Galvenā Rūpējies 9 bīstamas kļūdas, ko pieļauj gandrīz katra sieviete menstruāciju laikā

9 bīstamas kļūdas, ko pieļauj gandrīz katra sieviete menstruāciju laikā

ieva

Nav noslēpums, ka menstruāciju laikā sievietes orgnanisms paliek jūtīgs. Tomēr daudzas sievietes savam ciklam nepievērš īpašu uzmanību un turpina nodarboties ar ikdienas gaitām tā it kā nekas nebūtu noticis. Tomēr ginekologi apgalvo, ka īpašajās dienās ir jāpiesargās.

1. Kļūda Nr. 1 – sportiskās aktivitātes

Dažas sievietes menstruālajam ciklam nepievērš īpašu uzmanību un iet uz sporta zāli, lai neizlaistu ikdienas treniņus. Tomēr ginekologi iesaka menstruāciju pirmajā dienā vispār atteikties no fiziskas slodzes. Fakts ir tāds, ka smaga fiziskā slodze veicina vēl lielāku asinsriti dzimumorgānos. Šajās dienās vajadzētu pieturēties pie mērenākas fiziskās slodzes – pilates un joga būtu apsveicama nodarbe!

2. Kļūda Nr. 2 – gultas režīms

Daudzas sievietes pirmās menstruāciju dienas pavada gultā dēļ sāpēm vēdera lejasdaļā. Tas nav pareizākas lēmums, jo tā ir otra galējība – absolūtā miera stāvoklī asinis stagnē un var kļūt vēl sāpīgākas. Mēnešreižu laikā ir ieteicama mērena fiziskā slodze – izņēmums ir tām sievietēm, kurām kritiskās dienas kļūst par īstu izturības pārbaudi. Tad ieteicams doties pie āsrta!

3. Kļūda Nr. 3 – iešana vannā

Labāks īpašajās dienās ir atteikties no iešanas vannā. Mēnešreižu laikā dzemdes kakls ir daudz pieejamāks un ir ārkātīgi jūtīgs pret baktēriju negatīvo ietekmi. Tāpat karstums paplašina asinsvadus, kas vēl vairāk var veicināt asiņošanu.

4. Kļūda Nr. 4 – aktīva seksuālā dzīve

Daudzas sievietes nonākot ginekologa kabinetā jautā vai menstruāciju laikā intīmā dzīve nevar nodarīt nekādu kaitējumu. Lielākā daļa ārstu sniegs negatīvu atbildi, ja tiek izmantoti izsargāšanās līdzekļi. Tomēr saglabājās risks dažādām iekaisuma saslimšanām, jo dzemdes izdalītās asinis ir pozitīva vide infekciju un mikrobu attīstībai.

5. Kļūda Nr. 5 – stingra diēta

Daudzas dāmas, kuras ļoti stingri pieturās pie ideālās figūras iegūšanas pat uz dažām dienām nepieļauj domu, ka ēdienkarti varētu papildināt kaut uz vienu dienu. Tomēr ginekologi uzsver, ka menstruāciju laikā sievietes organismam nepieciešams uzņemt pilnvērtīgu uzturu. Vēlams ir praktiski viss bieži un nelielā daudzumā. Galu galā mestruāciju laikā sieviete ar asinīm zaudē arī daudz dzelzi.

6. Kļūda Nr. 6 – dažādu medikamentu dzeršana menstruāciju laikā

Menstruāciju laikā nav ieteicams lietot zāles, kas ietekmē asinsrades procesus. Vispopulārākās zāles ir analgīns un aspirīns. Stipru sāpju gadījumā labāk ir lietot medikamentus uz paracetamola bāzes.

7. Kļūda Nr. 4 – alkohola lietošana

Šajā laikā ārsti iesaka pilnībā atstacīties no grādīgajiem dzēriniem. Alkohols tikai pastiprina mestruālās sāpes. Labās ziņas ir tādas, ka īpašajās dienās ūdeni, sulu un tēju var dzert tik cik uziet!

8. Kļūda Nr. 8 – bieža tamponu izmantošana

Pastāvīga un ilgstoša tamponu izmantošana var veicināt iekaisuma procesu attīstību. Jo īpaši tas attiecas uz sievietēm, kuras veicot higiēnas pasākumus to dara publiskās vietās vai nemazgā rokas. Ilgstoša tamponu lietošana noved pie tā, ka asins šūnas siltajā vidē sāk sadalīties.

9. Kļūda Nr. 9 – sāļu produktu ēšana

Daudzām sievietēm mēnešreižu laikā pietūkst ķermenis un situācija vēl vairāk pasliktinās, ja uzuturā tiek lietots sāls.


You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More