palīdzēt māsai, rīkoties pretēji savām interesēm.

Jūs saprotat, ka bērna audzināšana galvenokārt ir viņas kā mātes atbildība. Parādās iekšējs konflikts: tu nevēlies palīdzēt, tas ir pretrunā ar tavām vēlmēm, bet tu turpini rūpēties par viņas bērnu. Ieklausieties sevī: kāpēc jūs patiešām palīdzat māsai, neskatoties uz acīmredzamo nevēlēšanos to darīt? Varu kļūdīties, bet man šķita, ka tev nebija viegli paust savu pāri plūstošo aizkaitinājumu un sašutumu tieši viņai.

Jūs pati saprotat, ka patiesība ir jūsu pusē, jums nav nekādu pienākumu pret to, bet kas jums traucē par to pastāstīt māsai un radiem? Kas vai kas liek jums pašai uzņemties šīs saistības?

Jūs ar prieku atzīmējat, ka jūsu māte ir sākusi saprast, kas notiek. Šķiet, ka viņai šajā situācijā ir daudz lielāka autoritāte. Kāpēc šķiet, ka esi bezspēcīga? Olga, ja pagaidām šķiet pārāk grūti atteikt māsai, mēģini noteikt, kāda sajūta tev neļauj to darīt, atņem tev balsstiesības, liek turpināt sevi upurēt? Iespējams, savā ģimenē izdosies atrast dažus iestatījumus vai noteikumus, kurus ir biedējoši pārkāpt.

Eksperimentējiet: riskējiet, vismaz nedaudz atteikt māsai. Kādus pārdzīvojumus tas radīs, kas būs grūti un kas būs vienkārši? Pārvietojiet uzmanību no māsas uz to, kas jūs kavē. Skatiet, vai jums izdodas nostiprināt savas robežas citās dzīves jomās: darbā, kopā ar vecākiem vai ar savu partneri.

Mēģinājumi mainīt otru cilvēku vienmēr prasa milzīgas pūles, taču diez vai tie noved pie vēlamā rezultāta. Tā vietā mēs varam novirzīt savu enerģiju savu robežu nostiprināšanai.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More