Galvenā Saimnieko Kā saglabāt ķiplokus svaigus visu gadu. Izvēlies kādu no šiem četriem variantiem!

Kā saglabāt ķiplokus svaigus visu gadu. Izvēlies kādu no šiem četriem variantiem!

ieva

Slāvu un Austrumu virtuvē ķiploki diktē savus noteikumus: kur nepielika pie plova, tur pierīvē pie vārītiem kartupeļiem, bet ja nepielika pie zupas, tad pagatavoja no tā pikantu mērci. Par ķiploka noderīgumu ir zināms sen, tas ir viens no produktiem, kam jābūt pa rokai vienmēr. Tikai ne visi zina kā tos uzglabāt. 

Kā izglābt ķiplokus

как хранить чеснок дома

Ķiploku labvēlīgās īpašības lielā mērā izskaidro ar to, ka tas ir sīpols, kas glabā sevī tik daudz barības vielu, lai nākotnē no tā kaut kas izaugtu. Tāpēc, tiklīdz ķiploks sāk augt, tas zaudē daudz vitamīnu. Tas apvīst, paliek bezgaršīgs un ātri bojājas. Pūšana vispār padara produktu nelietojamu. Pirms ķiploku liek glabāties, tas ir kārtīgi jāpāršķiro, jānoņem visas galviņas ar pleķiem, tukšumiem un bojājumiem. 

Veclaicīgs uzglabāšanas veids

чеснок в косе

Vēl pirms tika izgudroti ledusskapji, ķiplokus pina bizēs un karināja vēsā, tumšā vietā – bēniņos vai pagrabā. Tā tie varēja glabāties mēnešiem, neizaugot. Bet ko darīt, ja apstākļi neļauj šādi uzglabāt ķiplokus mājās? 

Apdedzināt saknītes

как хранить чеснок

Svaigi nolasītiem vai nopirktiem ķiplokiem vienmēr ir saknītes. Jā, tās ne visai var redzēt, bet tieši šī cietā daļa atbild par to, vai ķiploks izaug vai nē. Tāpēc to vajag apdedzināt izmantojot sērkociņus, šķiltavas vai ko citu. 

Ierok sālī 

чеснок в соли

Šim paņēmienam vajag kasti vai trīs litru burku. Sāls kārta, tad ķiploku kārta un beigās cieši aizver burku. Šādā veidā daiviņas ilgi paliks svaigas, bet nesāks pūt un augt. Tie it kā konservējas sālī. 
Vēl var likt ķiplokus zāģu skaidās, graudos, lai virsējā kārta būtu ne mazāka par 2cm. 

Izkausēts parafīns

способ хранения чеснока

Ilgu laiku valsts dārzeņu glabātuvēs izmantoja tautā pārbaudītu metodi: svaigi novāktus ķiplokus iemērca izkausētā parafīnā, ļaujot tam notecēt un atdzist. Šādā veidā ķiploks nezaudēja sulīgumu un nebojājās. Par to, kā jāglabā produkti, ir jāzina katrai saimniecei. Galu galā no tā ir atkarīga ēdiena garša. Arī marinēti ķiploki ir ne mazāk vērtīgi un noteikti nesapūs! 

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More